“Kırmızı ve Mavi” önemi?

Bunu göndermek için doğru yerin burası olup olmadığından emin değilim, ancak geçmişte tavşan deliğinin çok aşağısına kadar takip etmeden çok fazla örnekle yönlendirildim.

Popüler kültürde hem açık hem de gizli olarak kullanılan “Kırmızıya karşı Mavi” nin birçok örneği vardır. Daha açık örneklerden biri iki partili sistemimiz olabilir. Demokratik adaylar genellikle mavi renkle temsil edilir ve Cumhuriyetçi adaylar genellikle kırmızıyla temsil edilir.

Sadece benim fikrim olabilir, ancak “Kırmızıya karşı Mavi” dinamiğinin 1999’da “The Matrix” filminin piyasaya sürülmesiyle modern ana akım kültürde popüler hale geldiğini hissediyorum.

Daha küçük / gizli temsillerden bazıları, çoğu aksiyon filminde, çizgi filmde, animasyonda vb. Olduğu gibi, genellikle “aydınlık ve karanlık” veya “iyi ve kötü” ikiliği ile aynı çizgiye düşer. Kendimi bunlara derinden kaptırıyorum (hadi sadece onlara) “mesajlar” deyin, çünkü bunun, “bilen” kişiler tarafından farklı hikayelere kodlanmış ve başka türlü kendilerine gösterilen şeyin öneminin farkında olmayan kitlelerin önünde sergilenen gerçek bilgi gibi hissediyorum. pasif olarak bundan zevk alırlar.

Sanki bu tür şeyler herhangi bir yerde gündeme gelirse, çoğunlukla haberi olmayan aynı kişilerden gelen “o kadar derin değil / sen delisin” gibi şeylerle karşılanacakmış gibi hissediyorum, bu yüzden anladım ki bir komplo ipliği daha uygun olabilir. Gizli alt dizilerin / boşlukların çoğu öldü.

Öyleyse bu tavşan deliği daha mı derine iniyor yoksa sadece maneviyatın ve okültün tavşan deliğine giriş / başlangıç ​​seviyesinde “uyanıklık” başlangıcı mı?

Teşekkür ederim.

““Kırmızı ve Mavi” önemi?” üzerine 13 yorum

1. Gümüşhane merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten süper ötesi dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 16-09-2020 05:28:39

2. İstanbul merkezden ben gaye. Selam sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 16-09-2020 05:37:53

3. Edirne merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 21-09-2020 19:16:56

4. Çankırı merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım 02-10-2020 09:22:48

5. Erzurum merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, sağolun 02-10-2020 11:19:26

6. Bu konu : ” “Kırmızı ve Mavi” önemi? ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi valla hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 150

Yorum yapın