Kategoriler
Genel

James Corbett’in geleceğe mektubu beni gözyaşlarına sürükledi. “Bu sözleri çağdaşlarım için yazmıyorum. Biz lanetliyiz. Özgürlük lambası söndüğünde, bizim özgürlüğümüzün alevinin son titremesine tanıklık etme yükümüzü izlemek artık bizim çok şeyimiz …

“Hayır, bu kelimeleri akranlarıma yazmıyorum; henüz gelmemiş olanlar için yazıyorum. Doğum acısı yaşadığımız gelecekteki distopya sakinleri. Bir zamanlar özgür olabilecek insanlığın kalıntısı – bir mucize yoluyla hayal bile edemiyorum — bu elektronik mesaja şişede rastlayın.

Neredeyse umutsuz olduğunu biliyorum. Bu kelimelerin önümüzdeki internet tasfiyesinden sağ çıkma şansı en iyi ihtimalle zayıftır. Her şeye rağmen – bu mesaj dijital kıyılarınızda yıkansa bile, bu kelimelerin sizin tarafınızdan anlaşılma şansı daha da zayıftır. İngilizceyi anlamadığınız için değil, artık bu kelimeleri kullanmadığınız için yazıyorum: Özgürlük. İnsanlık. Bireysel.

Yine de bir dönemin sonunu kaydetmek için buradayım. Bu yüzden, gelecekteki Dijital Karanlık Çağda bir yerlerde birinin görmesi ve kulakları duyması umuduna karşı umutla baskı yapacağım.

Karanlık iniyor.

Hiç hata olmasın: Hepimiz bunu biliyoruz.

Sadece üç hafta içinde 17 milyon Amerikalı -gücünün tam% 10’u- işsizlik topluluğuna eklendiğinde bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Dünya çapında milyonlarca daha yeni işsiz eski işçinin katılımıyla. Günümüzün ekmek hatları Amerika’nın bir zamanlar gururlu şehirlerinin kalbinde kilometrelerce uzanıyorsa. Sahte baloney fiat komik para borcu 24 trilyon doların üzerine çıktığında ve Fed’in ekonominin Sovyetleşmesi tamamlandı.

Polis maske takmadığı için insanları vurarak öldürmeye başladığında bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Dronlar polis gökyüzünden karantinaya girdiğinde ve robotlar yerde polisin kilitlenmesine neden olur. Hükümetler her vatandaşın her hareketini izlemeyi kabul ettiğinde ve dijital dokunulmazlık pasaportlarının kimlerin geçebileceğini ve evlerinde kimin kalması gerektiğini belirlediği iç kontrol noktalarına başladığında.

Milyarderler bize sadece yeni deneysel mRNA aşılarının bizi bu kabustan kurtarabileceğini söylemeye başladığında ne anlama geldiğini biliyoruz. Bizi aşılananı tanımlamak için görünmez mürekkep dövmeleriyle işaretlemekle tehdit ettiklerinde. Bize “dokunulmazlığımızı” kanıtlayana kadar ekonomiyi satın alamayacağımızı, satamayacağımızı veya ekonomiye katılamayacağımızı söylediklerinde.

Bu, Corona Dünya Düzeni’nin geldiği anlamına geliyor.

Oh, elbette, bazıları hala inkar ediyor. Ama sadece kendilerini kandırıyorlar. Bunun doğru olduğunu itiraf etmekten korkuyorlar. Birçoğu hala, otoriteyi sorgulayan herhangi bir kimseye “komplo teorisyenini” şişirmelerini söyleyen eski şartlar altında.

Bu tür bir ismimiz var: “koyun”. Veya bazen “koyun”. Günümüzde kitleler, polis devletinin jackbootlu çoban köpekleri tarafından kalem içinde tutulur ve çobanları olarak hareket eden siyasi kuklalar tarafından yönetilir. Zaman zaman akın pamuklarındaki bilge yaşlı bir zamanlayıcı oyuna girer, ancak çoban sadece sürüyü yırtıp, kaderine istifa eder. Neden mücadele ediyoruz? Çoğunlukla ağrısızdır.

Koyunlar bir gün çobanların onları katliamlara götüreceğinden hiç şüphelenmediler.

Tabii ki bu alay dönemidir. “Çomar.” Ama bunun sadece aptallığımızla konuşmadığını düşünüyorum. Saflık, masumiyetten bahsediyor. Doğanın güvenine ve nazik yaratıklarına sahibiz. Peaceable. Kooperatif. Bu puanlanacak bir şey değil. Aramızdaki avcılar için olmasaydı, başarısızlıklarımız erdem sayılırdı.

Ama bunu söylemek için burada değilim. Bunu söylemek için buradayım: Diren! Mücadele etmek! Kavga!

Günün çobanlarının size söylediklerine rağmen, bir makinede çark dişlisi değilsiniz. Özgür ve güzel bir insansınız. Bir başkasının otoritesi altında doğmadınız. Hayatınızı nasıl yaşayacağınızı seçiyorsunuz, bazı bürokratları değil, bazı polis robotlarını değil, bazı “bağışıklık kontrol noktası” algoritmasını veya QR kodunu değil.

Fikrinizi satın almak, satmak, monte etmek ya da konuşmak veya evinizden çıkmak için izne ihtiyacınız yoktur. Yanıltıcılarınızın size korkmanızı söylediği virüsün “asemptomatik taşıyıcısı” değilsiniz. Beyaz bir önlük içinde biri size söylemiş olduğu için yerine barınma zorunluluğu yoktur.

Hükümetin bir zamanlar nerede olduğunuzu, kiminle görüştüğünüzü, ne satın aldığınızı ve 7/24 ne yaptığınızı bilme hakkının olmadığını anlamanızı istiyorum. Cehennem, hükümetin bunu yapma kabiliyeti bile yoktu.

İstediğiniz zaman evinizden ayrılabileceğiniz bir zaman olduğunu bilmenizi istiyorum. İstediğiniz yere seyahat edin. Uygun gördüğünüz gibi al ve sat. Komşularınızla tanışın. Ralli. Protesto. Parti.

Canlı. Özgür insanlar yaşamak içindir.

Ne diyorum ben? Bu kelimeler. Bu dil. Sizin için bir anlamı yok, değil mi? Bu kavramlar sizin zamanınızda mevcut değil, değil mi?

Gitmenizin söylendiği yere gidersiniz. Evde kalmanız söylendiğinde evde kalırsınız. Kapa çeneni söylendiğinde çeneni kapat. Ne düşünmeniz gerektiğini söylüyorsunuz. . . . Ne düşünmemeniz söylendiğini düşünmüyorsunuz.

Ne de olsa seni suçlayamam. Güveniyorsun, saf ve huzurlusun. Bir koyun gibi.

Ama ah senin haline geldiğin şey için nasıl ağlıyorum. Bunu engellemeye çalıştım. İnan bana lütfen. Gerçekten denedim.

Fakat özgürlük lambası söndürülüyor. Ve tanıklık ediyorum.

Tarihin artık çalıştığınız bir şey olup olmadığını bilmiyorum, ama değilse: İngiltere Dışişleri Bakanı “Sir” Edward Gray, “Avrupa’nın her yerinden çıkan” lambalar hakkındaki gözlemini “ Oniki Gün. ” Çağımızın ana akım tarih kitaplarına göre, 1914 yazında İngiliz hükümetinin bir Dünya Savaşı’ndan kaçınmaya çalıştığı söylenen dönemdi. Bu ileri görüşün Gray’in dünyaya açılmak üzere olduğunu hissettiği acı ve acıyla sarılmış bir adaçayı diplomatı olduğunu kanıtlamamız isteniyor.

Ancak bu, en kötü türün kazananlarıdır. Gerçekte, Gray kendisi Birinci Dünya Savaşı’nı gerçekleştirmek için aktif olarak çalışan komploculardan biriydi. Dahası, bu teklifin kaynağı aslında Gray’in kendisidir; ilk olarak Grey’in savaş sonrası anılarında kaydedildi. Bu lambalardan çekip attığı gözyaşları, emin olmak için timsah gözyaşlarıydı.

Çağınızın tarih kitaplarının, Bill Gates’in bu korona krizinin başlangıcında benzer şekilde bir yorum yaptığını kaydedeceğini düşünebilirsiniz. 127.5 milyon dolarlık 66.000 metrekarelik Xanadu 2.0 konağının penceresini gözden geçirerek – ABD salgınının o zamanki merkez üssü olan Washington Eyaletindeki Gates’in koronavirüs sonrası anıları şüphesiz bize bir altyazıya dikkat çektiğini söyleyecektir. Işıklar dünyanın her yerinden sönüyor, hayatımız boyunca onları tekrar yandığını göremeyiz. ”

Ama anıları şüphesiz söylediği gibi sırıttığını bize bildiremez.

Çocuklarıma, çocuklarımın çocuklarına ya da bir zamanlar özgür insanlığın kalıntıları ne olursa olsun, bu sözleri Tanrı’nın terk ettiği gelecekte kazıp attığımız şu ortaya çıkarır: Üzgünüm. Seni hayal kırıklığına uğrattım. Hepimiz başarısız olduk.

Ancak şunu unutmayın: Ön bacaklarınızın kanı damarlarınızdan aktığı sürece, insan özgürlüğünün lambası sonsuza dek söndürülmemelidir.

Parlamasına izin ver canım koyun. Bırak ışıldasın.”

Bu haftalık yayın, Corbett Rapor Abonesi bülteninin bir parçasıdır. Corbett Raporunu desteklemek ve tüm bültene erişmek için lütfen web sitesine üye olmak için kaydolun.

https://www.corbettreport.com/letter/

“James Corbett’in geleceğe mektubu beni gözyaşlarına sürükledi. “Bu sözleri çağdaşlarım için yazmıyorum. Biz lanetliyiz. Özgürlük lambası söndüğünde, bizim özgürlüğümüzün alevinin son titremesine tanıklık etme yükümüzü izlemek artık bizim çok şeyimiz …” için 44 yanıt

Kırklareli merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımınız inan ki güzel, twitter da paylaştım 20-04-2020 23:49:34

Isparta merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki güzel, teşekkürler 21-04-2020 04:13:34

Tunceli merkezden ben banu. Selamın aleyküm web siteniz valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım 27-04-2020 18:48:19

Kahramanmaraş merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok güzel, sağolun 01-05-2020 03:50:12

Manisa merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz valla hayran edici, teşekkürler 02-05-2020 01:53:35

Kocaeli merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-05-2020 23:25:11

Niğde merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfa gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım 05-05-2020 02:22:10

Rize merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 05-05-2020 15:00:45

Konya merkezden ben gaye. Mrb web sitesi vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 13-05-2020 13:21:40

Amasya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siteniz gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 14-05-2020 04:20:28

Adıyaman merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siten cidden mükemmel, teşekkürler 14-05-2020 08:30:58

Mardin merkezden ben ziya. Selam herkese sayfanız inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-05-2020 23:48:46

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sağolun 22-05-2020 08:52:51

Konya merkezden ben elif yılmaz. Mrb bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 27-05-2020 22:39:33

Şırnak merkezden ben Gürbüz. Merhaba web siten inanki çok güzel, face de paylaştım 29-05-2020 04:10:05

Afyon merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım 12-07-2020 19:08:17

Bingöl merkezden ben ziya. selamun aleyküm siteniz süper ötesi çok güzel, sağolun 18-07-2020 04:10:53

Şanlıurfa merkezden ben Aylin. Merhaba siten cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-07-2020 23:27:32

Afyon merkezden ben Emine. Selam web siten vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım 23-08-2020 07:57:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir