Şimdiye kadar, Capitol’deki 6 Ocak olayında gizli polislerin bulunduğuna dair somut bir kanıtımız yoktu. Ancak şimdi elimizde *en az bir* gizli polisin bulunduğunu ayrıntılandıran mahkeme belgelerimiz var. Mahkeme belgelerine atıfta bulunan HuffPost’tan Ryan J. Reilley’e göre raporlama (evet, twitter gönderilerinden bir sonraki kişi kadar nefret ediyorum, ancak bu sadece akredite bir muhabir tarafından açık ve özlü bir şekilde haber yapmaktır)

https://twitter.com/ryanjreilly/status/1412455206344970249

Şimdi, kimsenin önüne geçmeden bu, gizli polislerin, Capitol binasının federal mülküne izinsiz girmeyi planlamak veya başkalarını motive etmekle herhangi bir ilgisi olduğunu kanıtlamaz. Ancak bu, hükümet ajanlarının önceden bilgisi olduğunu, orada olacak kadar bilgi sahibi olduğunu, görünüşe göre bu grupların bazılarına sızdığını kanıtlıyor, neden hazırlıklı olmadınız? Güvenlik işi neden bu kadar başarısızdı — ve herkes temelde polisin o gün başarısız olduğu konusunda hemfikirdi ve bunun nedeni yeterli fonları, yetenekleri ya da buna benzer bir şeyleri olmaması değildi.

Ve buna karşılık, Capitol polisi şimdi Kaliforniya ve Florida’da şubeler açacak ve milletvekillerine yönelik tehditleri takip etmek için Washington dışındaki saha ofislerini genişletecek ve kısmen kendilerine tahsis edilen milyarlarca doları olduğu için kendilerini operasyon gibi yarı gizli bir hizmete dönüştürecek. iki partili mevzuatta (kaynak: https://www.nytimes.com/2021/07/06/us/politics/capitol-police.html ). Ve nihayetinde, bunun anlamı, muhtemelen bir gözetim durumuna benzeyebilecek duruma yaklaştıkça daha fazla gözetim olacaktır.

Bu hikayeye yaklaşımınız nedir? Son zamanlarda ortaya çıkan bu mahkeme belgelerine ne diyorsunuz? Polisin daha fazla güce mi ihtiyacı var, yoksa bu gruplara sızmak ve onları takip etmek için yeterli güce, zekaya ve yeteneğe sahip miydi – ve eğer öyleyse, neden harekete geçmedi?

31 Comments

1. Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. selamun aleyküm web siten yeminle dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 483

2. Artvin merkezden ben emin. Slm sayfan harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 09-07-2021 04:55:28

3. Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. Slm siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun , mehmet – 6

4. Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. Merhaba sayfanız harbiden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 141

5. Ankara merkezden ben ali. Slm web siteniz gerçekten güzel, face de paylaştım 09-07-2021 05:31:52

6. Kırşehir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siten süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım 09-07-2021 06:07:05

7. Artvin merkezden ben . Selam herkese sayfa yeminle hayran bıraktı, sağolun 09-07-2021 08:55:37

8. Gürbüz Reply

Selam herkese web siteniz inanılmaz çok iyi, sağolun

9. Artvin merkezden ben hatice. Merhaba sayfa inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 11-07-2021 06:14:55

10. Merhabalar paylaşım inan ki dikkatimi çekti, şukuladım

11. Ankara merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm web sitesi gerçekten dikkat çekici, saolun 13-07-2021 05:33:09

12. Selam herkese paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, şukuladım

13. Mardin dan kimler var. Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır . Selamlar web siten cidden dikkatimi çekti, şukuladım , ali – 434

14. Gaziantep merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar siten yeminle çok hoşuma gitti, sağolun 15-07-2021 08:23:55

15. Konya merkezden ben Aylin. Merhaba web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 20-07-2021 05:05:51

16. Erzincan merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz cidden hayran edici, sağolun 21-07-2021 05:15:44

17. Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inan ki çok iyi, teraziye tıkladım , doruk – 160

18. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten iyi, şukuladım

19. İstanbul merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, şukuladım 31-07-2021 10:20:28

20. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler , Gürbüz – 385

21. Bu konu : ” Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır ” çok güzel. Mrb paylaşım gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 408

22. Selam herkese siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

23. Sakarya merkezden ben memo. Merhabalar web siten valla mükemmel, facebookta paylaştım 22-08-2021 14:35:41

24. Merhabalar web sitesi yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım

25. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

26. Muş merkezden ben doruk. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 27-08-2021 03:46:49

27. Çorum dan kimler var. Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır . Selam web siteniz valla ilgi uyandırıcı, saolun , doruk – 74

28. Trabzon dan kimler var. Kanıt gizli polisler 6 Ocak’ta hazır . Slm paylaşım cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , Hasan – 135

29. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, şukuladım

30. Artvin merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, sağolun 01-09-2021 17:09:42

31. Giresun merkezden ben emin. Slm paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-09-2021 06:20:09

Write A Comment