Son birkaç yılda fark edilen “alternatif” bilgi kaynaklarını bulmak gittikçe zorlaşıyor. 2009’da tavşan deliğinin derinliklerine inmeye başladım ve 2014ish’e kadar “komplolar” hakkında herkesle iyi bir diyalog kuramadığım için çok sinirliydim (bu kelimeyi kullanmaktan bile nefret ediyorum çünkü insanların tepki verme şekli) çoktan vazgeçtim ve siyaset ve dünya olaylarını önemsemekten kendimi çıkardım. Sadece doğrudan önümde ve etrafımdakiler üzerinde kontrolüm ve etkim olduğuna karar verdim ve kontrol edemediğim şeyler üzerinde üzülmenin değeri hakkında bazı sert gerçekleri kabul etmek zorunda kaldım.

Her neyse, kendimi yakın zamanda her şey devam ederken bu alt bölümde gizlenmiş buldum, çünkü alternatif bilgi kaynakları bulmak ya da kimsenin sormadığı sorular soran insanlar bulmak neredeyse imkansız görünüyor. Son zamanlarda çok fazla şey “kapalı” gibi görünüyor. Google’ın Youtube’u neredeyse sildiğini biliyorum ve arama sonuçları o kadar açık ki Google ile ilgili bir komplo bile bulamıyorsunuz. Duckduckgo da aynı noktaya geliyor.

Komplo tipi haberler ve bilgiler için iyi bir web sitesi / podcast / kanal önerisi olup olmadığını merak ediyorum. Bilgi Savaşlarının yanı sıra.

Şimdiden teşekkürler.

Author

136 Comments

1. Karabük merkezden ben ali. Slm web siten gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 11-04-2020 06:18:49

2. Yozgat merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa inanılmaz çok güzel, tebrikler 12-04-2020 09:15:10

3. Konya merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siten süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım 13-04-2020 16:38:00

4. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun

5. Niğde merkezden ben doruk. Slm sayfanız ciddiyim güzel, şukuladım 16-04-2020 22:16:26

6. Slm paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

7. Kırşehir merkezden ben doruk. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha çok güzel, sağolun 21-04-2020 06:51:03

8. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım

9. Bilecik merkezden ben Aylin. Mrb bu web sitesi valla çok güzel, facebookta paylaştım 23-04-2020 04:56:22

10. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım

11. Giresun merkezden ben Aylin. Merhabalar web siteniz vallaha billaha çok güzel, teşekkürler 25-04-2020 12:12:25

12. Selamlar siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım

13. Merhabalar paylaşımın valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

14. selamun aleyküm sayfa harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

15. Mrb paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım

16. Giresun merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, sağolun 04-05-2020 16:32:42

17. Kırıkkale merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 05-05-2020 03:49:36

18. Amasya merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 08-05-2020 14:35:26

19. selamun aleyküm paylaşım cidden hayran bıraktı, sağolun

20. selamun aleyküm siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun

21. Kırşehir merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım 11-05-2020 20:47:03

22. Kırklareli merkezden ben ziya. Selam paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, tebrikler 14-05-2020 08:48:20

23. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha mükemmel, saolun

24. Kırıkkale merkezden ben ziya. Merhaba paylaşım cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 16-05-2020 04:06:28

25. Karaman merkezden ben banu. Slm web siteniz inan ki iyi, saolun 02-06-2020 21:02:52

26. Merhaba web siteniz cidden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Adana merkezden ben mehmet. Selam paylaşımın gerçekten güzel, face de paylaştım 07-06-2020 12:05:09

28. Selam paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

29. Selamın aleyküm sayfan yeminle güzel, twitter da paylaştım

30. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

31. Sivas merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siteniz inanki hayran edici, saolun 20-06-2020 03:38:16

32. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha iyi, face de paylaştım

33. Ağrı merkezden ben ziya. Selam paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 29-06-2020 02:50:02

34. Adana merkezden ben ahmet. Selam herkese web siten vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 05-07-2020 16:39:16

35. Karaman merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle mükemmel, teşekkürler 05-07-2020 17:44:43

36. Antalya merkezden ben Gürbüz. Mrb bu web sitesi cidden dikkat çekici, teşekkürler 07-07-2020 19:41:09

37. Selamın aleyküm sayfanız yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Trabzon merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 10-07-2020 17:03:50

39. Siirt merkezden ben mehmet. Mrb web siteniz vallaha billaha çok iyi, şukuladım 14-07-2020 01:00:37

40. Siirt merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi vallaha çok güzel, şukuladım 15-07-2020 13:51:31

41. Şanlıurfa merkezden ben banu. selamun aleyküm bu web sitesi inanki mükemmel, şukuladım 18-07-2020 14:28:21

42. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar siten süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

43. Kütahya merkezden ben ali. Selam paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım 23-07-2020 12:18:02

44. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm siten ciddiyim güzel, şukuladım

45. Çorum merkezden ben ziya. Merhabalar siten inanki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-08-2020 01:09:33

46. Selamlar paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

47. Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım 10-08-2020 03:11:13

48. Kahramanmaraş merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web sitesi inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-08-2020 12:37:56

49. Malatya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 31-08-2020 20:12:07

50. Uşak merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşım inanılmaz hayran edici, teşekkürler 05-09-2020 21:34:59

51. Sinop merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siten vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler 07-09-2020 00:23:27

52. Siirt merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfan ciddiyim hoşuma gitti, saolun 07-09-2020 11:32:16

53. Selamın aleyküm siteniz inanki çok güzel, şukuladım

54. Selam web siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun

55. Merhabalar web sitesi gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım

56. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, saolun

57. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

58. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle dikkatimi çekti, saolun

59. Kırklareli merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun 28-09-2020 09:18:59

60. Manisa merkezden ben gaye. Selamlar web siteniz vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:33:44

61. Slm paylaşımınız gerçekten iyi, linkedinde paylaştım

62. Selam bu web sitesi inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

63. Selamlar sayfa harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım

64. Siirt dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selamın aleyküm paylaşımınız inanki mükemmel, twitter da paylaştım , gaye – 175

65. Hatay dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . selam arkadaşlar siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ahmet – 242

66. Bitlis dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Mrb web siteniz gerçekten iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 131

67. Zonguldak dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . merhaba arkadaşlar sayfa harbiden mükemmel, teraziye tıkladım , – 39

68. Karabük dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Merhaba herkese sayfa inanılmaz mükemmel, face de paylaştım , hatice – 172

69. selamun aleyküm bu web sitesi inanki hoşuma gitti, face de paylaştım

70. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 478

71. İzmir merkezden ben ziya. Merhaba siteniz valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 28-11-2020 15:15:15

72. İstanbul dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selamın aleyküm web siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , emin – 336

73. Kilis dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Slm bu web sitesi yeminle güzel, linkedinde paylaştım , ali – 106

74. Kırklareli dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Merhaba siten yeminle dikkatimi çekti, sağolun , mehmet – 277

75. Hakkari merkezden ben ziya. Mrb paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 06-12-2020 14:38:34

76. Selamın aleyküm sayfan vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

77. Kilis dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Merhaba herkese paylaşım inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Aylin – 435

78. selam arkadaşlar siten vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım

79. Merhaba sayfanız valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

80. Merhabalar paylaşım gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım

81. Kastamonu dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Merhaba sayfa valla dikkatimi çekti, saolun , Hasan – 152

82. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , banu – 414

83. Balıkesir dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Mrb sayfa gerçekten güzel, tebrikler , gaye – 471

84. Selamın aleyküm web sitesi vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

85. Tokat merkezden ben memo. Slm paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler 06-01-2021 04:41:37

86. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım

87. Çanakkale merkezden ben banu. Selamlar siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 17-01-2021 15:54:24

88. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız inan ki çok güzel, facebookta paylaştım , Emine – 270

89. elif yılmaz Reply

Karaman dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Mrb paylaşımınız cidden hayran edici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 160

90. Bingöl dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Mrb sayfan valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 298

91. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım , memo – 245

92. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inan ki dikkat çekici, tebrikler , Hasan – 450

93. Selam sayfan inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım

94. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Slm web siteniz süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 451

95. Selamlar siteniz yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

96. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler , memo – 348

97. Merhaba herkese web sitesi cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım

98. Aksaray dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selamın aleyküm sayfa cidden hayran edici, sağolun , ahmet – 172

99. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, şukuladım , banu – 235

100. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Merhabalar siten süper ötesi mükemmel, face de paylaştım , doruk – 176

101. Antalya dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selam paylaşımın vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım , gaye – 187

102. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Slm sayfanız inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 486

103. Selam herkese web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, teraziye tıkladım

104. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , banu – 112

105. Gürbüz Reply

İzmir merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım 06-04-2021 19:08:28

106. Sivas merkezden ben ziya. Merhabalar sayfan inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 07-04-2021 17:23:25

107. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selam siten inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 167

108. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selam web siteniz harbiden dikkatimi çekti, face de paylaştım , ali – 420

109. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inan ki güzel, facebookta paylaştım , hatice – 216

110. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm sayfan vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

111. Merhaba bu web sitesi inanki çok iyi, face de paylaştım

112. Merhaba paylaşım inan ki iyi, facebookta paylaştım

113. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selam sayfanız valla çok iyi, teraziye tıkladım , emin – 425

114. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 104

115. merhaba arkadaşlar web siten cidden çok iyi, linkedinde paylaştım

116. Bilecik dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selam herkese bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ziya – 145

117. elif yılmaz Reply

Bilecik merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-05-2021 08:40:42

118. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. Merhaba herkese siten vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , emin – 365

119. Mrb paylaşımınız valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım

120. Kocaeli dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selam sayfanız cidden dikkat çekici, tebrikler , memo – 408

121. Bu konu : ” Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım , Aylin – 34

122. Kütahya merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfanız cidden güzel, sağolun 13-06-2021 04:06:49

123. Eskişehir dan kimler var. Komplo (alternatif) içerik / haber bulmak daha zor ve daha zor. Öneriler arıyorum. . Selam web siteniz inan ki dikkat çekici, teşekkürler , – 361

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link