Kategoriler
Genel

Kayıtlar Salonu [MEGA THREAD]

Önce bazı arka planlar:

Kayıtlar Salonu tarafından talep edilen eski bir kütüphane Edgar Cayce altında yatmak Büyük Sfenks Gizaiçinde olan Giza piramit kompleksi.

Rekorlar Salonunun var olduğunu gösteren hiçbir kanıt yoktur. 1998 yılında, Zahi HawassGenel Müdürü Eski Eserler Yüksek Kurulu, Giza'daki Sfenks'in ana gövdesinin altında kazılar yaptı ve doğrudan Sfenks'in altındaki birkaç büyük, görünüşte doğal mağaraya yeniden keşfedildi. Hiçbir eser bulunmadı ve alt tabakada yukarıdaki antik anıtı etkileyebilecek olası tehditleri değerlendirmek için bir anket yapıldı. Daha eski kadim kazılara dair kanıtlar vardı. Hawass, Sfenks kanadında taş işçiliğinde küçük bir yapısal hasara neden olan küçük su yolunun kanıtlarına dayanarak, 1998 kazıları hakkında bir belgeselde yapının altında başka boşluklar olabileceğinden şüphelendiğini söyledi.

Kaynak: Wikipedia (sadece kayıt salonunun ne olduğu hakkında bir arka plan vermek için ..)

Zahi Hawass:

Mısır’ın ‘Indiana Jones’ Zahi Hawass Piramit Hırsızlığını Sorguladı

Kaynaklar: https://news.artnet.com/art-world/egypts-indiana-jones-zahi-hawass-questioned-over-pyramid-theft-172356

https://hyperallergic.com/22932/egypt-minister-zahi-hawass-prison-fashion/

https://sites.google.com/site/naomiastral/ancient-kemet/criminal-archaeology-zahi-hawass

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-investigates-national-geographic-over-corrupt-payments-to-egypts-keeper-of-antiquities-8909454.html

(süper güvenilir web siteleri değil, ama .. hikaye de haberlerde ..)

————————

Soru # 1: Zahi Hawass gibi birinin, aşağıdakilerle ilgili bilgileri kolayca değiştirebileceği söylenmesine neden inanalım?varsayımsal) sfenks altında gizli oda?

Herodot:

Önemini belirtmek için biraz arka plan:

Tarihsel özneleri sistematik bir araştırma yöntemi kullanarak tedavi eden ilk yazar olarak kabul edilir – özellikle malzemelerini toplayıp ardından Tarih yazımı anlatı. Bu nedenle, sık sık "Tarihin Babası", ilk olarak MÖ birinci yüzyıl tarafından kendisine verilen bir unvan Roma hatip Çiçero.

Kaynak: Wikipedia (herhangi bir site aynı şeyi söylüyor, bu yüzden bunu hala açtığım bir sekmeden yapıştırdım)

Böyle bir yeraltı kütüphanesinin varlığına, Hetories ', Kitap, II, 148'de yazan Herodotus tarafından atıfta bulunuldu:

“Bunu gerçekten gördüm, kelimelerin ötesinde bir çalışma. Çünkü eğer Yunanlıların binalarını bir araya getirirse ve emeklerini sergilerlerse, bu labirente hem çaba hem de masraf açısından daha az görünürlerdi… Piramitler bile kelimelerin ötesindedir ve her biri Yunanlıların birçok ve güçlü eserlerine eşitti. Yine de labirent piramitleri bile aşıyor. ”

Soru # 2: Herodot gibi bir kişi neden yalan söylesin? Hayatta olduğu zamanlar zaten ünlüydü, yalancı (o zaman veya şimdi) olarak kanıtlanması itibarını mahvederdi.

Neden bir Komplo / Örtü gibi görünüyor:

1. Mart 1993'te, üzerinde iki bakır kulplu mermer veya kireç taşından yapılmış küçük bir 'kapı', uzun dar bir şaftın sonunda mekanik bir robot (Upuaut II, "eski Mısır'da" yolun açıcısı ") tarafından keşfedildi. (8 x 8 inç ve 200 feet uzunluğunda). O zamandan beri Münih'ten robot mühendisi Rudolf Gantenbrink, keşfe devam etmek ve kapıyı açmak yasaklandı.

Mısır Eski Eserler Makamı'nın (Eski Eserler Yüksek Kurulu – SCA) olarak bilinen resmi nedeni, Gantenbrink'in keşif haberi Nisan 1993'te İngiliz Basını'na önderlik etmesi ve böylece görünüşe göre bir arkeoloji kuralını bozmasıydı. Kahire'deki Alman Arkeoloji Enstitüsü müdürü Dr. Rainer Stadelmann, Mısırlılarla yüzleşti ve Gantenbrink'i basın eyleminden kınadı. Dr. Stadelmann, bulgunun önemsizliği konusunda kararlıydı. "Bu bir kapı değil; arkasında hiçbir şey yok." Eski Eserler Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Muhamad Bakr, bir 'aldatmaca' iddiasında bulundu. "Şaftın deliği robotun geçemeyeceği kadar küçük" ve "Alman bilim insanını" keşif yapmak için SCA'dan doğru 'onaylara' sahip olmakla suçladı.

Bakr, Giza Piramit Platosu Baş Müfettişini görevlendirdi, Dr. Zahi Hawassverilen resmi neden, Hawass'ın gözetiminde değerli bir eski 'heykelin' Giza'dan çalınmasıydı. Üç ay sonra, Haziran 1993'te, Dr. Bakr'ın kendisi kovuldu ve yerine Dr. Nur El Din getirildi. Malpraktis ve dolandırıcılık suçlamaları arasında Dr. Bakr, "son yirmi yıldır" Piramitlerle ilgili olan bir "Mafya" dan bahsetti. İsimleri vermeyi reddeden Dr. Bakr, "Bütün olayın kovuşturma makamları tarafından soruşturulmasını istedim, ancak isteğim reddedildi." Dedi.

Soru # 3: Robotları inşa edebilen / kontrol edebilen, kapıyı kapı olmayan bir şeyden tanımlayamayan bir bilim adamı mı?

Soru 4: Görünüşe göre Zahi Hawass her yerde gizem ve suçlarla ilgili, değil mi? Bana şüpheli görünüyor. Ve hala kovulmadı.

Bu sırada ABD'ye giden Dr. Hawass, 'kapının' keşfinin “Mısır'daki keşif” olduğunu iddia etti ve arkasında önemli eserler olduğunu iddia etti. 1994'ün başlarında, Dr. Hawass Giza Piramitleri'ndeki görevine yeniden kuruldu. Bu arada Gantenbrink, robotunu Mısırlılara sundu ve aynı zamanda ekipmanı adamlamak ve kapıyı açmak için Mısırlı bir teknisyeni eğitmeyi teklif etti. Mısırlılar teklifi reddetti; "Şu anda çok meşgulüz"Dr. Nur El Din yanıtladı. Aynı zamanda Dr. Hawass bunu ilan edecekti"Bunun bir 'kapı' olduğunu düşünmüyorum ve arkasında hiçbir şey yok. ”

Bununla birlikte, Mart 1996'da Dr. Hawass bir kez daha fikrini değiştirdi ve Gantenbrink'in bulmasının büyük bir ilgi alanı olduğunu ve 'kapı'nın Eylül 1996'da Kanadalı bir' misyon 'tarafından açılacağını, ancak Rudolf Gantenbrink veya robotunu içermediğini ilan etti. . Kanadalı 'misyonu', televizyon ağlarında kapının aşamalı bir 'canlı açılışını' teşvik etmek için 10 milyon dolarlık büyük bir miktar artırdığı bildirilen bir multimedya CD-ROM şirketi olan Amtex Corporation of Canada'ya aittir. "Hawass'ın kişisel arkadaşı olan özel bir adamla çalışıyorum ve bu şeyi kesinlikle öldüreceğiz. Sahneye çıkacak olay ne olursa olsun, canlı olarak televizyonda yayınlanacak," dedi Amtex Corporation'ın başkanı, Peter Zuuring.

Soru # 5: Önce, Hawass "bu bir kapı ve eserler olabilir" diyor ve sonra .. kapı yok mu diyor?

Büyük Sfenks Altındaki Tüneller ve Odalar

(BEN) 1991 ve 1993 yılları arasında John Anthony West ve bağımsız Egyptologist tarafından yönetilen bir dizi seferde, bilimsel araştırmacılar Mısır Büyük Sfenksinin etrafında jeolojik ve sismik araştırmalar yaptılar. Baş jeolog Boston Üniversitesi Jeoloji Profesörü Dr. Robert Schoch, baş sismolog ise saygın Houston danışmanlık şirketi McBride-Ratclif & Associates'den Thomas Dobecki idi.

(II) Takımın sonuçları şu şekildeydi:

A. jeoloji, Sfenks üzerinde erozyon paterni son Buzul Çağının sonunda oyulduğunu gösterirDoğu Sahra'da şiddetli yağışlar düştüğünde – belki de 12.000 yıl önce. Bu, yaklaşık 4.500 yıl önce Sfenks için 'ortodoks' Mısırlı tarihleme ile kesin bir tezat oluşturuyor.

B. sismografi. Sismik yüzey araştırması keşfedilmemiş birkaç tünelin ve boşluğun varlığını gösterdi Sfenks'in altındaki anakayada, anıtların ön pençelerinin 25 metre derinliğinde büyük bir dikdörtgen oda dahil.

(III1993 yılında John West ve ekibi fiziksel olarak Zahi Hawass tarafından siteden atıldı (ve şimdi) Mısır hükümetinin Piramitler ve Sfenks için Eski Eserler Baş Müfettişi. Sfenks'in Mısır'ın kendisinden – ve böylece kayıp bir medeniyetin çalışmasından – çok daha eski olabileceği önerisiyle öfkelenmiş gibi görünüyordu ve özellikle ekibin çalışmasıyla ilgili bir NBC televizyon filmi tarafından tütsülendi. Bu film Sfenks'i Atlantis'e bağladı ve pençelerin altındaki odanın Atlantis'in efsanevi "Kayıtlar Salonunu" içerebileceğini öne sürdü. Hawass bu iddiaları "Amerikan halüsinasyonları" olarak adlandırdı … Bunların hiçbiri için bilimsel bir temel yok. Aynı alanda daha eski anıtlarımız var. Kesinlikle Atlantis'ten erkekler tarafından inşa edilmediler. Bu saçmalık ve anıtlarımızın kişisel zenginleştirme için kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Sfenks Mısır'ın ruhudur. "

(IV) ' Mısır basında NBC filmine yanıt veren bir yazı Dr. Hawass John West ve ekibini Sfenks mahfazasından çıkarmanın diğer nedenleri hakkında: "Çalışmalarının Sfenks gövdesine endoskoplar yerleştirerek ve çalışmanın tüm aşamaları için propagandacı ama bilimsel olmayan bir şekilde film çekerek yapıldığını gördüm. Bu nedenle bu bilimsel olmayan görevin çalışmasını askıya aldım ve gelecekte görevin çalışmasını reddeden daimi komisyona sunulan bir rapor hazırladım. "

Soru # 6: Hawass daha iyi bir mazeret bulamadı mı?

(V) NBC filmi belirli bir Boris Said tarafından üretildi ve kısmen Araştırma ve Aydınlanma Derneği (ARE) üyelerinin yatırımlarıyla finanse edildi. Merkezi ABD'de Virginia Beach'te bulunan ARE, 1947'de ölen Amerikalı psişik Edgar Cayce'nin öğretilerini ve peygamberliklerini duyurmak için var olan milyonlarca dolarlık bir organizasyondur. Sfenks eli MÖ 10.500 yılında inşa edilmiştir ve Atlantis'ten kurtulanlar altında, kayıp uygarlıklarının tüm bilgeliğini ve insan ırkının gerçek tarihini içeren bir 'Kayıtlar Salonu' gizlemişlerdir. Cayce, bu Kayıtlar Salonunun yeniden keşfedileceğini ve 1996-1998 yılları arasında açılacağını söyledi. Açılışı Mesih'in ikinci gelişine bağladı

Unutmayın: 1998'de Zahi Hawass, sitenin önde gelen ekskavatörüydü ve "orada hiçbir şey yoktu" dedi.

(VI) 1995 yılında John West ve Boston Üniversitesi'nden Profesör Robert Schoch, araştırmalarına devam etmek için Mısır makamlarına başvuruda bulundu. Başvurular dikkate alınmadı.

(VII) ' Nisan 1996'nın başında Mısırlı yetkililer, yeni bir takıma sismik ekipman ve yere nüfuz eden radar kullanarak Sfenks ve Giza nekropolü çevresinde araştırma yapmak için bir yıllık lisans verdiler. Florida Eyalet Üniversitesi'nden akademik sponsorluk iddiasında bulunan bu ekip, büyük ölçüde New York Schor Vakfı aracılığıyla finanse edilmektedir – Amerikalı multimillionaire Dr. Joseph Schor tarafından. Dr. Schor ARE'nin hayat üyesidir ve Mayıs 1994, "Piramitlerin inşasına yol açan kültürün MÖ 10.400'e tarihlendiğini gösteren Cayce kayıtları" nı desteklemeye olan büyük kişisel ilgisi. Ayrıca "bu uygarlığı daha fazla tanımlamak" istediğini belirtti.

(VIII) ' 11 Nisan 1996'da Dr. Schor Sfenks'teki mevcut projesini şöyle anlattı: "Edgar Cayce Grubu için çalışmıyoruz … Schor Vakfı ve Florida Eyalet Üniversitesi'nin temel amacı, koruma ve restorasyonuna yardımcı olmaktır. Buna ek olarak, Giza Platosu'nun yeraltında, çökebilecek hataları ve boşlukları bulmak için araştırma yapıyoruz. Bu, platonun güvenliğini artıracak … "

(IX) Dr. Schor tarafından finanse edilen, Boris Said tarafından 1995'in sonunda çekilen ve 1996 başlarında üretilen kısa bir video filmidir. Film, Dr. Zahi Hawass'ın Sfenks'in altına giden bir tünele karışmasıyla başlıyor. Dibe ulaştığında kamerayla yüzleşir ve izleyiciye fısıldar:

"Indiana Jones bile burada olmayı asla hayal etmeyecek. İnanabiliyor musun? Bu tünelde Sfenks'in içinde değiliz. Bu tünel daha önce hiç açılmadı. Kimse bu tünelin içinde ne olduğunu bilmiyor. Ama biz açacağız ilk kez.

Amerika'nın ünlü 'Uyuyan Peygamber' Edgar Cayce, “Filmin anlatıcısı devlete geçmeye devam ediyor”, Sfenks'in altında bir oda bulunacağını tahmin etti – insan medeniyetinin kayıtlı tarihini içeren bir oda. İlk kez size bu harika heykelin altında ne olduğunu göstereceğiz … bu gece televizyon kameralarımız için açılacak, canlı olarak açılacak bir oda. "

(X) Dr. Schor (11 Nisan 1996'da) bu videonun, Sfenks'in altındaki bir odanın canlı bir açılışını yayınlamak için büyük bir ABD ağını bağlamayı amaçlayan bir tanıtım şirketi olmadığını belirtti. Aksine, "Senaryo ve teçhizatı test etmek için yapılmış ve keşiflerimiz için onay almamızdan aylar önce Kasım 1995'te yapılmıştı. Kullanımından vazgeçtik …"

(XI) ' 14 Nisan 1996'da, Zahi Hawass Mısır basınında Sfenks'in altında ve Piramitlerin çevresinde gizli tüneller olduğunu açıkladı ve bu tünellerin "Piramitlerin yapısının birçok sırrını taşıyacağını" inandığını söyledi.

Ya orada olsun ya da olmasın, televizyonda yaşayan yere nüfuz eden sonar / kazı ile bir analiz yaparak bütün komplo teorisini sona erdirmeliler …

Bazı ekstra kaynaklar:

https://pdfs.semanticscholar.org/fb1b/f5e05ac980ffe265e271a0a3d84ddf7f0d82.pdf?_ga=2.9265329.520434526.1578880159-645301153.1578880159

https://www.geek.com/news/the-great-conspiracy-of-egypts-mythical-library-the-hall-of-records-1647814/

https://en.wikipedia.org/wiki/Hall_of_Records

https://www.gaia.com/article/sphinx-hall-records-truth-or-tall-tale

“Kayıtlar Salonu [MEGA THREAD]” için 43 yanıt

Kayseri merkezden ben banu. Selam herkese siten cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 13-01-2020 04:48:51

Çanakkale merkezden ben ali. Slm siten süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-01-2020 13:52:19

Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siten vallaha çok iyi, saolun 20-01-2020 07:11:06

Diyarbakır merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 09-02-2020 17:06:14

Kütahya merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siteniz süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 14-02-2020 20:22:26

Bilecik merkezden ben doruk. selamun aleyküm siten harbiden güzel, teraziye tıkladım 17-02-2020 23:14:36

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selam bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, tebrikler 01-03-2020 04:16:14

Kayseri merkezden ben ziya. Merhabalar sayfan vallaha hayran edici, saolun 01-03-2020 10:37:36

Şanlıurfa merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 05-03-2020 08:21:25

Gümüşhane merkezden ben doruk. Selam paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-03-2020 17:42:15

Diyarbakır merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 15-03-2020 23:56:16

Mardin merkezden ben ziya. Selam herkese bu web sitesi harbiden çok güzel, twitter da paylaştım 21-03-2020 16:07:15

Amasya merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha güzel, tebrikler 25-03-2020 12:47:11

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız süper ötesi çok iyi, face de paylaştım 29-03-2020 12:26:45

Tokat merkezden ben gaye. Merhaba web siten inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 31-03-2020 05:52:04

Erzurum merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfan harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 01-04-2020 05:12:56

Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web siteniz valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 02-04-2020 11:18:26

Çorum merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz valla hoşuma gitti, sağolun 03-04-2020 20:33:52

Tokat merkezden ben doruk. Merhabalar sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 07-04-2020 20:29:36

Sivas merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 08-04-2020 03:20:08

Çorum merkezden ben doruk. Selam paylaşımın süper ötesi güzel, facebookta paylaştım 09-04-2020 14:36:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir