Kölelik Hakkındaki Gerçek

Irk konusunda ilerici propagandalarla sürekli yanıltılıyoruz. Yanlış bilgi muhafazakar aleme de akıyor. Medya, Hollywood ve akademi Kuruluşumuz için ırk, aşiretçilik ve nefretle tüketiliyor. Buradaki asıl gündem, kötü düşünülmüş bazı Ütopyaları takip etmek için güç, bölün ve fethetmektir.

Gerçek şu ki, şiddet Sol’un oyun kitabının bir parçası.

Onlar özgürlüğümüze saldırmak için her türlü bahaneye hazır oportünist ve provokatörlerdir. Gördüğümüz şiddetin çoğu, krizden yararlanan planlı bir politik stratejidir.

Irkçılık Aşil Topuğumuz değil. Yaşam tarzımızı tehdit eden ırk ve ırkçılığın her yerde manipülasyonu ve sömürüsüdür. Gazeteci kılığına giren siyasi ajanlar 7/24 nefreti besliyor.

Hakim rüzgarlara karşı yelken açarak gerçeği aramaya devam ediyoruz.

kölelik

Birçoğu kölelik vizyonunu kitaptan ve mini dizilerden aldı kökler, Hazırlayan: Alex Haley. Yazar, tarihsel doğruluk eksikliğiyle karşı karşıya kaldığında,

“Halkıma yaşamak için bir efsane vermeye çalıştım.”

Bunu bir düşün.

Hoover Enstitüsü’nden Thomas Sowell, kitabında Kara Madalya ve Beyaz Liberaller, ırk ve kölelik hakkında büyük bir derinlik ve netlik sağlar.

Köleliğin göze çarpan noktaları:

• Kölelik, tarih boyunca yaşayan her kıtadaki her kültürün bir parçasıydı

• Afrikalılar diğer Afrikalıları fethetti, köleleştirdi ve kâr için sattı

• Kolomb gelmeden önce Batı yerli halklarında yüzyıllar boyunca vardı.

• 17. yüzyıla kadar bir yaşam gerçeği olarak kabul edilen Hıristiyanlar ahlaksızlığına saldırdı

Atlantik köle ticaretinin zirvesi sırasında, Afrikalılar Batı’ya satılanlardan daha fazla köle tuttular

Kurucularımız yapmadığı bir dünyaya doğdular. Miras kalan tarımsal mülkler köleleri mülk olarak içeriyordu. Washington, Jefferson ve Madison kurumdan nefret ettiler. Yazılarının ve eylemlerinin kayıtları bu konuda açıktır. Washington kölelerini serbest bıraktı karısının ölümü üzerine. Vasiyeti, sakat veya engelli olanların mülkleri tarafından bakılacağını şart koştu.

Kurucular tarafından feshedilme çalışmaları devam etti. Bu konudaki karakter derinlikleri, süreklilikleri ve çözümleri tartışılmaz.

Köleliği ortadan kaldırabilseler bile, topluma kolayca asimile olması muhtemel eğitimsiz bir nüfusla ne yapılacağı sorunuyla karşı karşıya kaldılar. Gibi bir yarış isyanı 1791 Santo Domingo isyanı gerçek bir endişeydi.

Thomas Jefferson’un köleliği sona erdirme arayışı amansızdı. Bağımsızlık Bildirgesi’nin ilk taslağı, Kral III. George’un Afrikalıları köleleştirmek ve özgürleşmeye izin vermemek için alaycı bir kınama içeriyordu. Bunu kaç Amerikalı biliyor? Bu dil, Güney kolonilerinden gelen baskı nedeniyle kaldırıldı. 1778’de Jefferson, kölelerin daha fazla ithalatını durdurmak için Virginia House’da bir yasa tasarısı getirdi. Onaylandı.

Belki de köle ticaretini durdurarak kurumun asmada solmaya başlayacağını ve sonraki nesillerin buna ölümcül bir darbe indireceğini düşündüler.

İlerlerken, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere, köle ticaretini ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf etti. On yıllar boyunca İngiltere, köle gemilerinin yasaklanmasını öncelik haline getirdi. Büyük Britanya, durdurma ve vazgeçme emirlerini görmezden gelen Brezilyalı köle gemilerini yok etmek için 1849’da Brezilya sularına girdi.

Bir köle gemisini kaptanlamak Amerika’da büyük bir suç haline geldi. Sonra İç Savaş ve Kurtuluş Bildirgesi geldi.

Yani, Birleşik Devletler ve İngiltere dünya tarihinde köleliği ortadan kaldıran ilk ülkeler aynı zamanda başkalarını da takip etmelerini sağlar.

Tarih, zaman kısıtlamaları ve bağlamı için gözden geçirilmelidir. Bir gündemi iletmek için ırkçılığın araçsal kullanımı, şu anda tanık olduğumuz distopyayı yarattı.

Irkçı Bir Ülke miyiz?

Kaçak köle ve Amerikan ikonu Frederick Douglass, köleliğin köleliğin bozulduğuna ikna olmuştu. Kurucu belgelerimizi okuduktan ve Lincoln’le konuştuktan sonra inancı değişti. Suçlamalara Anayasa kölelik yanlısı bir belgeydi “Çerçevecilerin anısına yapılan bir iftiradır … yorumlanması gerektiği gibi yorumlanır, Anayasa muhteşem bir özgürlük belgesidir.” “… Köleliğin varlığına tamamen düşman olan ilke ve amaçları içerdiği görülecektir” dedi.

Bob Woodson, 60’larda sivil haklar aktivisti ve Woodson Merkezi başkanı / 1776 Projesikurumsal ırkçılık veya sistemik ırkçılık anlamı yok. Bu bir hile! Gerçek sorundan bir dikkat dağıtıcı; beyaz liberaller ve siyah liderler son 60 yıldır temsil ettikleri insanlara ihanet etti. ”

Irkçı bir ülke, Hintli Amerikalıların ve Doğu Asyalı Amerikalıların ülkemizdeki en başarılı iki demografi olmasına izin verebilir mi?

Hepimiz Tanrı’nın çocuklarıyız. Bilgili bir Yahudi / Hristiyan dünya görüşü, sistemik ırkçılığı anlaşılmaz ve saçma olarak görür.

Buradan nereye gidiyoruz?

Booker T. Washington bir köle olarak doğdu ve Kurtuluş Bildirisi ile serbest bırakıldı. Eğitim, girişimcilik ve kişisel sorumluluk, siyahlar için kültürel boşluğu kapatmaya yönelik planlarıydı. En önemlisi, “Dünya pazarına katkıda bulunacak hiçbir şeye sahip hiçbir ırk uzun süredir dışlanmış.” Dedi.

Siyahlar bu vizyona doğru büyük adımlar attı. Yüksek evlilik oranları, istihdam ve aile değerlerini benimseyerek asimilasyona yaklaşıyorlardı. Sonra “Büyük Toplum” ilerlemelerini raydan çıkardı. 1964’ten bu yana başarısız sosyal adalet programlarına yirmi iki trilyon dolar harcandı. Çoğu bürokratik ve idari maliyetlere gitti. Bu sistem, bu kentsel nüfusları kontrol eden sözde elitler dışında kimsenin hayatını iyileştirdi mi?

Kara toplulukta bu ihaneti anlayan ve Washington’un vizyonunu kucaklayan çözümler sunan liderler var. Yazar ve şu anda Utah’ta Kongre için çalışan eski NFL oyuncusu Burgess Owens gibi insanlar. Shelby Steele, bir Hoover Enstitüsü gibi kitapların yazarıdır. Beyaz Suçluluk. Bob Woodson, siyahlar için suç azaltma, eğitim ve kariyer yollarında somut sonuçlar üretti.

Kültürel uçurumun aşılması topluluk içinden gelmelidir. Tıpkı Amerika’daki bu boşluğu dolduran diğer tüm azınlıklar için olduğu gibi.

Amerika, insanlığın zaaflarına karşı bağışık değildir. Hatalar yaptık, bazıları trajik. Kurbanlarını, başarılarını ve istekli ideallerini göz ardı ederken, erkekleri ya da bir ulusu tek başına başarısızlıklarıyla yargılamak adil midir?

Tabii ki, bunların hiçbiri ilerici için önemli değil. Marksist bir devlet onların hedefidir. Soru şu ki, muhafazakârlar ve liderleri Marx’ın sunağındaki gerçeği mi destekleyecekler mi?

“Kölelik Hakkındaki Gerçek” üzerine 25 yorum

1. Çanakkale merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımın gerçekten iyi, twitter da paylaştım 06-08-2020 18:34:06

2. Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım 06-08-2020 18:34:14

3. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 16-08-2020 03:11:29

4. Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba bu web sitesi gerçekten hayran edici, tebrikler 15-09-2020 11:25:14

5. Diyarbakır merkezden ben banu. Merhabalar siten yeminle çok güzel, twitter da paylaştım 22-09-2020 04:48:14

6. Samsun merkezden ben ziya. Slm paylaşımınız valla iyi, teraziye tıkladım 02-10-2020 10:24:57

7. Muğla merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, saolun 02-10-2020 11:22:41

Yorum yapın