Kategoriler
Genel

Kölelik asla gitmedi.

Sorunun derinliğini anlamak için birkaç rahatsız edici gerçeği ele almamız gerekiyor.

Kölelik nedir ve köleyi tanımlayan nedir

Kabul edilen normlar dahil olmak üzere toplum içinde bir köle edinmek için geçmiş ve günümüzdeki sosyal mekanizmalar

Kölelik nedir

Kölelere sahip olma uygulaması ya da sistemi.

Köleliğin sadece bir sistem tarafından da bir köleye sahip olma pratiği olmadığını unutmayın.

Köle olmak ne anlama geliyor?

Köle olmak, uygun bir ücret ya da takdir olmadan çok çalışmak zorunda olma koşuludur.

Bu ben sadece Amerikan sistemi kölelik teşvik kölelik genç yetişkin erkekler için kasıtlı olarak en yararlı demografik hedefler olduğunu belirlemek için gidiyorum.

13. Değişiklik döngü deliği.

Cezai emek Birleşik Devletlerde tarafından açıkça izin verilir 13. DeğişiklikABD Anayasası: “Ne kölelik ne de istemsiz kölelik, Tarafın usulüne uygun olarak mahkum edileceği bir suçun cezası hariç, ABD’deveya kendi yetki alanlarına tabi herhangi bir yer. “[1]

Bunlar Kölelik’in tanımını ve sosyal olanaklarını çevreleyen ham gerçeklerdir ve genellikle sadece bir suçtan hüküm giymiş bir köle olabilir hapiste.

Hükümlü nedir – Suçtan suçlu bulunan birini yeterince sade, bu, savunma anlaşmalarında suçluluk kabulünü de içerir.

2020’de Amerika’da 2.3 milyon mahkum var. Fakat bunun kölelik için ne yapması gerekiyor?

Çoğu insan bir noktada siyah ailelerin bekar bir anneye sahip olma eğiliminde olduğu stereotipini duymuştur ve bu, 70’li yıllardan beri siyah aileleri gösteren istatistikler% 77’ye kadar diğerleri de dramatik bir artış göstermekte. ama neden? Doğal olarak aileler doğal olarak anne ve babanın birlikte kaldığı ve çocuklarını birlikte yetiştirdiği çekirdek ailelere yöneliktir … Yani dışsal bir şey bu dengeyi etkiliyor …

Nükleer ailelerin parçalanması için sosyal mekanizma.

İnsanlar para kazanmak için yetiştirilirler, bu toplumdaki başarının ölçüsüdür ve Amerikan refah sistemini sevip sevmediğimizi düşünüyoruz – bekar anneler refah grubunun en yüksek gelirini elde ediyor. Bu durum, yoksul toplumlardaki tüm ailelerde sürtünme yaratır, çünkü kadınları kiralıyorlarsa ve eşleri yeterli gelir elde etmiyorsa eşlerinden ayrılmaya teşvik eder.

Çocuk nafakası ödemelerinin, çocuklardan sorumlu vasinin gelirini artırdığını ve buna eklediğini fark ettiğinizde sorun artar:

• Annelerin velayet kazanma olasılığı daha yüksektir

• Diğer kişi ödeme yapmazsa, hükümet CCJ yoluyla ödeme yapmayan kişinin kredi puanını saklarken ek ödeme yapmaya adım atacaktır.

• Bekar erkekler en düşük refah seviyesine sahiptir

Erkeklerin işsiz olduğu ve ailelerini evdeki varlıkları için cezalandıran bir sistem nedeniyle baba olamayan yoksul toplumlarda bir döngü oluşturmak ve sonra kredi ve kredi alma yeteneklerini sakatlamak. (Bu arada erkeklerde intihar oranlarına katkıda bulunan bir faktördür – bir ailenizin olması nedeniyle sizi kendi ailenizde var olan için cezalandıran bir toplumda gereksiz olma hissi).

Bu, erkekleri ana CSA’ya borçlu oldukları ve genellikle 100k dolardan daha az kazanırsa, normal yaşam maliyetlerini ödemek zorunda oldukları bir borç döngüsüne zorlar. Gelirlerinin% 65’i! Refah sistemi, CCJ’yi kredi notunuza karşı en yüksek ceza olarak kredi haklarında erkekleri sakatlayan borçlu olan paralar için babayı dava etmek üzere tasarlandığından onları ek bir dezavantaj haline getirir.

Buna ek olarak, iş piyasasının sadece erkekler için mevcut olan en düşük değil, aynı zamanda nafaka ve refah olduğu gerçeği, ek olarak genellikle ödenmesi gereken nafaka ödemelerinden daha düşüktür ve bunları alırken denklemde nafaka faktörünü etkilemez. Bu, sonuçta, yoksul toplumlarda gelirlerini desteklemek için gerekli bir önlem olarak suça yönelen bekar erkeklerin miktarının katlanarak arttığı anlamına gelir ve intihar seçeneği olmadığında genellikle hileli finansal tablolar veya borç kaçırma, uyuşturucu ticareti veya küçük hırsızlık etrafında odaklanır ve İnan bana erkeklerin seçtiği bir seçenektir.Bu gerçeği ele aldığınızda ve daha sonra hapishanelerin nüfuslarına baktığınızda mahkumların% 90’ından fazlasının erkek olması sürpriz değil! Ve bunu erkek ölüm istatistikleri ile ilgili bilgi korelasyonu ile ele almak da, 15-35 yaşlarındaki boşanmayı etkisiz hale getirdiğinizde intiharın erkeklerde önde gelen ölüm nedeni olması şaşırtıcı değildir. Oran kadınlara göre 6: 1’dir.

Bu ne anlama geliyor, kalan hayatta kalan adaylardan iyi bir işi olan veya ödemeleri karşılayabilenler (yaklaşık% 20) yasal kalıyor

Geri kalanlar eğitimden en taze 18-35 yaşlarında, kaçınılmaz olarak bir tür suça dönüşen ya da bir tür sahtekarlık, uyuşturucu ticareti ya da nihayetinde onları hapse indiren küçük hırsızlık gibi fakir arka planlara sahip daha fakir geçmişleri var. .

Mahkumlar ve hapishane emeği.

13. Değişiklik hapishanelerinin köle işgücü kullanmalarına izin verilmektedir ve yukarıdaki sistem, yoksulluktaki erkekleri hapse zorlamaya yöneliktir, ayrıca bekar annelerin aile çocuklarında erkek rol modelleri olmadan da suç işlemek daha olasıdır.

Kölelik asla gitmedi, kurumsallaştı.

“Kölelik asla gitmedi.” için 36 yanıt

Kastamonu merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siten inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 20-06-2020 02:47:41

Mersin merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi yeminle iyi, linkedinde paylaştım 21-06-2020 14:43:48

Balıkesir merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfa yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım 01-07-2020 13:15:16

Iğdır merkezden ben ziya. Selamlar siteniz vallaha çok güzel, twitter da paylaştım 04-07-2020 01:51:32

Kırıkkale merkezden ben Emine. Selam herkese siten süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım 05-07-2020 08:07:11

Hakkari merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha güzel, facebookta paylaştım 15-07-2020 14:19:11

Isparta merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 18-07-2020 13:18:40

Tekirdağ merkezden ben mehmet. Slm web siten süper ötesi güzel, face de paylaştım 18-07-2020 14:48:35

İstanbul merkezden ben Gürbüz. Merhaba web siteniz vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 24-07-2020 21:07:54

Adıyaman merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfa cidden çok güzel, facebookta paylaştım 24-07-2020 22:56:26

Muğla merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden çok hoşuma gitti, şukuladım 27-07-2020 03:56:05

Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 31-07-2020 10:42:03

Balıkesir merkezden ben ahmet. Selamlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 06-08-2020 03:45:40

Samsun merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha çok güzel, teşekkürler 06-08-2020 21:04:23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir