komplo

/ kənˈspirəsē /

isim

1. bir grubun yasa dışı veya zararlı bir şey yapmak için yaptığı gizli bir plan.

2012’den beri bu makaleyi okuyan biri olarak, herkese komplo teriminin anlamını hatırlatmak istiyorum.

Uzun süredir bu alt grubun üyesi olan çoğu insan, tartışmanın açık bir şekilde politik konulara doğru kaydığını fark etti ve bu insanların bazıları bundan dolayı üzüldü. Haklı olarak, bu sayfa eskiden şimdi olduğundan çok daha eğlenceliydi.

Ancak bunun hayranıyım çünkü bunun gibi ortamların insanların gözlerini açmak için kullanılabileceğini düşünüyorum.

Buradaki herkes, itiraf etmek istesin ya da istemesin buradaki herkes, özellikle iyi performans gösterenleri, görevden gelen sağlam bir sağcı tadı gördü.

Bununla ilgili sorun, sağın sizin için orada olmaması ve onların arkanıza sahip olmaması, solun da yok olmasıdır. Ülkemiz yavaş yavaş Oligarşiye kaymaktadır. Sağda veya Solda, siyasi aktörlerin çoğunluğunun gücü ele geçirme ve sonra da kavrayışlarını sürdürmek için ne gerekiyorsa yapma gündemi var. Bu komplo. Zenginler fakirlere karşı komplo kurdular ve tüm araçlarını bizi bölmek ve fethetmek için kullanıyorlar.

Bunun bir zamanlar benim gibi bir gencin gelip tüm sistemin onlara karşı kurulduğunu öğrendiği bir yer olmasını istiyorum. Onların Trump’ın fraksiyonuna ya da Biden’ın fraksiyonuna dönmesini istemiyorum, kendileri için düşünmelerini istiyorum.

Amerika, 18. yüzyıl Avrupası Aydınlanma düşünürlerinden doğan Batı Liberalizminin ilkeleri üzerine kurulmuştur. İfade özgürlüğü ifade özgürlüğü demektir, ırksal üstünlük teorileri yayınlayan birine asla katılmazdım, ama onları ifade etme hakkınız için ayağa kalkardım. Ayrıca marş için diz çökmenin yasadışı olması gerektiğini düşünen sağcıların da ne istediklerini anlamaları gerektiğini düşünüyorum.

Orta yola ihtiyacımız var, uzlaşmaya ihtiyacımız var.

Bizi ayırabildiklerinde, birimizi susturduklarında bizi ayırabilirler, hepimizi susturdular.

“Önce sosyalistler için geldiler ve sesimi çıkarmadım – çünkü sosyalist değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler ve sesimi çıkarmadım – çünkü sendikacı değildim.

Sonra Yahudiler için geldiler ve sesimi çıkarmadım – çünkü Yahudi değildim.

Sonra benim için geldiler ve benim adıma konuşacak kimse kalmadı. “

Martin Niemoller

Author

58 Comments

1. Selam herkese bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

2. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selam siteniz süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 196

3. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten harbiden hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 309

4. İstanbul merkezden ben ali. Selam web siten vallaha güzel, teraziye tıkladım 12-02-2021 05:42:01

5. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selamlar paylaşım vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , Gürbüz – 427

6. selamun aleyküm paylaşım vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım

7. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa gerçekten mükemmel, tebrikler , mehmet – 200

8. Ardahan dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Merhaba herkese siten harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 31

9. Gürbüz Reply

Selamlar siten vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

10. Ordu merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız valla güzel, twitter da paylaştım 12-02-2021 09:24:28

11. Samsun dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Merhaba herkese sayfan valla mükemmel, sağolun , Hasan – 125

12. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler , ali – 193

13. Uşak merkezden ben Emine. Selam paylaşımın ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım 12-02-2021 09:47:39

14. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

15. Selam siteniz inan ki güzel, facebookta paylaştım

16. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Mrb paylaşımınız valla hoşuma gitti, şukuladım , elif yılmaz – 256

17. Mrb bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler

18. merhaba arkadaşlar siteniz inanki güzel, linkedinde paylaştım

19. elif yılmaz Reply

Eskişehir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım 20-02-2021 21:49:51

20. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selamlar siten cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 89

21. Mersin merkezden ben ali. Mrb siten valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım 25-02-2021 17:02:39

22. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi cidden çok iyi, teraziye tıkladım , Gürbüz – 27

23. Kütahya dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . merhaba arkadaşlar paylaşımınız yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 235

24. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

25. Selam herkese siten vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 464

27. Giresun merkezden ben emin. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha çok güzel, face de paylaştım 19-03-2021 00:11:27

28. Merhaba web siten vallaha mükemmel, teraziye tıkladım

29. Merhaba web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım

30. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden güzel, twitter da paylaştım

31. Muğla dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 387

32. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz cidden dikkat çekici, teşekkürler , elif yılmaz – 336

33. Mardin dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Merhaba siten cidden dikkat çekici, tebrikler , memo – 197

34. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz inanki mükemmel, şukuladım , emin – 171

35. Uşak merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha güzel, teşekkürler 07-05-2021 04:07:12

36. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Merhaba siteniz süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , banu – 141

37. Erzincan dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Selam siten valla hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 111

38. Samsun merkezden ben ali. Selam herkese web siten inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 31-05-2021 20:12:25

39. elif yılmaz Reply

Samsun dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 130

40. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selamlar sayfan inanki hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 442

41. Zonguldak merkezden ben banu. Merhabalar paylaşım ciddiyim iyi, teşekkürler 09-06-2021 15:25:06

42. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa gerçekten dikkatimi çekti, sağolun , doruk – 335

43. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selam web sitesi inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 39

44. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi çok güzel, saolun , banu – 151

45. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selam herkese siteniz süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım , elif yılmaz – 354

46. Balıkesir merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 08-07-2021 12:10:20

47. Aksaray merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 08-07-2021 15:29:14

48. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi gerçekten iyi, facebookta paylaştım , ahmet – 61

49. Bu konu : ” Komplonun gerçek anlamı ” çok güzel. Mrb paylaşım gerçekten mükemmel, saolun , ali – 199

50. Gümüşhane dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Mrb web siten cidden mükemmel, teraziye tıkladım , ali – 334

51. Selamın aleyküm siten vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

52. Uşak dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Slm web siten süper ötesi güzel, saolun , doruk – 23

53. Merhaba herkese siten cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

54. Siirt dan kimler var. Komplonun gerçek anlamı . Slm paylaşımın gerçekten hayran edici, sağolun , memo – 374

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link