Komplolara aşırı yatırım yapmayın. Onları oldukları gibi tanıyın: siz onu davet etmeden ve zamanınızı tüketmesine izin vermeden günün hiçbir bölümünü gerçekten etkilemeyen eğlenceli bir gizem.

Neyin gerçekten önemli olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ve gün için sahip olduğunuz enerjiyi hak eden basit düşünce egzersizi.

• Diyelim ki siyasete kapıldınız, herhangi bir partiye veya kampanyaya gerçek bir bağlılığınız yok, ancak en çok hangi tarafla ilişki kurarsanız, genellikle sahip olduğu inanç sistemine güçlü bir bağlısınız. Seçim yaklaşıyor ve karşı taraf kazanırsa ülkenin mahkum olduğunu hissediyorsunuz.

(2020 seçimini örnek olarak kullanarak) Şimdi kendinize sorun, eğer sabah uyanırsanız ve Joe Biden Başkan ise, o gün odaklanmanız ve başarmanız gereken şeyde ne değişecek? Ya Trump kazanacak olsaydı, liste değişikliği yapma ihtiyacın nasıl olurdu? Planlarınızı ne kadar etkiliyor?

En çok zaman, enerji ve dikkati ona ayıranlar üzerinde en büyük etkiye sahip olacak. Ulusal siyasette bir şekilde güncel kalmaya çalışmak, sürekli zaman, enerji ve odaktan fedakarlık gerektirir, ancak yalnızca negatif enerji üretir veya hiçbir meyve vermez. Bu, çoğunlukla sürekli hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı ile dolu sonsuz bir tavşan deliğidir.

Tatbikat, siyaset dışında da kolaylıkla uygulanabilir.
Düz dünya tartışmalarına girmekten hoşlananlar ve hatta düz bir dünya düşüncesini kavrayamayanlar için:

Belki de buradaki asıl amacım “en büyük bilgi hiçbir şey bilmediğinizi bilmektir”. Bu anlaşıldığında, tamamen sizin dışınızdan kaynaklanan bu inançlara bu kadar güçlü bir şekilde bağlanmanız gerekmediğini fark edersiniz ve argümanın kendi tarafınızı tutmak yerine, açık diyaloğa sahip olursunuz ve farklı görüşlere sahip olanları daha iyi anlarsınız seninkinden. Sonuçta, olumlu bir deneyimi paylaşmak ve bir başkasıyla yakınlaşmak, tartışmayı kazanmaktan veya öfkelenmekten daha değerlidir.

Senin komşunu seviyorum. Düşmanınızı sevin. Kendi hatanızdan kaçarken başkasının hatalarına odaklanmayın. Kendi cevabınızı cevapsız bırakırken başka bir adamın hikayesinin cevaplarını aramayın. Aklın arkasına itilmiş olan içsel, ebedi gerçekleri yeniden keşfetmeyi asla bırakmazken, gerçek bir değeri olmayan uzak bir dış dünyada hakikati (destekleyici kanıt okuyun) bulmaya çalışarak tüm zamanınızı harcamayın. dikkat dağıtıcı şeylere yer açmak için.

Author

16 Comments

1. Bu konu : ” Kendinizi kandırmayın! ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım , Aylin – 204

2. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar sayfan vallaha çok iyi, şukuladım

3. İstanbul merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfa inan ki dikkatimi çekti, sağolun 11-03-2021 08:12:34

4. Aksaray merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan cidden güzel, sağolun 11-03-2021 08:53:06

5. Ankara dan kimler var. Kendinizi kandırmayın! . Merhabalar web siten gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım , hatice – 420

6. Muğla dan kimler var. Kendinizi kandırmayın! . Merhaba sayfan cidden mükemmel, facebookta paylaştım , ahmet – 34

7. Gümüşhane merkezden ben . Merhabalar bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 12-03-2021 02:07:23

8. Bu konu : ” Kendinizi kandırmayın! ” çok güzel. Selam herkese sayfan vallaha iyi, saolun , emin – 156

9. Selamlar sayfanız inanılmaz dikkat çekici, şukuladım

10. Bu konu : ” Kendinizi kandırmayın! ” çok güzel. selamun aleyküm siten valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 450

11. elif yılmaz Reply

Karaman dan kimler var. Kendinizi kandırmayın! . Merhabalar siten harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , elif yılmaz – 103

12. selam arkadaşlar sayfa yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Selam herkese bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

14. elif yılmaz Reply

Muğla dan kimler var. Kendinizi kandırmayın! . Mrb paylaşımın inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 379

15. Denizli dan kimler var. Kendinizi kandırmayın! . Merhabalar siten yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 422

16. Hatay merkezden ben ali. Merhaba web siten gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 04-04-2021 07:47:54

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link