Kilisemde bir sorun mu var?

Nedense, her yıl otoriteye nasıl uymamız gerektiğine dair bir “birimimiz” var. Bu, neredeyse her zaman, vurulma gibi kitlesel trajedilerle aynı zamana denk gelir ve George Floyd’un ölümünden iki hafta önce “erkek ve kız kardeşlerle çok fazla ruhani istişare ile sonra taşındı”.

Başkalarının eleştirisini durdurmamız gerektiğini söylüyorlar çünkü bu, özellikle otorite olarak üstümüzde olanları “ruhu öldürüyor”, çünkü Tanrı onları oraya koydu. Bu, çocukluğumdan bu güne birçok kez dile getirilen tutarlı bir nokta. Bu sırada valiler, belediye başkanları ve başbakanımız gibi şeylerden bahsetmeseler, o kadar kötü olmazdı.

Ayrıca “Bir şey bir gerçek olabilir, kesin bir gerçek olabilir ama ağzımızın meyvesi olmamalıdır”, “tüm gerçeklerin söylenmesi gerekmiyor” kulağa oldukça rahatsız edici geliyor.

Ne zaman tanrı olarak teorik bir eleştiri gündeme getirseler, “eğer bir şey yaptıysan, onun üzerinde bir hakkın var” gibi şeyler veya herhangi bir soru söyleyen başka bir retorik gibi şeyler söylerler, herhangi bir argüman geçersizdir çünkü tanrı tanrıdır ve o her zaman haklıdır, doğal olarak bizden üstündür ve aynı şeyin ebeveynler, öğretmenler ve diğer otorite figürleri için de geçerli olduğu anlamına gelir.

Geriye mi gidiyorlar yoksa başka bir şey mi?

“Kilisemde bir sorun mu var?” üzerine 16 yorum

1. Malatya merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 15-08-2020 04:08:37

2. Bitlis merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siten valla ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 16-08-2020 15:52:27

3. Niğde merkezden ben elif yılmaz. Mrb web sitesi inan ki mükemmel, twitter da paylaştım 19-08-2020 12:21:22

4. Isparta merkezden ben ahmet. Mrb siteniz inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 05-09-2020 10:39:54

5. Diyarbakır merkezden ben banu. Selam sayfanız gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım 07-10-2020 06:06:56

Yorum yapın