Kategoriler
Genel

Kıbrıs kilitlendi ve yeni bulunan tutarlılık

Kıbrıs'ta doğdum ve büyüdüm, kolej için ABD'ye taşındım ve şimdi de mezun oldum. Bu yüzden şu anda Kıbrıs'ta değilim, neler olup bittiğiyle ilgili olarak arkadaşlarımla ve ailenizle iletişim halinde kalıyorum. Kıbrıs hükümeti herkesin bildiği gibi yavaş. Bununla birlikte, korona durumu başladığından beri, karantinanın ilk uygulayıcılarından biriydi ve devam eden tüm zorunlu olmayan şeyleri iptal etmek için. Bana öyle geliyor ki bir gecede ilk kez hazırlandılar. Gecede her şeyi anladılar, yurtdışında okuyan üniversite öğrencilerine geri ödeme yaptılar, böylece Kıbrıs'a geri dönüp hastalığı yaymadılar, tüm sınırları sakin olmayanlara kapattılar. Geri dönmek istediğinizde, bir mukim olarak kalifiye olmanız ve sizi hastalıktan temizleyen bir doktor notuna sahip olmanız gerekiyordu. Birkaç gün önce karantinadan çıkmak için izin almak için bir hükümet numarası yazmanız gerektiğini ve onaylandığında işinizi yapmak için 3 saatlik bir pencereniz olduğunu öğrendim. Bütün bunlar bir gecede zamanını alan bir hükümette olmuş gibi görünüyor. Avrupa'nın geri kalanının davayı takip etmesini bekliyorum, Fransa zaten orada. Akılda tutulması gereken bir diğer önemli nokta da Kıbrıs ve diğer birçok Akdeniz ülkesinin gelirlerinin çoğunu ilkbaharda başlayan ve düşüşe kadar devam eden turizm endüstrisinden elde ettiği. Yani şimdi işler tekrar açılmadığı sürece bu endüstriler sıfıra indirilecek. Umarım Avrupa (ve tüm dünya) oynandıklarını fark ederler ve sonuç olarak her ülkedeki insanlar ABD'nin kendi korumaları için haklar belgesi gibi bir şeyi hak ediyorlar. Kıbrıs'ın hükümetlerinde günlerce sürdürebileceğim uygun organizasyon eksikliğini gösteren ilginç bir geçmişi var.

Hükümetin zorunlu kısıtlama talimatlarına bağlantı: https://covid19.cy/index_en.html?fbclid=IwAR3w35rhhJJj0x_GV6iuXesU9mJoMYTtyGTyljv6SbuY62VpNx1DRksxghA

Kıbrıs yetkililerinin sahip olduğu uygun organizasyon eksikliğine ilişkin daha fazla kanıt: https://en.wikipedia.org/wiki/Evangelos_Florakis_Naval_Base_explosion

“Kıbrıs kilitlendi ve yeni bulunan tutarlılık” için 36 yanıt

Muş merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 26-03-2020 23:49:36

Çorum merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfa cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 29-03-2020 23:33:36

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfa yeminle güzel, linkedinde paylaştım 30-03-2020 14:30:49

Osmaniye merkezden ben Emine. Merhabalar web sitesi valla güzel, facebookta paylaştım 06-04-2020 15:05:52

Antalya merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfan valla güzel, twitter da paylaştım 11-04-2020 05:15:02

Konya merkezden ben banu. Merhabalar web siten yeminle iyi, facebookta paylaştım 23-04-2020 05:00:02

Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Mrb paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım 24-04-2020 15:20:06

Erzurum merkezden ben Gürbüz. Slm web siten harbiden hayran bıraktı, face de paylaştım 03-05-2020 00:52:07

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Selam web siten ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım 07-05-2020 03:14:24

Kütahya merkezden ben ahmet. Selamlar web siten vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 13-05-2020 08:14:23

Çanakkale merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımın harbiden iyi, sosyal medyada paylaştım 30-05-2020 20:57:21

Aydın merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfan ciddiyim hayran edici, teşekkürler 06-06-2020 21:01:47

Bolu merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 02-07-2020 02:11:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir