Komplo teorisi “gerçek” midir?

Bu konu bazılarınızı üzebilir ve diğerleri kesinlikle katılmayacaktır.

Şahsen komplo teorisine tamamen katılmıyorum, gerçeğin yattığına inandığım orta zemini bulmaya çalışıyorum. Komplo teorisi gerçek değil. Gerçek, komplo teorisinin içinde, ana akım görüşte olduğu kadar var olabilir.

Halkı ikna etmek ve belirli sonuçlara yönlendirmek için bilgiyi manipüle eden organizasyonların var olma olasılığını düşündüğünüzde, komplo teorisinin de neden sızılacağı açıktır.

Sosyal mühendislerin amacının istikrarsızlaştırma olduğuna inanıyorum. Egemen bir ulus önce propoganda yoluyla kararsızlaştırılır, sivil kargaşayı tetikler ve bu toplumu kontrolü ele alıp fetheden dış güçlere açar. Güvensizliği, nefreti ve düşmanlığı teşvik edecek şekilde ulusların hükümet sistemlerinin inanılırlığı baltalanıyor.

Üst aristokratik sınıf, zayıflamış hükümet sistemlerimiz kaçınılmaz olarak başarısız olduğunda insanlığın kaderinin sonuçlarını tahmin etmek için dünyanın en büyük düşünürlerini, bilim adamlarını ve sosyal mühendislerini kullanan hayırsever varlıkları örgütledi.

Bu aristokratların apolitik ve doğası gereği ateist olduğuna inanıyorum. Yeni bir iktidar sistemi uygulanacağı zaman, eski sistemin yok edilmesi gerekir. Popüler zihniyetin aristokrat sınıfın luciferians, pedofil vb. Olduğunu biliyorum. Buna kısaca değineceğim.

Amerikan hükümet sistemi, aristokrat sınıfın onlarca yıllık çalışmasıyla büyük ölçüde zayıfladı. Bu, kendi sistemlerinde hiçbir kusur olmadığını iddia edecek şekilde Amerika’nın bir savunması değil, basitçe, aristokratik sınıfın Amerika’nın istikrarını kasıtlı olarak yok etmek için bir sonraki adımı ortaya koymak için bir gözlem ve çıkarımdır. dünya. Bu çaba Amerika’ya özel değil, çünkü birçok ülke zaten bu yöntemlerle istikrarsızlaştırılmış ve fethedilmiştir.

Kanun dışı, gizlilik ve zorlama içinde faaliyet gösteren istihbarat teşkilatları, bilgiyi bu sosyal mühendislerin istediği sonuçları elde etmek için kullanır. Veriler kitle nüfusu, güçlü bireyler, siyasi liderler, hükümet çalışanları ve benzer şekilde politikacılardan toplanır. Çoğu durumda, bilgi sosyal yapıları düzenlemek ve nüfusları kontrol etmek için kullanılır, liderleri ve politikacıları kontrol etmek için bir gözdağı ve şantaj biçimi olarak kullanılır ve halkları belirli tahmin edilen sonuçları ilerletmeye ikna etmek ve yönlendirmek için kullanılır.

Ana akım medyamızın, sosyal medyamızın ve hatta alternatif medyanın silah haline getirilmiş propoganda olduğuna inanıyorum. Bu, aldığımız bilgide hiçbir gerçek olmadığı anlamına gelmez. Her şeyin sahnelendiği ya da üretildiği de bir iddia değil. Olaylar organik olarak meydana gelir, ancak, aldığımız bilgi, onu alma şeklimiz ve bu bilginin çarpıtılması, olayların görünüşte organik olarak, ancak sosyal mühendislerin bakış açısından oldukça kontrollü bir şekilde gerçekleşmesini teşvik eder. Organik olaylar daha sonra bu satış noktaları tarafından sosyal mühendislerimizin gündemini daha da ilerletecek şekilde tasvir edilir. Elbette, meydana gelen meşru üretilmiş sahte bayrak olayları bile vardır ve tarih boyunca pek çok kişi doğrulanmış ve doğru olduğu kanıtlanmıştır.

Sosyal medya da yoğun bir şekilde belirli görüş ve fikirleri teşvik eden ve destekleyen, konuşmaları ve tartışmaları yönlendiren ve popülerlik yanılsamasını canlandıran yapay zeka tarafından üretilmiştir. Bu görüşler daha sonra akran baskısının psikolojik etkileri ve politik doğruluk nedeniyle “hivemind” olarak bilinen şey tarafından doğal olarak organik olarak desteklenir.

İnternet ve bilgi çağı, toplumun komplocu fikirlere ve teorilere erişimini büyük ölçüde popüler hale getirdi ve artırdı. Bugün çoğu insan bu kavramlara bir şekilde maruz kalmıştır ve birçoğu, doğası gereği komplo niteliğindeki bir dünya görüşüne gerçekten inanmakta ya da bunu savunmaktadır. Hükümete, otoriteye ve ana akım kaynaklardan edindiğimiz bilgilere olan güvensizliğimizi artırdı. Bu, birçokları tarafından bir “uyanış” olarak görülüyor. Komplo teorilerinde edindiğimiz bilgilere güvenmeli miyiz? Hayır, bugün aldığımız tüm bilgilerin maalesef belirli bir amaca hizmet etmek için bir şekilde manipüle edildiğini iddia ediyorum. Komplo teorisi, kurumlarımızı o kadar güçlü bir şekilde baltalamaya hizmet etti ki, toplumumuz bölündü. Kurumlarımız tarafından sunulan bilimsel kanıtlara bakılmaksızın, bir pandemik virüsün meşru olma tehdidinin sorgulanacağı COVID’i buna örnek olarak kullanacağım. Bu, COVID ile ilgili kurumlarımızdan aldığımız tüm bilgilerin gerçek olduğunu iddia etmek değil, komplo odaklı bilgilere erişimimizin neden olduğu güvensizlik nedeniyle bölünmenin var olduğunu belirtmek içindir.

Bölünme, istikrarsızlaştırmanın ana hedefidir. Bir toplumun fethedilebilmesi için bölünmesi ve kendisine karşı dönmesi gerekir. Bu bölünmeyi şu anda Amerikan kültürünün sol ve sağ siyasetinden ırksal gerilimlere, sınıf savaşına, otoriteye karşı sivillere vb. Neredeyse tüm yönlerinde görebiliyoruz. Liste devam ediyor. Silah haline getirilmiş medyamız daha sonra sosyal mühendislerimizin hedeflerine, bu meşru konular hakkında bölücü bir şekilde bilgi sunarak, ikilemi derinleştirerek hizmet eder.

Komplo teorisinde sunulan gerçeklerle ilgilenin. Örneğin, aristokrat sınıf pedofili luciferians mı? Kanımca bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Bu komplo teorisinin içinde gerçek var mı? Öyle inanıyorum. Sosyal mühendislerimizin ateist olduğuna ve öyle ya da böyle bir inancı olmadığına inanıyorum. Nihai hedefleri, dinsiz bir dünya ve arkaik buldukları ve insanlığı geride tutan tanrı fikri veya kavramlarıdır. Bu kavramları istikrarsızlaştırma ve bölünme yoluyla yok etmek ve insanlığı bu fikirlerden arınmış yeni bir çağa yeniden doğuşturmak istiyorlar. Bu, kehanet edilmiş bir armageddon senaryosu üretmeye kadar gidebilir.

Bu, onların siyasete, ulusların egemenliğine ve ulusların anayasasına ilişkin görüşlerinde de aynı şeydir. Apolitiktirler ve sadece insanlığı bu kavramların yok edildiği ve tasarladıkları yeni yapıların ve sistemlerin uygulandığı yeni bir çağa ilerletmek istiyorlar. Pedofelya teorilerinin, bunun siyah operasyonel istihbarat tarafından nüfuz ve güç sahibi insanlara şantaj yapmak için kullandığı ana yöntemlerden biri olduğu gerçeğinden kaynaklandığına inanıyorum.

Şu anda gerçeğin ne olduğunu bilmenin hiçbir yolu olmadığının farkına vardım. Buradaki her şey hakkında kesinlikle yanılıyor olabilirim. Aldığımız bilgilere güvenmek çok zordur, çünkü bilgi pek çok farklı kaynaktan gelir ve inanmak istediğiniz her şeyi destekleyen bilgileri bulabilirsiniz.

Düşündüğüm şey, bilgi toplumunun büyük ölçüde manipüle edildiği ve sosyal mühendislerin gündemine hizmet ettiği. Küresel ölçekte bir toplum olarak bu anlamda saldırı altındayız ve güncel olaylara kişisel olarak nasıl tepki vereceğimiz konusunda tetikte ve hesaplı olmalıyız. Komplo teorisine düşkün olmak iyidir, ancak ona abone olmak ve dünya görüşünüzü onun etrafında şekillendirmek, ana akım medyada duyduğunuz her şeyi absorbe etmek kadar sağlıksızdır. Ben de mükemmel olduğumu iddia etmiyorum, açıkça kendi dünya görüşüm komplo teorisinden büyük ölçüde etkileniyor.

Bugünün ikliminde, bu çıkış noktalarından bir adım geri çekilmeyi ve tabiri caizse matriks gerçekliği yerine çevrenizdeki gerçeklikte olup bitenleri işlemeyi önemli buluyorum. Toplum mühendisliği nedeniyle gerçekte ne kadar bölünmüş olduğumuzla ilgileniyorum ve iç savaşın geliştiğini ya da aşırı isyanların devam edip daha da kötüye gittiğini çok iyi görebilirim. Dürüst olmak gerekirse bunu yazmak için zaman ayırmamın tek nedeni bu.

Daha fazla netliğe sahip daha soğuk kafalar geçerli olmalıdır. Güvende kalın, eleştirel düşünmeye devam edin ve en önemlisi rasyonel olun.

“Komplo teorisi “gerçek” midir?” üzerine 15 yorum

1. İstanbul merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfanız harbiden çok güzel, twitter da paylaştım 27-08-2020 13:23:32

2. Zonguldak merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, sağolun 07-09-2020 23:15:47

3. Sakarya merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 16:02:39

4. Zonguldak merkezden ben doruk. Selam sayfa yeminle dikkatimi çekti, şukuladım 10-10-2020 15:55:45

5. Diyarbakır dan kimler var. Komplo teorisi “gerçek” midir? . Selamlar siteniz inanılmaz çok iyi, teşekkürler , gaye – 332

Yorum yapın