Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı.

Siyasi sol, eski halinin gölgesine dönüştü. Ben de dahil pek çok kişi, kendimizi böylesine baskıcı bir dinsel fanatik grubuyla ilişkilendirme konusunda eleştirel bir kitleye ulaştı. Politik ve felsefi olarak herhangi bir konuda “norm” ile aynı hizaya geldiğime inanmaktan bile utanmama neden oldu.

Yıllardır kendimi gururla “Sol Kanat” olarak adlandırıyorum. Sağlık hizmetine, ücretsiz eğitime, yoksulluk içinde olanları desteklemeye, saygıya inanıyorum; tüm kültürlerin bütünlüğü ve son olarak ama en önemlisi – ifade ve ifade özgürlüğünün desteklenmesi. Bu felsefeler her zaman inanç yapımın değişmez özü olmuştur – pozitifler, en aşırı olumsuzluklardan bile ağır basmaktadır. Ayrıca, bir eylemin sonuçlarını tartmanın bir gerçek değil, kesinlikle fikir temelli bir ifade olduğunu kabul ediyorum.

Siyasi “Sağ Kanat”, ahlaki ve politik olarak uyum sağlamamı imkansız kılan bir felsefeye sahipti – yerleşik bir felsefe veya bilim olmasa bile, yanıtları her zaman:

“Çünkü Tanrı onu böyle yarattı”

Hâlâ özgür ve demokratik toplumlara inanırken DİĞER insanların uyması için ahlaki olarak neyin “doğru” olduğuna inandığım eski, dini / manevi bir inancın tanımlamasına izin vermek için yapmam gereken zihin jimnastiği benim beceri seviyemin dışındadır. Bu iki fikir felsefi olarak zıttır ve başka bir düşünce okulunu eğlendirmenin dışındadır – aynı anda tutulması imkansızdır.

“Sol Kanat” bu inancın kendi yinelemesini yarattı. Haklı olarak Hıristiyanlığa sırtımızı döndüğümüz için, bunun manevi bir yapının yokluğunun doğal bir yan ürünü olduğu teoriyi şahsen destekliyorum. Dünya Savaşları ve ardından gelen zulüm, inancımızı sarstı ve dünyayı iyileştirmeyi başaracaksak inandığımız şeyde değişiklik gerektirdi. Yine de Hristiyan kökleri, Batı’daki insanların, dünyada “iyiye” ulaştıklarını – onların değişen iyilik tanımlarına ulaşan bir amaca sahip olduklarını – hissetmek için aralıksız bir dürtüye sahip olmasına neden oluyor. Bu manevi boşluğu doldurma çabamızda, “Sağ-Kanat” mantrasının kendi yinelemesini yarattık:

“Çünkü x’e karşı saldırgan / baskıcı”

Dürüst olmak gerekirse, bu ifade aynı anda kullanılamayacak kadar çok sayıda karşıt felsefi fikri barındırmaktadır: hemen hemen her konu için rasyonel bir argüman.

Seçim ne olursa olsun taraflardan birinin gücenmesinin yolu nedir?

Ya birini suçtan koruyarak – istemeden başka birinin düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlar, böylece büyümesini baskı altına alırsak?

Birisi bilime gücendiğinde ve bilimsel ilerlemeyi ve araştırmayı kısıtlamaya başladığında ne olur?

Tüm bu senaryolar, taraflardan birinin gücenmesini veya ezilmesini gerektirir – bu da onu ahlaki ve felsefi bir ikilem haline getirir. Bu, herkese yardım etmeye çalışmanın bir yan ürünü – ve eğer sahip olduğu zararı yaratmamış olsaydı, gurur duyulacak bir şey olurdu. Bununla birlikte, sosyal adalet ve politik doğruluk deneyi, herkese gerçekten yardım etmenin bir yolu olarak başarısız oldu. Bu nedenle, bu yolda sürekli ilerleme bilime, akla ve mantığa meydan okur – kategorik olarak artık bir bilim veya felsefe değil, bir din.

Dini fanatikler artık siyasi yelpazenin her iki tarafındaki politika yapıcıların arkasındaki itici güçtür. Bir taraf Hıristiyanlığı ırkçı beyaz / Avrupalı ​​üstünlükçü harekete çevirirken, diğeri onu, görüş alanlarındaki talihsiz ruhların mazoşist bir baskısına zorlamaya zorluyor.

Bu beni çok üzen aklın ve tartışmanın ölümü. Temel bir dini muhalefet nedeniyle tartışılamayan konulara sahip iki siyasi taraf, bir tarih kitabından bir şey gibidir – ve asla iyi bitmez. Bu, seçkinler için çok uygun bir şekilde gerçekleşti, en azından doğal ilerlemenin hızlanmasına yardımcı oldular.

“Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı.” üzerine 19 yorum

1. Bilecik merkezden ben Aylin. Selam sayfa inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 19-12-2020 16:23:42

2. Bu konu : ” Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. ” çok güzel. Mrb sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler , memo – 151

3. Osmaniye dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Selam web siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 60

4. Ardahan dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Merhaba siteniz inanki çok güzel, tebrikler , Aylin – 121

5. Karabük dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . selamun aleyküm web siteniz valla mükemmel, sağolun , Hasan – 126

6. Muğla dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . merhaba arkadaşlar web sitesi inanki iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 472

7. Erzurum dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . merhaba arkadaşlar web siten vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler , memo – 43

8. Tekirdağ dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Mrb sayfan cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , gaye – 172

9. Sivas merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2021 17:02:03

10. Çankırı dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Selamın aleyküm siten cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 159

11. Isparta merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfanız süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım 01-02-2021 23:50:07

12. Isparta dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Merhabalar paylaşımın cidden iyi, face de paylaştım , memo – 8

13. Bu konu : ” Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , banu – 455

14. Hatay dan kimler var. Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. . Merhabalar web siten ciddiyim hayran edici, sağolun , Emine – 395

15. Bu konu : ” Kendimi her zaman Solcu olarak tanımlamışımdır, ancak dinsel fanatizme düşmeleri beni ve diğerlerini uzaklaştırdı. ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ahmet – 295

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link