Dolayısıyla şu anda Kanada hükümeti, yerli halka karşı geçmişte işledikleri suçları kabul etmek ve bunlara cevap vermek zorunda. Mayıs ayında toplama kamplarından birinde 215 çocuğun kalıntıları bulundu. Ve evet ben onlara toplama kampları diyorum, Biz Çocuktuk bu konuda harika bir kaynak. Esasen yerli çocuklar evlerinden alındı, zorlandı veya ağır şekilde cezalandırıldı.

15-16 yaşlarına kadar bu medenileştirici okullara gitmeleri gerekiyordu. Onları kimliklerinden tamamen arındırdı, taciz etti, taciz etti ve aç bıraktı. Ama bu Amerika’da da oldu ve aslında bu okullardan Vatikan sorumluydu. 1880’lerde başladılar ve sonuncuların kapandığı 1990’lara kadar gerçekten sona ermediler. Bunu başlatmaya yardım eden adam General Pratt’ti ve “Adamı kurtarmak için Kızılderili’yi öldürmelisin” dedi. Kraliyet sıçtı.

Bu okullar açılmadan önce Amerika’da 100 milyondan fazla Yerli Amerikalı öldürüldü. Bu, o zamanki nüfuslarının %82’si demek. Pratik olarak neredeyse silindi. Ve bu güne kadar hala birçok vahşet var. Ayrıca kısa süre önce, kafa derisini yüzdürmeyi başlatanların yerli halk değil, İngiliz yerleşimciler olduğunu öğrendim. Önce İrlandalılar üzerinde denediler, sonra özellikle kadın ve çocukların kafa derilerini satarak geçimlerini sağladılar. Ve kırmızı deri terimi, kafa derisi yüzdükten sonra vücutta akan kandan gelir.

Sorum şu, neden kimse bundan bahsetmiyor? Evet geçmişte kaldı ama diğer birçok ülke/hükümet en azından suçlarını kabul etti ve özür diledi. Amerika neden olmasın? Ayrıca dün Britanya Kolumbiyası’ndaki rezervasyonlarda bulunan 2 katolik kilisesinin yakıldığını gördüm. Halk öfkeli ve haklı olarak gerçeğin ortaya çıkması gerekiyor. Cıkacak.

Ayrıca anlamadığım şey, bunların hiçbirini okulda öğrenmedim, kendi başıma bulmak zorunda kaldım. Ve evet, okulların saçmalık olduğunu biliyorum ama neden köleliği, soykırımı öğreniyoruz da bunu öğrenmiyoruz? Sanki önemli bir şey değilmiş gibi fırçalanmış. Temelde Amerika’nın tamamı bu noktada yerli mezarlıktır ve bu tür bir enerjiyle uğraşmazsınız.

…aleseychan tarafından gönderildi
[comments]

29 Comments

1. İstanbul dan kimler var. Karma bir kaltak . Merhabalar paylaşımınız valla çok güzel, saolun , ali – 407

2. elif yılmaz Reply

Giresun dan kimler var. Karma bir kaltak . selamun aleyküm sayfa inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , elif yılmaz – 101

3. Hatay merkezden ben emin. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 27-06-2021 17:08:24

4. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Merhabalar sayfa inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , doruk – 380

5. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım , mehmet – 122

6. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Mrb web siten yeminle çok iyi, şukuladım , Gürbüz – 50

7. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan inanılmaz güzel, tebrikler , ali – 130

8. Bingöl merkezden ben Emine. Mrb web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 04-07-2021 12:38:09

9. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. selamun aleyküm siten harbiden hayran edici, sağolun , elif yılmaz – 126

10. Çanakkale dan kimler var. Karma bir kaltak . Mrb sayfa harbiden mükemmel, saolun , ziya – 120

11. Konya merkezden ben Hasan. Slm sayfanız yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 16-07-2021 02:33:45

12. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki hayran edici, şukuladım

13. Gürbüz Reply

Denizli merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfan yeminle çok güzel, tebrikler 18-07-2021 18:28:44

14. Bitlis merkezden ben Emine. Selam web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler 19-07-2021 18:36:05

15. Hakkari merkezden ben gaye. Merhabalar siten inanki dikkat çekici, teraziye tıkladım 22-07-2021 04:46:19

16. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın yeminle çok güzel, facebookta paylaştım , – 361

17. Denizli merkezden ben ali. Slm web sitesi ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 28-07-2021 07:09:58

18. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Slm paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun , mehmet – 47

19. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha dikkat çekici, teşekkürler , emin – 444

20. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha hayran edici, twitter da paylaştım , Emine – 284

21. Selamlar paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

22. elif yılmaz Reply

Selam sayfanız cidden çok iyi, linkedinde paylaştım

23. elif yılmaz Reply

Hatay dan kimler var. Karma bir kaltak . Mrb web sitesi vallaha billaha iyi, teşekkürler , elif yılmaz – 497

24. Rize dan kimler var. Karma bir kaltak . selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, face de paylaştım , ahmet – 324

25. elif yılmaz Reply

Merhaba sayfanız vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler

26. elif yılmaz Reply

Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşım inan ki çok iyi, saolun 01-09-2021 17:11:18

27. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 385

28. Diyarbakır merkezden ben mehmet. Selamlar siten vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım 16-09-2021 11:41:52

29. Bu konu : ” Karma bir kaltak ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım , hatice – 291

Write A Comment