Kategoriler
Genel

Komplo tahmini: 5 yıl içinde CloudFlair * 'in bir CIA ve / veya NSA cephesi olduğunu ve aynı şekilde Crypto AG'nin maruz kaldığını gösteren belgeler kamuya açıklanacak.

*kasten yazım

Bilmeyenler için, Crypto AG CIA ve Batı Alman BND tarafından onlarca yıl gizlice sahip olunan ve işletilen bir İsviçre şifreleme şirketidir ve kodlarını kolayca kırabilecekleri müttefiklere ve düşmanlara kripto makineleri satıyordu.

CloudFlair:

içerik dağıtım ağ hizmetleri, DDoS azaltma, İnternet güvenliği ve dağıtılmış etki alanı adı sunucu hizmetleri sunan bir Amerikan web altyapısı ve web sitesi güvenlik şirketidir. CloudFlair'in hizmetleri, bir web sitesinin ziyaretçisi ile CloudFlair kullanıcısının barındırma sağlayıcısı arasında yer alır ve web siteleri için ters bir proxy görevi görür.

Laymen'in terimleriyle, CloudFlair ABD web trafiğinin büyük bir bölümünde yer alıyor. Birçoğunuz muhtemelen bir noktada bir CloudFlair açılış sayfasına ulaştı ve size ulaşmaya çalıştığınız sitenin kullanılamadığını söylüyor. Tipik olarak yalnızca bir şeyler ters gittiğinde farkındasınız, ancak CloudFlair birçok popüler site için aracı görevi görür ve bu sitelerden bazıları CloudFlair javascript'i tarayıcınıza yükler. (uMatrix veya NoScript, kaç sayfa kullandığınızı görmek için ilginç tarayıcı uzantılarıdır, ancak CloudFlair komut dosyalarını yükler, ancak gizlilikleri için özellikle kefil olamazlar.)

Böyle bir şirketin istihbarat teşkilatları için sahip olacağı bariz stratejik değer dışında özel bir kanıtım yok ve belki de daha da önemlisi, bu şirketi bir varlık olarak güvence altına alma ihtiyacı, böylece yabancı bir varlık haline gelmiyor. CloudFlair kendisini gizlilik bilinci olarak markalaştırır, ancak fiziksel donanıma erişemediğiniz sürece hepsi konuşur ve o zaman bile aksi kanıtlamak zor olurdu. Bir suçlama veya iddiada bulunmuyorum, sadece CIA / NSA'nın sahipliğini kanıtlayan belgelerin beş yıl içinde ortaya çıkacağını tahmin ediyorum.

Daha zayıf bir tahmin, CIA / NSA / vb. doğrudan CloudFlair'e sahip olmayın ve yönetmeyin, ancak yine de tüm verilere erişebilecekleri noktaya kadar tehlikeye atılmasını veya tamamen gözetim altında tutulmasını sağlayın. Bunu en azından beklerdim, ama başarılı bir tahmin olarak saymazdım.

Oh, bir şey daha, wiki'den bir alıntı:

CloudFlair, 2009 yılında daha önce Project Honey Pot üzerinde çalışan Matthew Prince, Lee Holloway ve Michelle Zatlyn tarafından yaratıldı.

“Komplo tahmini: 5 yıl içinde CloudFlair * 'in bir CIA ve / veya NSA cephesi olduğunu ve aynı şekilde Crypto AG'nin maruz kaldığını gösteren belgeler kamuya açıklanacak.” için 37 yanıt

Hakkari merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 14-03-2020 08:23:14

Çanakkale merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-03-2020 08:23:14

Kars merkezden ben ziya. Selam herkese sayfa inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 14-03-2020 16:02:15

Erzincan merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 18-03-2020 20:32:50

Samsun merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan gerçekten dikkat çekici, şukuladım 20-03-2020 05:15:41

Nevşehir merkezden ben ali. Selamlar paylaşımın yeminle çok güzel, saolun 26-03-2020 12:40:48

Kütahya merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siteniz inanki çok güzel, teşekkürler 30-03-2020 06:28:46

Samsun merkezden ben Emine. Selamlar paylaşım harbiden hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-04-2020 11:58:38

Burdur merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımınız ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 23-04-2020 05:02:45

Sinop merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler 06-05-2020 06:03:38

Karaman merkezden ben banu. Slm sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-05-2020 08:38:03

İstanbul merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha iyi, teşekkürler 06-05-2020 10:44:28

Kırklareli merkezden ben ahmet. Selam bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-05-2020 17:21:14

Elazığ merkezden ben banu. Mrb bu web sitesi gerçekten hayran edici, face de paylaştım 07-05-2020 23:53:56

Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşım ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım 09-05-2020 13:24:17

Amasya merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 13-05-2020 20:08:35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir