Kategoriler
Genel

Komplo gerçeği: ABD, Hitlers’ın Ocak 1944’te Arjantin’e kaçmayı planladığını biliyordu

20 Ocak 1944, ABD Dışişleri Bakanı Cordell Hull söylentilere tepki gösteriyor.

Arjantin’de Hitler için zaten bir sığınağın inşa edildiğine dair yayınlanan bir rapor, Kuzey Amerika Dışişleri Bakanı Cordell Hull’ın Batı Yarıküresi’ndeki uyumlu faaliyetler hakkındaki bu ve diğer söylentilerin daha sonra Dışişleri Bakanlığı tarafından ele alınacağını bildirmesini istedi.

hükümet yeni Bolivya hükümetinin tanınması konusunda karar alır almaz. Hull daha önce basın toplantısında bu soruların kendisi tarafından ele alınmayacağını söylemişti. Hull ayrıca ABD’nin ve diğer 18 Amerikan Cumhuriyetinin Bolivya’nın devrimci rejimini tanımayı isteyip istemediğine en kısa sürede karar vereceklerini ve her ülkenin bağımsız olarak kendi kararlarını alacaklarını söyledi. (Washington).

https://www.awe130.com/miscellaneous/1944-01-20-will-hitler-escape-to-argentina.html

Bu tarihçiler ve Hitler’in Arjantin’e kaçışının ikinci dünya savaşının sonunda meydana geldiğini iddia eden diğer insanlar için. Bu makale, Hitler’in Arjantin’e kaçma planının D-Gününden çok önce dolaştığını ve Amerikan Dışişleri Bakanı Cordell Hull’un farkında olduğunu kanıtlıyor.

“Komplo gerçeği: ABD, Hitlers’ın Ocak 1944’te Arjantin’e kaçmayı planladığını biliyordu” için 8 yanıt

Aksaray merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız vallaha güzel, teraziye tıkladım 30-06-2020 11:05:29

Giresun merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siteniz vallaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 30-06-2020 14:48:47

Karabük merkezden ben ali. Merhaba sayfa gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 01-07-2020 13:11:13

Manisa merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfa ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 04-07-2020 03:11:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir