Kategoriler
Genel

Kapitalizmin devrilmesi

Hata yapma – BLM radikal bir neo-Marksist siyasi harekettir ALEXANDRA PHILLIPS 12 Haziran 2020 • 17:35

Black Lives Matter bayrağı altında Batı’da protestoların hızla yayılması Baltimore’dan Berlin’e siyasi bir nefes darlığı bıraktı. Otorite pozisyonunda olanlar, endemik ırkçılığa ve ticari alanda, tartışmanın yanlış tarafında bulunmadığını ve Twitter fırtınalarını ve boykotları riske atmadıklarını göstermek için çabalıyorlar. Hiçbir şeyin ahlaki yargıdan muaf olmadığı bir dünyada, trend olmak radikal siyasi hareketlere kaydolmak demektir.

Black Lives Matter budur. Benim sözüme güvenme. Onlarınkini al. Gruba bağlı çevrimiçi yayınların çoğunda görünen kelime biçimi, geçmişte katkıda bulunan Kara Panter Hareketi ve Malcom X arasında sayılan ‘kara radikal geleneğine’ dayanıyor. BLM mutlu bir şekilde çeşitli uzaklara sahip bir neo-Marksist hareket olarak kendini tanımlamaktadır. polisi (polisi kontrol etmek için kamusal açık taşıma pozisyonunun evrimi) evrimi, kapitalizmi ve ataerkil sistemi parçalarına ayırmak, Batı’nın öngördüğü çekirdek aile yapısını bozmak, kölelikten yeniden servete yeniden dağıtım yapmak ve yargılanmayı bekleyen siyah mahkumları kefaletle para toplamak için çeşitli atış temyizleri yoluyla. Sermayenin paylaştırılmasının kontrolünü ele geçirme, toplumun çerçevelerini parçalara ayırma ve kolluk kuvvetlerini etkisiz hale getirme ve baltalama kavramı sadece Marksist değil, anarşiktir.

“Kapitalizmin devrilmesi” için 7 yanıt

Tokat merkezden ben doruk. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi güzel, teşekkürler 18-06-2020 18:22:08

İzmir merkezden ben doruk. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım 28-06-2020 09:27:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir