Ahaha hayır hakaret etmek istemiyorum, yani teknik olarak ortak atadan geldiğimiz için kuş beyinliyiz.

Ancak bu ne anlama geliyor? Bilim insanı ya da doğa gözlemcisi olsaydım, vay canına, kewl diye düşünürdüm. Bir kuş sürüsü, çok majestick, böyle bir fenomen! Bir programcı olsaydım, bazı BOID’leri programlar ve buna bir gün derdim – bir kuş simülasyonumuz var! Buna başka hangi mercekle bakabiliriz?

https://youtu.be/V4f_1_r80RY

“Sığırcık hakkında -boyutu ve sesi, nerede yaşadığı, nasıl üreyip göç ettiği- hakkında pek çok gerçek bilgi biliyoruz, ancak bir sır olarak kalan şey, çarpışmadan mırıltılar ya da sürüler halinde nasıl uçtuğudur.”

Size hangi lensi kullanacağımızı söylemeyeceğim – sadece o lensten görebildiğimizi. İşlemeyi saf farkındalık durumuna indiren sınırlı bir birey görüyorum. Bu ne anlama geliyor? Her bir kuş uçabilir – ama cılız kuş beyinleri uçuş yolunu hesaplamaz, çarpışmaları önceden tahmin etmez.

Her bir kuş, “anda” saf farkındalık durumuna güvenir – buna biz insanlar için “akış” diyebilirsiniz ve bu kesinlikle akışa benziyor. Peki nedir? Bir bireyin – veya o bireyin en azından bir kısmının – tam şimdiki anda (büyük olasılıkla bireyin bilinçli kısmı) kilitli kaldığı durumdur. Genellikle bu, duygusal bir dürtü gerektirir, duygular genellikle eylemi kontrol eder veya eylemler otomatiktir ve bilinçli varlık duygusal dürtüyü deneyimleyebilir. Eğer bu sürüşü fark ederlerse (kuşlar değil, insanlar) akışı kaybederler çünkü şimdiki zamanın dışına düşerler.

Bu kuşlar için nasıl çalışır? 100.000 diğer dron arasında tek bir kuş olduğunuzu hayal edin. Kuşlar değil, FAN kanatlı yasal dronlar. Kelimenin tam anlamıyla anında öleceksin. Tüm bu vızıltı gibi wtf gibi olun.

Ama sen gerçek kuşlar arasındasın, neden onlarla uçuyorsun? Sizinle aynı marka ve model oldukları için, küçük kuş beyni işlemlerinizi sürüye aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için saf farkındalık durumuna, akış durumuna ve sürünün sürüsüne geçersiniz.

Bu insanlığa nasıl yansır? İnsanlar akışı nasıl deneyimler? Ekranda gördüğünüz o sürü, kelimenin tam anlamıyla beyninizdeki düşünce ve eylemlerin tezahürünün görsel bir tasviridir – bir hedefe ulaşmak için koordineli atomik hareketleriniz. Akışta olduğunuzu HİSSEDERSENİZ, beyninizdeki kuşlar, bir kuşun ne olduğuna dair soyut fikir, temel olarak belki elektron sinyali sürüsü ya da her neyse – o o durumdadır.

Bununla birlikte, kuşlar için akış durumunun büyük ölçüde çevresel işlevlere ve geri bildirime (yani rüzgar akımlarına) bağlı olduğuna inanıyorum – ve insanlar için de aynı şey, akışı nerede ararsanız, diyelim ki bir spor, iyi akımlar gerektirir.

Bu yüzden, bir oyuncuya maksimum performans veren ŞANS veya akış durumunu düşündüğünüzde, sadece bazı iyi akımlar buldular ve yüksekten uçtular. Anlaşılan.

ŞİMDİ İŞTE ZİHİN FUCK. Bunun özgür irade olduğunu mu düşünüyorsun? Hayır, bu özgür irade değil. Özgür irade, bu yeniden başlatma bölümünde olduğu gibi, kendisini dev bir çift pedallı kuş-zillaya dönüştürerek akıntıya karşı giden sürü olacaktır: https://youtu.be/Pj7TvDuDagk?t=1038

Özgür irade, akıntıya karşı gitmek ve hala bir akış durumuna sahip olmak olacaktır. Bir sporcuysanız, her seferinde hedefi vurmaya KARAR VERMEK olurdu. Göründüğü gibi çalışmıyor, akıma ihtiyacınız var. Sanırım antrenman yaparsan kanatların büyür, böylece daha fazla akıntı yakalayabilirsin – ama yine de… yelkenlerinde rüzgara ihtiyacın var gibi görünüyor.

Bu nedenle özgür irade bir yalandır, fırsatçı iradedir.

20 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi harbiden çok güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 389

2. Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. Slm sayfa süper ötesi hayran edici, tebrikler , doruk – 47

3. elif yılmaz Reply

Isparta dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . selam arkadaşlar sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 466

4. Artvin dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . Selam herkese paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, saolun , memo – 184

5. selam arkadaşlar paylaşım yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

6. elif yılmaz Reply

Erzincan merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfa yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 27-08-2021 07:25:33

7. Ankara dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . Mrb bu web sitesi vallaha çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 451

8. Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. Mrb paylaşım inanki güzel, face de paylaştım , memo – 452

9. Sivas merkezden ben . merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, sağolun 30-08-2021 04:59:46

10. Bingöl dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . selamun aleyküm siteniz inan ki hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 417

11. Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ziya – 414

12. İzmir dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . Selamlar siten vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım , gaye – 185

13. Erzincan merkezden ben ahmet. Selam siteniz yeminle mükemmel, şukuladım 08-09-2021 07:28:34

14. Mersin merkezden ben hatice. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi iyi, facebookta paylaştım 08-09-2021 13:46:04

15. Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. Mrb siteniz inan ki çok iyi, şukuladım , ahmet – 258

16. Iğdır merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşım inan ki güzel, tebrikler 10-09-2021 00:28:56

17. Kırklareli dan kimler var. Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. . Slm paylaşımın harbiden mükemmel, sağolun , memo – 271

18. Bu konu : ” Komplolarınız çok sıkıcı – işte size bir tane: hepiniz kuş beyinlisiniz. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım , doruk – 217

19. Bartın merkezden ben memo. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 24-09-2021 16:48:59

Write A Comment