Kayıp Konfederasyon Altının Kökeni

Gürcistan’ın en uzun süren ve muhtemelen kazançlı gizemlerinden biri, kaybedilen Konfederasyon altının gizemidir. 1865’te yaklaşık 100.000 dolar değerinde, kaybolduğunda, bugünün dolarında küçük bir servet olurdu – yaklaşık bir milyon dolar.

24 Mayıs 1865 gecesi, biri Konfederasyon hazinesinin sonuncusunu ve Virginia bankalarından gelen diğer parayı içeren altınla dolu iki vagon tren Lincoln County’deki Chennault Crossroads’ta soyuldu.

Yaşlı bir ekici ve Metodist bakanı olan Dionysius Chennault’un sahip olduğu Chennault Plantasyonu, hikayede önemli bir rol oynadı. Altın, Konfederasyonu desteklemek için para ödünç alan Fransa’ya iade edilecekti.

Jefferson Davis, savaşın sonucuna bakılmaksızın altının iade edileceğini söyledi. Savaşın sonuna doğru, Donanmanın Kaptan Parker’ı ve bir grup gönüllü, altınları Richmond, Virginia, Anderson, Güney Carolina, trenle ve oradan vagonla Savannah’a beklemeye yüklemeyi umarak getirdi. gemi. Parker, Washington Davis’in dışında kamp kuracak ve Jefferson Davis ile görüşecek ve daha fazla talimat alacaktı. Parker’ın grubu Chennault bölgesinde kamp kurdu ve ardından Gürcistan’da bulunan çok sayıda birlik birliği ile temastan kaçınırken Augusta ve ardından Savannah’a devam etmek için söz aldı.

Buna göre, grup atanmış görevlerine başladı, ancak maalesef izcileri Augusta’ya gitmeden önce Birlik birlikleriyle tanıştı.

Grup, Chennault Plantasyonuna geri döndü. Parker, Washington’dan ayrıldığı için Davis’ten başka talimat alamadı. Bu gece, evin sundurmasından yaklaşık 100 metre uzaklıkta bir kaçırma olayında altın kayboldu.

Bir teori hazinenin Apalachee ve Oconee nehirlerinin birleştiği yerde gömüldüğünü söylüyor. Bazıları altının yerliler arasında bölündüğünü söylüyor.

Sendika birlikleri daha sonra altını bulmak için Chennault Plantasyonuna geldi. Evin sakinlerine, altının nerede saklandığını göstermeye zorlamak için çabaladılar, ancak işe yaramadılar.

Tüm Chennault ailesi, yoğun sorguya maruz kalmak için Washington DC’ye götürüldü. Altının nerede olduğu hakkında iyice sorgulandılar, ancak Chennault henüz bilinmeyen bir şey söyleyemedi. Birkaç hafta sonra serbest bırakıldılar ve Gürcistan’daki evlerine döndüler.

Zaman geçtikçe, Chennault plantasyonu “altın çiftlik” olarak bilinir ve yıllar sonra insanlar kayıp altını aramak için oraya gelirler. Yıllar boyunca, yoğun bir yağmur fırtınasının ardından plantasyonun yakınındaki toprak yollar boyunca birçok altın sikke bulundu.

Bir efsane, hazinenin Chennault Plantation’ın orijinal gerekçelerine aceleyle gömüldüğüne ve bugün orada kaldığına devam ediyor.

(Kaynak:)

“Kayıp Konfederasyon Altının Kökeni” üzerine 37 yorum

1. Bilecik merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 18-07-2020 22:39:16

2. Malatya merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımınız valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım 25-07-2020 00:47:50

3. Niğde merkezden ben mehmet. Selamlar sayfanız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-07-2020 21:39:05

4. Kayseri merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 11-08-2020 14:00:58

5. İzmir merkezden ben elif yılmaz. Mrb bu web sitesi cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 26-08-2020 19:07:10

6. Çankırı merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-09-2020 07:52:28

7. Sinop merkezden ben ahmet. Merhabalar bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 18-09-2020 22:25:38

8. Hakkari merkezden ben doruk. Selamlar siten inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 02-10-2020 10:52:42

9. Muğla merkezden ben doruk. Slm sayfa inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:43:45

10. Adana dan kimler var. Kayıp Konfederasyon Altının Kökeni . Selamın aleyküm web sitesi vallaha hayran bıraktı, şukuladım , gaye – 11

Yorum yapın