Bugün “komplo teorisi” terimi serbestçe etrafta dolaşıyor ve genellikle terim bir fikri itibarsızlaştırmak için kullanılıyor.

Gördüğüm kadarıyla, bir “komplo teorisi” temelde bir grubu gizlice işbirliği yapmakla, yani yüzeysel olarak kendi inisiyatifleriyle hareket eden bireylerin münferit eylemlerinin sonucu gibi görünebilecek olaylara neden olmak için “komplo kurmakla” suçluyor.

Bu tanıma göre, sanal olarak herhangi bir suç teşebbüsü bir “komplo” dur. Organize suç, organizasyonu genellikle gizli ve ulaşılamaz olmasına rağmen, dünyanın her yerinde her zaman meydana gelir.

Bu mantıkla, bir “komplo teorisyeni”, kamusal hayatta organize suçun izlerini arayan birinden başka bir şey değildir.

Tüm organize suçların keşfedildiğini ve toplumdan kök saldığını düşünmek aptallıktır, bu nedenle hayatın her alanında keşfedilmemiş suç örgütü olması kaçınılmazdır.

Organize suç teorileri bilim adamlarına, politikacılara, hayırseverlere, şirketlere, istihbarat kurumlarına ve orduya uygulandığında, “komplo teorisyeni” etiketi hızla verilir, ancak dürüstçe bunların organize suçlardan tamamen arınmış olmasını kim bekler?

Yukarıda verilen “komplo teorileri” için birinin başkalarıyla alay etmek zorunda kalacağı nedenleri ciddi şekilde sorguluyorum.

Author

58 Comments

1. elif yılmaz Reply

Isparta merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 03-09-2020 16:56:04

2. Samsun merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler 03-09-2020 17:05:19

3. Selam herkese web sitesi yeminle dikkatimi çekti, şukuladım

4. elif yılmaz Reply

Tekirdağ merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siteniz valla iyi, face de paylaştım 03-09-2020 18:02:27

5. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz hayran edici, saolun

6. selamun aleyküm sayfan inanki mükemmel, linkedinde paylaştım

7. Muğla merkezden ben gaye. Merhaba sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 18-09-2020 06:49:29

8. Selam bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

9. Gaziantep merkezden ben Aylin. Merhabalar web sitesi inanki iyi, tebrikler 27-09-2020 10:46:26

10. Mardin merkezden ben banu. Mrb siten cidden hayran bıraktı, saolun 30-09-2020 02:17:08

11. İstanbul merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siten inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:41:07

12. Selamın aleyküm web siten gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Merhaba herkese siten vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

14. Diyarbakır merkezden ben Hasan. Selam paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 21-10-2020 23:50:13

15. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Merhaba web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , ziya – 335

16. Gürbüz Reply

Hatay merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar bu web sitesi valla hayran bıraktı, tebrikler 01-11-2020 17:43:52

17. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım

18. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi cidden hayran edici, teraziye tıkladım , banu – 246

19. Eskişehir merkezden ben gaye. Mrb web siten cidden dikkat çekici, face de paylaştım 01-12-2020 20:21:33

20. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , memo – 353

21. Kastamonu dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Selam paylaşımın cidden iyi, tebrikler , Hasan – 99

22. Gürbüz Reply

Osmaniye dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Mrb web sitesi ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 500

23. selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım

24. selamun aleyküm web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

25. Erzincan merkezden ben memo. Selamın aleyküm bu web sitesi valla mükemmel, şukuladım 09-12-2020 23:44:44

26. Merhabalar web siten valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

27. Nevşehir merkezden ben ali. Selamlar bu web sitesi ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 15-12-2020 22:45:50

28. Aydın merkezden ben ali. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki çok iyi, twitter da paylaştım 16-12-2020 17:21:01

29. Hakkari merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfanız inanılmaz iyi, tebrikler 22-12-2020 08:45:38

30. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha çok iyi, saolun

31. Merhaba paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

32. Bayburt dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Selam paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 499

33. Mrb paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler

34. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Merhaba sayfan süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 138

35. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Selamlar siteniz inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım , gaye – 258

36. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Slm sayfan valla dikkat çekici, teşekkürler , mehmet – 463

37. Kırklareli dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Merhaba paylaşım valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım , emin – 308

38. Antalya merkezden ben . Selam herkese paylaşımınız inanılmaz güzel, saolun 30-01-2021 08:49:02

39. Adıyaman dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Merhaba siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , banu – 216

40. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok iyi, tebrikler , memo – 207

41. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Selam herkese siten valla ilgi uyandırıcı, saolun , – 121

42. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Mrb paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 301

43. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Selamın aleyküm siten cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , memo – 317

44. Gürbüz Reply

Ardahan dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Selamın aleyküm sayfan gerçekten dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 485

45. Ağrı merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siten valla çok iyi, face de paylaştım 03-03-2021 18:35:11

46. Bingöl merkezden ben Hasan. Merhaba herkese web siteniz gerçekten güzel, saolun 05-03-2021 01:03:12

47. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım , hatice – 346

48. Trabzon dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Merhabalar sayfa yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler , ali – 294

49. Trabzon dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, teraziye tıkladım , – 80

50. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten süper ötesi çok iyi, face de paylaştım , Aylin – 447

51. Gaziantep dan kimler var. “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. . Mrb sayfa valla mükemmel, sağolun , banu – 494

52. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

53. Elazığ merkezden ben mehmet. Slm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, sağolun 23-04-2021 06:41:34

54. Balıkesir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 27-04-2021 22:37:19

55. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim mükemmel, teşekkürler , hatice – 223

56. Bu konu : ” “Komplo teorisi” terimi yanlış yönlendiriyor, çoğunlukla “organize suç suçlamaları”. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ahmet – 479

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link