Bu salgın, komplo teorilerinin çok kısa sürede gerçekleşebileceğini gösterdi. Anlatı o kadar hızlı değişiyor ki, bir yıl önce çoğu insan için pek olası olmayan şey şimdi gerçekleşiyor. Ben her zaman özünde bir komplo teorisyeni oldum ama normal bir hayat yaşayamazsın ve aynı zamanda olan tüm karanlık bokların derinliklerine inemezsin. Ancak bu aşının zorunlu olmaya yaklaşmasıyla birlikte, büyük ya da küçük herhangi bir şekilde hareket etme zamanının geldiğini hissediyorum.

Aşı etrafındaki tartışmanın ne kadar çılgınca olduğu. Ben dürtülmek istemeyen genel çoğunluğun aşı karşıtı olmadığını düşünüyorum, sadece bununla ilgili sorunlarımız var. Sorunlar çok kolay açıklanacak bir şey değil, hükümete ve büyük şirketlere yıllarca güvensizlikten geliyor. Bu, aşıya inanan insanlarla konuşurken birçok iletişim sorununun ortaya çıktığı yerdir. Neden herkesin dayak yemesi gerektiğine inanmadığımı açıklamak için biriyle 45 dakikalık bir konuşma yapmam gerektiğini hissediyorum. Bill Gates, büyük ilaç, derin devlet, Clintons vb. hakkında konuşmaya başladığınızda çılgın/aşırı sağ bir insan olarak karşılaşmak kolaydır. Birini çok güçlü ve güçlü olduğuna ikna etmeye çalışıyorsanız, gerçekten doğru bilgilere ve bağlantılara ihtiyacınız var. Bu dünyadaki sadece daha güçlü olmayı umursayan kötü insanlar.

Öte yandan, aşılanan insanları suçlamıyorum, çoğunun kendilerine yardım etmeye çalışan iyi insanlar olduğunu ve başkalarının normal bir hayata geri döndüğünü düşünüyorum. En büyük sorun, bir tarafın diğerini bir şeyler yapmaya zorlamasıdır. Aşıyı zorlamaya çalışan ve tüm aşısızların zorla aşı olunsun ya da ölsün diyenler, muhtemelen hayatlarında 1 komplo teorisine bile inanmamışlardır. Bu yüzden onları suçlamıyorum, aşılanmamışların eğitimsiz olduğunu düşünüyorlar ve biz de onlar hakkında aynı şeyi hissediyoruz. Onları cahil olmadığımıza ikna etmek için yardıma ihtiyacımız var, ama bu şekilde inanıyoruz çünkü birçok şey, uzun yıllar geriye gidiyor.

Komplolarla ilgili bilgiler her yere dağılmış durumda ve birisiyle konuşurken veya bazı önemli detayları unuttuğunuzda aradığınızı bulmak genellikle zor. Bazı gerçeklerin ırkçı, homo/transfobik vb. olarak etiketlenmesinden nefret ediyorum. Gerçekler sadece gerçeklerdir, ancak medya gerçekleri döndürme konusunda uzmandır, bu yüzden anlatılarına işaret ederler. Bu nedenle hükümete, ultra güçlü/zengin, büyük ilaç, büyük şirket, medya, sosyal medya vs.’ye neden güvenmediğimize katkıda bulunan tüm gerçekler varsa ve derinlemesine bir koleksiyona ihtiyacımız var. Bunun kendi web sitesinde olması gerektiğine inanıyorum. , bir konu hakkında okuyabileceğiniz ve aralarındaki bağlantıları görebileceğiniz komplolar için bir wikipedia gibi. Site, gerçekler ve teoriler arasında net bir ayrım yapmalıdır. Dürüst olalım, bazı komplo teorileri %100 kanıtlanabilir değil ama elinizde bir çeşit komploya işaret eden birçok gerçek var, o zaman bunu açıklığa kavuşturalım. Elimizde tüm gerçekler mevcut olmasına rağmen, diğer şeylere komplo teorisi deniyor, ancak çoğu insan onları bulmak için yola çıkmayacak. Ama bunların çoğu birbiriyle bağlantılı. İnsanların bağlantıyı görmesini sağlarsak savaşı kazanırız.

Örneğin, medyanın ve CDC’nin, Trump’ın başkan olduğu zamana kadar uzanan covid hakkındaki tartışmayı nasıl ele aldığına dair bir zaman çizelgesi gösterin. Söyledikleri birçok kez değişti.

Veya sosyal medyanın anlatı ile uyuşmayan gerçek ifadeleri nasıl sansürlediğini ve sildiğini gösterin.

Ya da anlatı için kötü bir şey olduktan hemen sonra sahte bayrak saldırılarının nasıl gerçekleştiği.

Veya güçlü insanlarla (son zamanlarda başkent ayaklanmalarından) bağlantılı olan kaç kişi intihar ediyor?

Ya da Epstien ile hayatlarını sürdüren güçlü insanlar arasındaki tüm bağlantılar.

Ya da Moderna’nın aşıdan önce nasıl hiçbir ilaca onay vermediğini.

Ya da ivermektin ve benzeri ilaçların, uygun testler yapılmadan acil aşıyı onaylatmak için nasıl saklandığı.

Ya da Bill Gates’in geçmişte çok boktan bazı aşılarla nasıl ilgilendiğini.

Veya askeri sanayi kompleksi hakkında her şey.

Her şeyi belgeleyelim ve normal insanların tüm bu kötü insanları okumasını kolaylaştıralım.

Bunun demokratlara sıçan muhafazakarlar olmasını istemiyorum ya da tam tersi, eğer tarafsızsanız, her şeyin aynı olduğunu göreceksiniz. Son olarak, insanların size özel bir şirketten bir şey enjekte etmeniz için sizi zorlamak istemelerinin delilik olduğunu düşünüyorum, ancak yüzünüzün önünde bir bitki yakarsanız hapse girebilirsiniz. BARIŞ

Author

29 Comments

1. Elazığ dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . Slm paylaşımınız vallaha billaha iyi, face de paylaştım , ahmet – 104

2. Çankırı merkezden ben . Merhaba herkese web siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım 04-08-2021 09:48:03

3. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Slm paylaşım süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım , ziya – 486

4. Eskişehir dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . Mrb web siteniz inan ki dikkat çekici, teşekkürler , Aylin – 473

5. Konya dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . Selam herkese sayfa ciddiyim güzel, teşekkürler , emin – 86

6. Merhaba herkese sayfa gerçekten iyi, linkedinde paylaştım

7. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Slm paylaşım cidden çok hoşuma gitti, sağolun , hatice – 135

8. Bolu merkezden ben ali. Mrb paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 06-08-2021 16:56:09

9. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 140

10. Selam herkese paylaşım inanılmaz çok güzel, saolun

11. Merhabalar sayfanız valla çok iyi, linkedinde paylaştım

12. Sivas merkezden ben banu. Selam web siten ciddiyim dikkat çekici, şukuladım 08-08-2021 14:57:20

13. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web sitesi gerçekten çok güzel, face de paylaştım

14. Merhabalar siteniz inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım

15. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha mükemmel, face de paylaştım , Emine – 372

16. elif yılmaz Reply

Şanlıurfa dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . Slm web siten harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 395

17. Selam bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun

18. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 115

19. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım harbiden güzel, saolun , Hasan – 64

20. Bolu merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi inanki çok iyi, sağolun 26-08-2021 07:22:46

21. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Merhaba herkese siten inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 424

22. Amasya merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 28-08-2021 09:46:43

23. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Selam bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 307

24. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Slm siteniz cidden dikkatimi çekti, şukuladım , Aylin – 13

25. Bilecik dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . Selamın aleyküm sayfanız inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 392

26. Sivas merkezden ben Emine. Selam herkese sayfanız gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 10-09-2021 17:10:28

27. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok güzel, saolun , memo – 375

28. Bu konu : ” Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden çok güzel, teraziye tıkladım , banu – 474

29. Kilis dan kimler var. Komplo teorisyenleri için her şeyin teorisine ihtiyacımız var . selamun aleyküm paylaşımınız cidden iyi, tebrikler , Emine – 115

Write A Comment