Irk konusunda ilerici propagandalarla sürekli yanıltılıyoruz. Yanlış bilgi muhafazakar aleme de akıyor. Medya, Hollywood ve akademi Kuruluşumuz için ırk, aşiretçilik ve nefretle tüketiliyor. Buradaki asıl gündem, kötü düşünülmüş bazı Ütopyaları takip etmek için güç, bölün ve fethetmektir.

Gerçek şu ki, şiddet Sol’un oyun kitabının bir parçası.

Onlar özgürlüğümüze saldırmak için her türlü bahaneye hazır oportünist ve provokatörlerdir. Gördüğümüz şiddetin çoğu, krizden yararlanan planlı bir politik stratejidir.

Irkçılık Aşil Topuğumuz değil. Yaşam tarzımızı tehdit eden ırk ve ırkçılığın her yerde manipülasyonu ve sömürüsüdür. Gazeteci kılığına giren siyasi ajanlar 7/24 nefreti besliyor.

Hakim rüzgarlara karşı yelken açarak gerçeği aramaya devam ediyoruz.

kölelik

Birçoğu kölelik vizyonunu kitaptan ve mini dizilerden aldı kökler, Hazırlayan: Alex Haley. Yazar, tarihsel doğruluk eksikliğiyle karşı karşıya kaldığında,

“Halkıma yaşamak için bir efsane vermeye çalıştım.”

Bunu bir düşün.

Hoover Enstitüsü’nden Thomas Sowell, kitabında Kara Madalya ve Beyaz Liberaller, ırk ve kölelik hakkında büyük bir derinlik ve netlik sağlar.

Köleliğin göze çarpan noktaları:

• Kölelik, tarih boyunca yaşayan her kıtadaki her kültürün bir parçasıydı

• Afrikalılar diğer Afrikalıları fethetti, köleleştirdi ve kâr için sattı

• Kolomb gelmeden önce Batı yerli halklarında yüzyıllar boyunca vardı.

• 17. yüzyıla kadar bir yaşam gerçeği olarak kabul edilen Hıristiyanlar ahlaksızlığına saldırdı

Atlantik köle ticaretinin zirvesi sırasında, Afrikalılar Batı’ya satılanlardan daha fazla köle tuttular

Kurucularımız yapmadığı bir dünyaya doğdular. Miras kalan tarımsal mülkler köleleri mülk olarak içeriyordu. Washington, Jefferson ve Madison kurumdan nefret ettiler. Yazılarının ve eylemlerinin kayıtları bu konuda açıktır. Washington kölelerini serbest bıraktı karısının ölümü üzerine. Vasiyeti, sakat veya engelli olanların mülkleri tarafından bakılacağını şart koştu.

Kurucular tarafından feshedilme çalışmaları devam etti. Bu konudaki karakter derinlikleri, süreklilikleri ve çözümleri tartışılmaz.

Köleliği ortadan kaldırabilseler bile, topluma kolayca asimile olması muhtemel eğitimsiz bir nüfusla ne yapılacağı sorunuyla karşı karşıya kaldılar. Gibi bir yarış isyanı 1791 Santo Domingo isyanı gerçek bir endişeydi.

Thomas Jefferson’un köleliği sona erdirme arayışı amansızdı. Bağımsızlık Bildirgesi’nin ilk taslağı, Kral III. George’un Afrikalıları köleleştirmek ve özgürleşmeye izin vermemek için alaycı bir kınama içeriyordu. Bunu kaç Amerikalı biliyor? Bu dil, Güney kolonilerinden gelen baskı nedeniyle kaldırıldı. 1778’de Jefferson, kölelerin daha fazla ithalatını durdurmak için Virginia House’da bir yasa tasarısı getirdi. Onaylandı.

Belki de köle ticaretini durdurarak kurumun asmada solmaya başlayacağını ve sonraki nesillerin buna ölümcül bir darbe indireceğini düşündüler.

İlerlerken, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere, köle ticaretini ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf etti. On yıllar boyunca İngiltere, köle gemilerinin yasaklanmasını öncelik haline getirdi. Büyük Britanya, durdurma ve vazgeçme emirlerini görmezden gelen Brezilyalı köle gemilerini yok etmek için 1849’da Brezilya sularına girdi.

Bir köle gemisini kaptanlamak Amerika’da büyük bir suç haline geldi. Sonra İç Savaş ve Kurtuluş Bildirgesi geldi.

Yani, Birleşik Devletler ve İngiltere dünya tarihinde köleliği ortadan kaldıran ilk ülkeler aynı zamanda başkalarını da takip etmelerini sağlar.

Tarih, zaman kısıtlamaları ve bağlamı için gözden geçirilmelidir. Bir gündemi iletmek için ırkçılığın araçsal kullanımı, şu anda tanık olduğumuz distopyayı yarattı.

Irkçı Bir Ülke miyiz?

Kaçak köle ve Amerikan ikonu Frederick Douglass, köleliğin köleliğin bozulduğuna ikna olmuştu. Kurucu belgelerimizi okuduktan ve Lincoln’le konuştuktan sonra inancı değişti. Suçlamalara Anayasa kölelik yanlısı bir belgeydi “Çerçevecilerin anısına yapılan bir iftiradır … yorumlanması gerektiği gibi yorumlanır, Anayasa muhteşem bir özgürlük belgesidir.” “… Köleliğin varlığına tamamen düşman olan ilke ve amaçları içerdiği görülecektir” dedi.

Bob Woodson, 60’larda sivil haklar aktivisti ve Woodson Merkezi başkanı / 1776 Projesikurumsal ırkçılık veya sistemik ırkçılık anlamı yok. Bu bir hile! Gerçek sorundan bir dikkat dağıtıcı; beyaz liberaller ve siyah liderler son 60 yıldır temsil ettikleri insanlara ihanet etti. ”

Irkçı bir ülke, Hintli Amerikalıların ve Doğu Asyalı Amerikalıların ülkemizdeki en başarılı iki demografi olmasına izin verebilir mi?

Hepimiz Tanrı’nın çocuklarıyız. Bilgili bir Yahudi / Hristiyan dünya görüşü, sistemik ırkçılığı anlaşılmaz ve saçma olarak görür.

Buradan nereye gidiyoruz?

Booker T. Washington bir köle olarak doğdu ve Kurtuluş Bildirisi ile serbest bırakıldı. Eğitim, girişimcilik ve kişisel sorumluluk, siyahlar için kültürel boşluğu kapatmaya yönelik planlarıydı. En önemlisi, “Dünya pazarına katkıda bulunacak hiçbir şeye sahip hiçbir ırk uzun süredir dışlanmış.” Dedi.

Siyahlar bu vizyona doğru büyük adımlar attı. Yüksek evlilik oranları, istihdam ve aile değerlerini benimseyerek asimilasyona yaklaşıyorlardı. Sonra “Büyük Toplum” ilerlemelerini raydan çıkardı. 1964’ten bu yana başarısız sosyal adalet programlarına yirmi iki trilyon dolar harcandı. Çoğu bürokratik ve idari maliyetlere gitti. Bu sistem, bu kentsel nüfusları kontrol eden sözde elitler dışında kimsenin hayatını iyileştirdi mi?

Kara toplulukta bu ihaneti anlayan ve Washington’un vizyonunu kucaklayan çözümler sunan liderler var. Yazar ve şu anda Utah’ta Kongre için çalışan eski NFL oyuncusu Burgess Owens gibi insanlar. Shelby Steele, bir Hoover Enstitüsü gibi kitapların yazarıdır. Beyaz Suçluluk. Bob Woodson, siyahlar için suç azaltma, eğitim ve kariyer yollarında somut sonuçlar üretti.

Kültürel uçurumun aşılması topluluk içinden gelmelidir. Tıpkı Amerika’daki bu boşluğu dolduran diğer tüm azınlıklar için olduğu gibi.

Amerika, insanlığın zaaflarına karşı bağışık değildir. Hatalar yaptık, bazıları trajik. Kurbanlarını, başarılarını ve istekli ideallerini göz ardı ederken, erkekleri ya da bir ulusu tek başına başarısızlıklarıyla yargılamak adil midir?

Tabii ki, bunların hiçbiri ilerici için önemli değil. Marksist bir devlet onların hedefidir. Soru şu ki, muhafazakârlar ve liderleri Marx’ın sunağındaki gerçeği mi destekleyecekler mi?

Author

76 Comments

1. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

2. Merhabalar sayfanız harbiden hayran bıraktı, teşekkürler

3. Çanakkale merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımın gerçekten iyi, twitter da paylaştım 06-08-2020 18:34:06

4. Gürbüz Reply

Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım 06-08-2020 18:34:14

5. Selam herkese siteniz yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım

6. selam arkadaşlar sayfa yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

7. Bitlis merkezden ben Emine. Slm bu web sitesi inanki güzel, teraziye tıkladım 06-08-2020 18:36:49

8. Gürbüz Reply

Kilis merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler 08-08-2020 06:13:42

9. Bursa merkezden ben gaye. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım 10-08-2020 20:23:21

10. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 16-08-2020 03:11:29

11. Gürbüz Reply

Merhaba sayfan inanılmaz dikkat çekici, şukuladım

12. Selam herkese paylaşımın süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım

13. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım

14. Edirne merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz valla dikkat çekici, tebrikler 31-08-2020 13:52:40

15. Muğla merkezden ben Aylin. Mrb sayfan harbiden mükemmel, şukuladım 03-09-2020 07:30:53

16. Adıyaman merkezden ben gaye. Selamlar siten cidden güzel, şukuladım 03-09-2020 12:12:48

17. Slm web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Gürbüz Reply

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba bu web sitesi gerçekten hayran edici, tebrikler 15-09-2020 11:25:14

19. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, tebrikler

20. Selam web sitesi valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

21. Diyarbakır merkezden ben banu. Merhabalar siten yeminle çok güzel, twitter da paylaştım 22-09-2020 04:48:14

22. Samsun merkezden ben ziya. Slm paylaşımınız valla iyi, teraziye tıkladım 02-10-2020 10:24:57

23. Muğla merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, saolun 02-10-2020 11:22:41

24. Merhaba herkese sayfan ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler

25. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Selam herkese siteniz süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 426

26. Artvin merkezden ben Emine. Slm sayfan cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 24-10-2020 20:00:15

27. Selamın aleyküm siten harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım

28. Muş dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Merhabalar paylaşımınız cidden dikkatimi çekti, teşekkürler , banu – 308

29. selamun aleyküm siteniz ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım

30. Slm web sitesi vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

31. Düzce merkezden ben ahmet. Merhaba herkese siteniz harbiden iyi, linkedinde paylaştım 01-11-2020 17:09:47

32. Bayburt merkezden ben Emine. Selam herkese web siteniz süper ötesi iyi, sağolun 04-11-2020 09:15:21

33. Sivas merkezden ben ziya. Mrb sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 04-11-2020 15:21:55

34. Eskişehir merkezden ben . Merhaba herkese web siteniz cidden çok güzel, saolun 09-11-2020 10:27:57

35. selamun aleyküm web sitesi cidden hoşuma gitti, tebrikler

36. Iğdır merkezden ben . Slm web siteniz cidden çok iyi, teşekkürler 19-11-2020 16:20:40

37. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Selamlar web sitesi gerçekten dikkat çekici, şukuladım , Emine – 132

38. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım

39. elif yılmaz Reply

Artvin dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Slm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, tebrikler , elif yılmaz – 8

40. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Merhaba sayfan valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 162

41. Muğla dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Merhaba siteniz valla mükemmel, face de paylaştım , banu – 358

42. Denizli dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Selam web sitesi valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım , emin – 107

43. Kastamonu dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Selam siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Aylin – 360

44. Batman merkezden ben Hasan. selamun aleyküm sayfa yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım 15-12-2020 22:48:55

45. Iğdır merkezden ben hatice. Selamlar web siten inan ki iyi, twitter da paylaştım 20-12-2020 15:30:18

46. Aydın merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim iyi, teşekkürler 03-01-2021 09:27:02

47. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Merhaba siten inan ki hayran edici, tebrikler , doruk – 15

48. Bartın dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Mrb sayfa valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler , hatice – 30

49. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Mrb siten yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 74

50. Aydın dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Selamın aleyküm paylaşımın yeminle hayran edici, teşekkürler , memo – 434

51. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden mükemmel, teşekkürler , ali – 298

52. Ordu dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Merhaba herkese sayfan vallaha çok güzel, sağolun , Aylin – 429

53. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Selam herkese siten gerçekten çok hoşuma gitti, teşekkürler 21-01-2021 10:50:25

54. Balıkesir merkezden ben memo. Merhaba web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 26-01-2021 06:22:46

55. Yalova merkezden ben . Mrb paylaşımın yeminle çok güzel, sağolun 27-01-2021 00:47:32

56. Kocaeli dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . selamun aleyküm siten inan ki güzel, face de paylaştım , gaye – 452

57. Erzincan merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 01-02-2021 16:52:07

58. Kars dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . selamun aleyküm web siten gerçekten çok güzel, saolun , mehmet – 55

59. Adıyaman merkezden ben Hasan. Mrb siten cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 05-02-2021 03:20:27

60. Diyarbakır dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Merhaba sayfanız gerçekten güzel, facebookta paylaştım , emin – 282

61. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , Aylin – 181

62. Selam siten harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım

63. Rize dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Slm web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , doruk – 292

64. elif yılmaz Reply

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siteniz vallaha hayran edici, teraziye tıkladım 27-02-2021 16:02:53

65. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Selam web siten vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım , Aylin – 54

66. Kastamonu dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , memo – 201

67. Adıyaman dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Merhaba sayfan harbiden çok iyi, sağolun , memo – 447

68. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, sağolun

69. Selam herkese sayfan süper ötesi çok güzel, şukuladım

70. selamun aleyküm bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

71. Zonguldak dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Selamlar bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 26

72. Bursa merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımınız yeminle hayran edici, face de paylaştım 28-04-2021 09:47:40

73. Mersin dan kimler var. Kölelik Hakkındaki Gerçek . Slm paylaşım gerçekten hayran bıraktı, saolun , ahmet – 196

74. Kilis merkezden ben ali. Merhaba web siten vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 05-05-2021 06:52:15

75. Bu konu : ” Kölelik Hakkındaki Gerçek ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ahmet – 70

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link