“Komplo” kelimesinin olumsuz çağrışımları vardır, ancak insanlara bunun birçok kuruluşu açıklamanın tamamen meşru bir yolu olduğunu hatırlatmak önemlidir.

İnsanlar bu günlerde “Komplo Teorisyeni” ni hakaret olarak kullanıyorlar, ancak yaygın olarak kabul edilen birçok devam eden komplo teorisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Örneğin, ürün üreticileri, ürünlerin mümkün olduğu kadar garanti süresinin dolmasına yakın bir zamanda bozulmasını sağlamak için Planlı Eskime kullanıyor ve teknoloji şirketleri eski teknolojilerini yavaşlatıyor. Bu, neredeyse herkesin doğru olduğuna inandığı klasik bir komplo teorisidir, ancak ürün şirketleri, bariz nedenlerle bunu kabul etmezler.

Vergi şirketlerinin ABD’de kendi varlıklarını meşrulaştırmak için vergi sisteminin keyfi olarak karmaşık kalmasını sağlamak için nasıl kulis yaptıklarından bahsedebiliriz. Ders kitabı komplosu, yine çok az kişi durumun böyle olduğunu iddia ederdi.

Üniversite kredileri, iflas ilan edemeyeceğiniz tek kredidir. Bu koşullar altında ömür boyu borç kölesisiniz. Kimse üniversitenin mümkün olduğu kadar uzun süre bu şekilde kalması için komplo kurduğunu söylemek için deli olduğunu düşünmüyor.

Son zamanlarda beyaz ayrıcalığının komplosu popüler oldu. İstatistiksel bir kanıt yok, ancak güçlü beyaz erkeklerin herkesi aşağıda tutmak için komplo kurduğu fikri şu anda son derece yaygın, ancak bu insanlar çatlak olarak etiketlenmiyor.

Yukarıda listelenen komplo teorilerini bu kadar kolay eğlendirmeye istekliysen, diğer komplo teorilerini bu kadar kolay bir şekilde kınamak için haksız bir önyargı anlamına gelir.

““Komplo” kelimesinin olumsuz çağrışımları vardır, ancak insanlara bunun birçok kuruluşu açıklamanın tamamen meşru bir yolu olduğunu hatırlatmak önemlidir.” üzerine 12 yorum

1. Ordu merkezden ben ahmet. Selam siteniz harbiden hayran edici, teşekkürler 02-10-2020 09:07:59

2. Kocaeli merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfa inanki çok iyi, face de paylaştım 02-10-2020 11:18:31

3. Bingöl merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım ciddiyim güzel, facebookta paylaştım 07-10-2020 04:12:59

4. Amasya merkezden ben ali. Selam web sitesi inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 07-10-2020 18:40:15

5. Malatya merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımınız valla çok iyi, şukuladım 17-10-2020 12:42:22

6. Batman dan kimler var. “Komplo” kelimesinin olumsuz çağrışımları vardır, ancak insanlara bunun birçok kuruluşu açıklamanın tamamen meşru bir yolu olduğunu hatırlatmak önemlidir. . Selamlar web siteniz yeminle hayran edici, sağolun , banu – 374

7. Karabük merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 21-10-2020 13:57:16

Yorum yapın