Kategoriler
Genel

Komployu bitirmek için komplo mu?

Aralık 2019’da Trump, IHRA’nın Anti-Semitizm tanımını kabul eden Anti-Semitizm Yasasını imzaladı. Bu tanıma uyan her türlü ayrımcılık, 1964 Anti-rüşvetle mücadele yasasının VI. İsrail’in Yahudileri kollektif olarak temsil ettiğini ve Yahudi Karşıtlığı’nın tanımının şu şekildedir:

“Tezahürler, Yahudi kolektivitesi olarak düşünülen İsrail devletinin hedeflenmesini içerebilir. Bununla birlikte, İsrail’in başka herhangi bir ülkeyle aynı seviyedeki eleştirilere antisemitik olarak bakılması mümkün değildir. Antisemitizm, Yahudileri sık sık insanlığa zarar vermekle suçluyor. sık sık Yahudileri “işler neden ters gitti” diye suçluyordu. Konuşma, yazma, görsel formlar ve eylemlerle ifade edilir ve uğursuz klişeler ve olumsuz karakter özellikleri kullanır. ” (Onları bir komplo olsa da, bu tanımla GERÇEK haksızlıkla suçlamanıza bile izin verilmez)

Gönderinizi Amerika’da yasa dışı yapan örnek:

Yahudiler gibi Yahudilerin kolektif olarak gücü, insanlık dışı, insanlık dışı, şeytanlaştırıcı veya basmakalıp iddialarda bulunmak – özellikle ama sadece değil, dünya Yahudi komplosu veya medyayı, ekonomiyi, hükümeti veya diğer toplumları kontrol eden Yahudiler gibi kurumları. Ya da Yahudileri, tek bir Yahudi kişi ya da grubun gerçek ya da hayali suçundan sorumlu olmak ya da hatta Yahudi olmayanlar tarafından yapılan fiillerden sorumlu olmakla suçlamak.

İnsanlar bu davranışı, tanımın şu satırından alıntı yaparak savunur:

“Ancak İsrail’in başka bir ülkeye karşı olanlara benzer eleştirisi antisemitik olarak kabul edilemez.”

Ancak bu sadece İsrail’le ilgili sıradan şeylerden, okullarını nasıl ayırdıkları ve ayrımcı bir devlet yarattıkları gibi şikayet edebileceğiniz anlamına gelir. İsrail hakkındaki tüm komplo konuşmaları artık bu tür yasaları kabul eden ülkelerde anlamsal olarak yasa dışıdır.

En kötü yanı, Yasanın bütünüyle alıntı yapmak yerine yalnızca çalışan IHRA tanımına atıfta bulunmasıdır. Bu, eğer tanım değişirse, Amerika, Kanada ve bu kanunu kabul eden diğer tüm ülkelerdeki anti-Semitizm yasalarının da değiştiği anlamına gelir.

İsrail karşıtı = Siyonist karşıtı = Yahudi karşıtı şimdi hepsi bir ve aynı.

1. Değişiklik bizi şu anda koruyorsa, 2. değişiklik gibi saldırıya uğramaya başlamasının çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. İhtiyacımız olan tek şey emsal teşkil etmek için bir yüksek mahkeme kararı.

Ayrıca, herkesin tek bir hamlede toplanabilmesi için daha fazla ülke kabul edinceye kadar yasanın uygulanmayacağını tahmin ediyorum.

Şu an itibariyle şu anda zorlanmış gibi görünmüyor, ancak bu kitaplarda olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bağlantılar:

Kanada yasalarla mücadele ediyor: https://hasbarafellowships.org/canadian-federation-of-students-reject-ihra-definition-of-antisemitism/

Yürütme emri kozu imzalandı: https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/executive-order-combating-anti-semitism/

Anti-semitizmin IHRA tanımı: https://www.holocaustremembrance.com/resources/working-definitions-charters/working-definition-antisemitism

“Komployu bitirmek için komplo mu?” için 56 yanıt

Karaman merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım 10-06-2020 07:06:25

Hatay merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 09:16:22

Adıyaman merkezden ben doruk. Merhaba siten inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 01-07-2020 13:19:02

Muğla merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha hayran edici, teşekkürler 10-07-2020 17:27:29

Manisa merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım vallaha hayran bıraktı, teşekkürler 14-07-2020 17:44:20

Kilis merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun 15-07-2020 15:09:06

Batman merkezden ben banu. selam arkadaşlar web siten inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım 15-07-2020 15:09:13

Malatya merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siteniz süper ötesi çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-07-2020 22:58:24

Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Merhaba sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 17-07-2020 05:34:34

Bursa merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun 18-07-2020 14:58:39

Osmaniye merkezden ben ziya. Selam herkese sayfan harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 18-07-2020 15:38:51

Çanakkale merkezden ben doruk. Merhaba web siten ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım 24-07-2020 20:37:25

Iğdır merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 24-07-2020 23:42:34

Tunceli merkezden ben doruk. Slm sayfa yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım 24-07-2020 23:42:42

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten mükemmel, tebrikler 25-07-2020 05:00:30

Zonguldak merkezden ben ahmet. Selam herkese siteniz inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 25-07-2020 08:02:03

Kütahya merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım 02-08-2020 07:09:01

Aydın merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfan inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 06-08-2020 21:09:43

Yozgat merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız inan ki hayran bıraktı, sağolun 10-08-2020 10:37:20

Edirne merkezden ben doruk. Selam bu web sitesi ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2020 00:17:34

Kütahya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 26-08-2020 11:06:21

Sinop merkezden ben ali. Merhaba sayfa inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım 03-09-2020 05:20:15

Amasya merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 06-09-2020 03:06:17

Karaman merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfanız vallaha hoşuma gitti, sağolun 09-09-2020 19:40:45

Erzincan merkezden ben mehmet. Selam herkese siteniz inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 16-09-2020 00:40:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir