Jersey Adası, Fransa’nın batı kıyısının 14 mil açıklarında, Channel Adaları’nda İngiliz mülkiyetindeki bir pedofil ve vergi cenneti, küçük boyutu (45 mil kare – yaklaşık Boston büyüklüğü) ve nüfusu (100.000) Jersey Adası’nı mide bulandırıcı, ahlaksız ve yasadışı davranış. Bununla ilgili daha sonra daha fazlası.

Jersey Adası, kendi para birimini basan kendi parlamentosuna, yargısına ve hazinesine sahiptir, ancak yalnızca doğrudan İngiltere Kraliçesine yanıt verir (kaynak: Dünyanın En İyi Offshore Vergi Barınağı İçinde – Newsweek). Bu küçük adanın son 75 yılda karşı karşıya olduğu skandal miktarı düşünüldüğünde, bu oldukça şanslı.

Pedofili

Dünyanın her yerinden 192 kişi, en az 30’u ölü olan 151 potansiyel yırtıcıya karşı çocuk istismarı suçlamasıyla ortaya çıktı (kaynak: Jersey Adası’ndaki En İyi Vergi Barınağında Çocuk İstismarı Sorgusu Tekrar Ertelendi – Newsweek). Çocuk istismarı suçlamaları arasında tecavüz, taciz, cinayet ve özel yatlarda varlıklı kişilere ödünç verilmesi yer alıyor. Yerel yönetimin bu skandalı örtbas etmek için sürekli girişimleri nedeniyle, 151 sanığın sadece sekizi suçlandı. Sekiz kişiden yedisi mahkum edildi (kaynak: Jersey Çocuk İstismarı Soruşturması: Orijinal İhbarcılar İstismarcıların Hala Kaçak Olduğunu Söyledi – London Economic).

Çocuk istismarı / cinayetleri Jersey Adası’ndaki bazı bakım merkezlerinde ve çocuk evlerinde meydana geldi, ancak hiçbiri, polisin insan çocuklarının kalıntılarını bulduğu Haut de la Garenne çocuk evi kadar dikkat çekmedi. Haut de la Garenne çocuk eviyle bağlantılı olarak iki isim açıklandı – şimdi ölen, utanmış, pedofil eski DJ ve Kraliyet Ailesi arkadaşı / sırdaşı Jimmy Savile ve ünlü İngiliz aktör Wilfrid Brambell.

Savile ve Brambell’e ek olarak, “tanınmış tanınmış şahsiyetler” (kaynak: New Island Çocuk İstismarı Soruşturmasında Suçlananlar Arasındaki Ünlüler, Medya Kişilikleri ve Spor Yıldızları – Jersey Evening Post) çocuk istismarı, taciz ve / veya cinayetle suçlananlar. Bu isimlerden birinin Edward Heath’ten başkası olmadığı ortaya çıktı (kaynak: Ted Heath Jersey’deki Çocukları Taciz Etti mi? – Jersey Akşam Postası), 1970-1974 arasında İngiltere Başbakanı olarak görev yapan.

Şüpheli mi yoksa tanık mı oldukları belli olmasa da, diğer 13 kişinin listesi de yayınlandı. Bu 13 kişinin hepsi, onlarca yıllık taciz ve pedofili sırasında Jersey Adası hükümet yetkilileri ve personeliydi. Bu isimlerden bazıları şunlardır: adanın eski senatörü ve 1971 ile 1984 yılları arasında eğitim komitesi başkanı olan ve hala adada yaşayan Maliye Bakanı Reg Jeune; eski Haut de la Garenne personeli ve Jersey’nin şu anki eğitim müdürü Mario Lundy; 1974’te bu görevi yürüten önceki eğitim direktörleri John Rodhouse ve 1962’de Herbert Wimberley; adanın eğitim komitesi eski başkanı John le Marquand; eski Haut de la Garenne müdürü Colin Tilbrook ve diğer eski çalışanlar (kaynak: Trapdoor Cinsel İstismar Evde Bulundu – metro.co.uk).

Yıllar boyunca bu iğrenç insanların alçakça eylemlerini ifşa etmeye çalışanlar adanın hükümet tarafından finanse edilen gazetesine alenen ifşa edildi, işlerinden kovuldu, dava açıldı, yasal emirlerle tıkandı ve hapsedildi (kaynak: Jersey Adası’ndaki En İyi Vergi Barınağında Çocuk İstismarı Sorgusu Tekrar Ertelendi – Newsweek). Eski Jersey Adası sağlık bakanı Stuart Syvret, Jersey yetkililerinin yanlış yaptıkları iddialarını blogunda yayınlamayı reddettiği için karalandı, kovuldu ve sonunda hapse atıldı. Eski Jersey Polis Müdür Yardımcısı Lenny Harper ve patronu, eski Polis Şefi Graham Power da adada çocuk istismarına yönelik “agresif” soruşturmalarından ötürü karalanmışlardı. Her iki adam da adayı terk etti ve soruşturmaları bitince emekli oldu. Yukarıda bağlantılı iki Newsweek makalesinin yazarı Leah McGrath Goodman’ın iki yıllığına İngiltere veya Jersey Adası’na girişi yasaklandı. Yasağı, bir Milletvekilinin yasayı “siyasi güdülü ve İngiliz yasaları tarafından desteklenmediği” gerekçesiyle itiraz etmesinden bir yıl sonra kaldırıldı (kaynak: Dünyanın En İyi Offshore Vergi Barınağı İçinde – Newsweek).

Vergi kaçırma

Jersey Adası sadece pedofiller için bir oyun alanı olarak değil, aynı zamanda zenginler için bir vergi cenneti olarak bilinir. İnsanlar zenginler için vergi sığınma evleri denince akla İsviçre, Lüksemburg, Bahamalar, Bermuda ve Cayman Adaları gibi yerler geliyor. Jersey Adası hepsini dövdü. 2014 itibariyle Jersey Adası, dünya servetinin 2 trilyon dolarını barındırıyordu. Bu, Barclay Brothers, İngiliz emlak kralı David Rowland, İngiliz Formula 1 şampiyonu Nigel Mansell ve Galli profesyonel golfçü Ian Woosnam gibi büyük isimler ve bankacılık krallıkları için muazzam bir fayda sağladı. Jersey Adası sakinleri arasında İskoç girişimci ve Rangers Futbol Kulübü’nün eski sahibi, Sir David Murray ve mezhep mülk kralı David Kirch bulunmaktadır.

Jersey Adası broşürü, “ultra yüksek net değerli” aileler, “yatırım yöneticileri ve küresellerin çoğu dahil olmak üzere, küresel müşterilerden Who’s Who için” yenilikçi düzenlemeler “ile” herhangi bir offshore finans merkezinin en büyük işgücüne “sahiptir. Jersey’nin işlerinin büyük kısmı İngiltere’nin finans bölgesi olan Londra Şehri’nden geliyor, ancak Jersey Avrupa, Orta Doğu ve Asya’dan giderek daha fazla ziyaretçi çekiyor (kaynak: Dünyanın En İyi Offshore Vergi Barınağı İçinde – Newsweek).

Jersey Adası şirketlerinin, her ikisi de Jeffrey Epstein ile bağlantısı olan Goldman Sachs ve milyarder hedge fon yöneticisi John Paulson ile de anlaşmalar var. Goldman Sachs sonuç olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 500 milyon dolar ödemek zorunda kaldı (kaynak: Dünyanın En İyi Offshore Vergi Barınağı İçinde – Newsweek).

Apple ayrıca paralarını saklamak için Jersey Island’ı kullanıyor (kaynak: Bir Vergi Sıkıntısından Sonra Apple, Kâr İçin Yeni Bir Barınak Buldu – New York Times). Citibank ve Credit Suisse dahil yirmi beş banka da Jersey’de faaliyet gösterme iznine sahiptir (kaynak: Jersey Neden Vergi Cenneti Olarak Kabul Edilir? – Investopedia).

Sorular

Jersey Island’ın pedofillere ve milyarderlere hizmet etmesi ve hizmet vermeye devam etmesi bir tesadüf mü? Tek ve aynı mı? Cinsel açıdan ahlaksız ve zenginler için bu oyun alanının sadece Kraliyet Ailesi’nin annesine cevap vermesi bir tesadüf mü? Jimmy Savile’nin adadan sağ kurtulan 16 farklı kurban tarafından seçilmesi bir tesadüf mü? Savile’nin Kraliyet Ailesi’nin yakın bir aile dostu olması bir tesadüf mü? Suçlanan kalan 100’den fazla kişinin isimleri nelerdir? Diğer 12 “tanınmış tanınmış şahsiyet” kimlerdir (kaynak: New Island Çocuk İstismarı Soruşturmasında Suçlananlar Arasındaki Ünlüler, Medya Kişilikleri ve Spor Yıldızları – Jersey Evening Post) kimler çocuk tecavüzcü ve istismarcı olarak tespit edildi? Eski bir Başbakan gerçekten olsaydı, bu diğer hükümet yetkililerinin de olduğu anlamına mı gelir? Bu, eski İngiliz başbakanından daha mı yükseğe çıkıyor?

Not: Burada bahsettiklerim dışında çok daha fazla kaynak var.

Jersey Adası veya suçlananlarla ilgili daha fazla bilginiz varsa, lütfen bu ileti dizisini paylaşın.

Author

26 Comments

1. Gürbüz Reply

Afyon dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . Mrb paylaşımınız valla dikkatimi çekti, saolun , Gürbüz – 153

2. Bolu merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım 29-12-2020 20:45:18

3. Merhaba sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler

4. Gürbüz Reply

Konya dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . Selam sayfan valla dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 464

5. Bitlis merkezden ben hatice. Merhaba herkese paylaşımın yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım 11-01-2021 18:37:16

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 213

7. Sakarya dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . Merhabalar paylaşımınız inan ki hayran edici, teşekkürler , ali – 174

8. merhaba arkadaşlar web sitesi valla güzel, teraziye tıkladım

9. Merhaba sayfan inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

10. Kırklareli dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . Slm paylaşım gerçekten dikkat çekici, sağolun , ahmet – 36

11. Adana dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım , banu – 481

12. Bu konu : ” Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle çok güzel, saolun , banu – 186

13. Erzincan merkezden ben Aylin. Mrb siten inanılmaz hoşuma gitti, saolun 24-02-2021 16:53:18

14. Selam herkese paylaşımınız harbiden mükemmel, facebookta paylaştım

15. Zonguldak merkezden ben doruk. selamun aleyküm siten vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 27-02-2021 00:34:18

16. Kırşehir dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . merhaba arkadaşlar siten gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 274

17. selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi iyi, teraziye tıkladım

18. Selam herkese web siten inanki hayran edici, face de paylaştım

19. merhaba arkadaşlar siten harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Bu konu : ” Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 426

21. Ardahan dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . Merhaba herkese web sitesi yeminle güzel, linkedinde paylaştım , gaye – 99

22. Bartın merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web siten inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 14-03-2021 03:23:49

23. Selamın aleyküm bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, teraziye tıkladım

24. Hakkari dan kimler var. Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti . selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 499

25. Bu konu : ” Jersey Adası (İngiltere): Pedofil ve Elitlerin Vergi Cenneti ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım , Aylin – 118

26. Kırşehir merkezden ben ziya. Merhaba herkese web sitesi inanki dikkat çekici, saolun 07-04-2021 13:57:01

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link