Kenya’da Covid 19

COVID-19 virüsü, 3. dünya ülkelerindeki insanları ezmek için kullanılıyor ve aynı hükümetler, harika bir iş çıkardıkları için batı medyası tarafından övülüyor.

Örneğin Kenya’da 3 Ocak 2021’de bitmesi beklenen COVID-19 sokağa çıkma yasağı (22:00 – 04:00) 60 gün daha uzatıldı. Sokağa çıkma yasağı, sokağa çıkma yasağı saatlerinde evinizin dışında olmanızı suç haline getiriyor.

Aşağıdakiler, Kenya’daki COVID-19 Sınırlama Önlemlerinin bir dökümüdür:

• Ülke çapında sokağa çıkma yasağı 12 Mart 2021’e kadar uzatıldı.

• Ülke çapında sokağa çıkma yasağı her gün 22.00 ile 04.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek.

• Düğün veya cenaze dışında herhangi bir kapalı alanda yapılan dini toplantılar, Dinler Arası Konsey ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yönergelere ve protokollere uygun olarak yapılacaktır.

• Siyasi ve yol kenarı toplantıları / toplantıları dahil olmak üzere tüm halka açık etkinlikler ve toplantılar önümüzdeki 60 gün boyunca askıya alınacaktır.

• Cenazeler / cenaze törenleri ve düğünler yalnızca önceden onay alınarak ve kişi sayısı en fazla 150 kişi olacak şekilde ve yalnızca belirli bir mekan tüm geçerli yönergelere ve protokollere bağlı kalarak bu sayıda kişiyi ağırlayabiliyorsa gerçekleştirilecektir.

• Tüm gece nöbetleri veya her türlü olay yasak kalacaktır.

• 58 yaş ve üstü veya önceden var olan koşulları olan öğretmenler ve diğer Personel, görevlerini uzaktan araçlarla veya sınıflarını / derslerini doğal hava akışı olan açık alanlarda tutarak yerine getireceklerdir.

• Tüm PSV ve özel araç yolcuları, motorlu araç içindeyken her zaman maske takmalı ve el hijyenini korumalıdır.

• Tüm PSV’ler sıkı bir% 60 maksimum taşıma kapasitesi sınırına UYMALIDIR.

• Tüm okullar, öğrenci nüfusuna karşılık gelen yeterli el yıkama istasyonlarına sahip olduklarından EMİN OLMALIDIR

• Su sorunları yaşayan okullar, hem öğrenciler hem de öğretmenler için yeterli el dezenfektanı bulunmasını sağlamalıdır.

• Ebeveynler ve veliler tarafından okullara gerekli olmayan tüm ziyaretler yasaktır ve yalnızca istisnai durumlarda izin verilmelidir.

• Tüm Öğretmenler ve Öğrenciler, kesinlikle el hijyeni ve fiziksel boşluk uygulamasına ek olarak, okul tesislerinde veya okul ulaşımı içindeyken uygun yüz maskeleri takmalıdır.

• Birden fazla okulu içeren spor, tiyatro, müzik ve ödül verme günleri gibi müfredat dışı faaliyetlerin tümü önümüzdeki 90 gün boyunca yasaklanacaktır.

• Her okulun Müdürü / Başöğretmeni tüm hasta öğrencilerin / öğrencilerin veya öğretmenlerin kaydını tutacak ve derhal İl Sağlık Departmanını bilgilendirecektir.

“Kenya’da Covid 19” üzerine 11 yorum

1. İstanbul dan kimler var. Kenya’da Covid 19 . selam arkadaşlar paylaşımın vallaha çok iyi, sağolun , ali – 316

2. Bu konu : ” Kenya’da Covid 19 ” çok güzel. Slm paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , emin – 440

3. Bu konu : ” Kenya’da Covid 19 ” çok güzel. Merhabalar paylaşım vallaha billaha güzel, teşekkürler , doruk – 166

4. Bolu merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler 16-01-2021 22:04:15

5. Diyarbakır dan kimler var. Kenya’da Covid 19 . Slm siten gerçekten hoşuma gitti, saolun , ahmet – 317

6. Uşak merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha güzel, şukuladım 29-01-2021 02:34:42

7. Kastamonu dan kimler var. Kenya’da Covid 19 . Mrb paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, tebrikler , ali – 227

8. Kastamonu dan kimler var. Kenya’da Covid 19 . selam arkadaşlar web siten ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 261

9. Bu konu : ” Kenya’da Covid 19 ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Aylin – 322

10. Bu konu : ” Kenya’da Covid 19 ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım , Emine – 364

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link