Kolektivizm toplumumuzu yok ediyor.

“Toplumun iyiliği” için tüm kişisel kaygı ve anlayışlarınızı ortaya koymanız gerektiği fikri iğrenç bir ideolojidir.

Tanrısız bir dünyada yaşadığımızı, tesadüfen yaratıldığımızı ve “En Uygun Olanın Hayatta Kalması” temel ideolojisiyle hayatta kaldığımızı iddia eden aynı kişiler, şimdi size aynı ideolojiye bağlı kalmamanızı ve kişisel anlayışınızı ortaya koymanızı söylüyorlar ve sıraya girmek.

Bu geriye doğru gaz aydınlatması, tam da sorun.

Ya ahlaki görevlerimize bağlı kalacağımız ve bir başkası için hayatlarımızı feda etmeye istekli olduğumuz belirli bir ahlak kümesine bağlıyız.

Veya

Kendi kişisel ahlakımızı tanımlarız, aslında en uygun olanın hayatta kalmasıdır ve her birimizin bireysel olarak ne yapmak istediğine bireysel olarak karar veririz. Çipler olabilecekleri yere düşecek ve en güçlüleri hayatta kalacak.

İkisi birden olamaz. Yine de, bu çarpık ideolojiler ikisini harmanlıyor ve her ikisinin bir arada var olduğunu iddia ediyor. Kutupsal zıtlıklar oldukları için yapamazlar. Aydınlık ve karanlık gibi. Beyaz ve siyah. Sol ve sağ.

Birini seçin. Bağlı kalmamız gereken toplumsal bir ahlak varsa, o zaman bu ahlakı tanımlayan bir Tanrı veya yaratıcı da olmalıdır.

Tanrı yoksa, bizi diğer insanların kaygılarını kendimizin önüne koymaya zorlayan toplumsal ahlak yoktur.

Öyleyse hangisi? Çünkü bilimsel topluluklar mantığını kullanıyorsam. Aşı yaptırmak gibi ahlaki bir yükümlülüğüm yok.

Author

11 Comments

1. Çanakkale dan kimler var. Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. . Mrb paylaşım yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 307

2. İstanbul merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşım süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 09-04-2021 20:14:10

3. Manisa merkezden ben memo. Selamlar sayfan cidden güzel, teraziye tıkladım 16-04-2021 04:10:37

4. Batman dan kimler var. Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. . Selamın aleyküm web sitesi cidden çok iyi, teşekkürler , doruk – 500

5. Bu konu : ” Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım , Hasan – 2

6. Ordu merkezden ben gaye. Selam herkese siten inanki güzel, saolun 27-04-2021 02:06:32

7. Kırşehir dan kimler var. Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. . selam arkadaşlar siteniz cidden güzel, şukuladım , memo – 189

8. Van dan kimler var. Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. . Merhaba herkese web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , banu – 380

9. Bu konu : ” Kişisel Sağlığınızın Bazı Etkilerini Sorgulamanıza İzin Verilmemesi Gerçek şu ki … Sorun budur. ” çok güzel. selam arkadaşlar siten cidden çok güzel, şukuladım , banu – 164

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link