r / komplo - Jartiyerin En Asil Düzeni

Jartiyer Düzeni

Jartiyerin En Asil Düzeni İngiltere Kralı III. Edward tarafından 1348 yılında kurulan bir şövalyelik tarikatıdır. İngiliz şeref sistemindeki en üst düzey şövalyelik tarikatıdır.

Randevular hükümdarın takdirine bağlıdır ve genellikle ulusal bir katkı, kamu hizmeti veya hükümdara kişisel hizmet için verilir. Düzenin üyeliği, hükümdar, Galler Prensi ve 24’ten fazla yaşayan üye veya Refakatçi ile sınırlıdır. Sıra aynı zamanda çok sayıdaki şövalyeleri ve hanımları da içerir (örneğin, İngiliz kraliyet ailesi üyeleri ve yabancı hükümdarlar).

Egemen şahsen Jartiyerin Şövalyeleri ve Hanımları Yoldaşını seçer ve Hükümetin tavsiyesine göre hareket etmesine veya bunu istemesine gerek yoktur. Randevular Aziz George Günü’nde (23 Nisan) ilan edilir.

Jartiyer Tarikatı cüppesinde İmparator Taishō

Şu Anki Yabancı Şövalyeler ve Kadın Arkadaşı (Ekstra Şövalyeler ve Kadın Arkadaşı olarak da bilinir):

– Danimarka Kraliçesi II. Margrethe (1979)

– İsveç Kralı Carl XVI Gustaf (1983)

– İspanya Kralı Juan Carlos I (1988)

– Hollanda Prensesi Beatrix (1989)

– Japonya İmparatoru Emeritus Akihito (1998)

– Norveç Kralı Harald V (2001)

– İspanya Kralı VI. Felipe (2017)

– Hollanda Kralı Willem-Alexander (2018)

Cüppeli Hollanda Prensesi Beatrix

Rusya’da, Garter Düzeni Şövalyeleri şunlardı:

– 1814’te I. İskender, 641’inci şövalye

– 1827’de I. Nicholas, 661’inci şövalye

– 1867’de Alexander II, 755. şövalye

– 1881’de III.Alexander, 773. şövalye

– Nicholas II, 1893’te, 802. şövalye, tahta çıkmadan önce kabul edilirken, hala Büyük Dük

– 1902’de Büyük Dük Mikhail Alexandrovich, 818. şövalye

Takdir’in sanatsal tasviri, şövalyenin başlangıcı

Siparişin amblemi sloganı olan bir jartiyer Honi soit qui mal y pense (Orta Fransızca: “Kötü olduğunu düşünene yazıklar olsun”) altın harflerle

Author

16 Comments

1. Konya merkezden ben ziya. Merhaba web sitesi süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım 23-04-2021 14:25:39

2. Bu konu : ” Jartiyerin En Asil Düzeni ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 500

3. Tokat dan kimler var. Jartiyerin En Asil Düzeni . Selamın aleyküm web siten vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , memo – 165

4. Tunceli merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-04-2021 00:10:38

5. Kahramanmaraş dan kimler var. Jartiyerin En Asil Düzeni . Selam herkese web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, saolun , Hasan – 76

6. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım

7. Sivas dan kimler var. Jartiyerin En Asil Düzeni . Merhaba paylaşımınız süper ötesi güzel, tebrikler , memo – 271

8. Bu konu : ” Jartiyerin En Asil Düzeni ” çok güzel. Selam web siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , gaye – 440

9. elif yılmaz Reply

Tekirdağ merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım 29-04-2021 09:14:52

10. Karabük merkezden ben doruk. Merhaba paylaşım süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 29-04-2021 10:38:23

11. Denizli merkezden ben memo. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden iyi, face de paylaştım 04-05-2021 23:27:42

12. Sinop dan kimler var. Jartiyerin En Asil Düzeni . selam arkadaşlar paylaşımınız inanki güzel, face de paylaştım , memo – 192

13. Kahramanmaraş dan kimler var. Jartiyerin En Asil Düzeni . Selamın aleyküm paylaşımın valla iyi, teraziye tıkladım , ali – 47

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link