Marx, sosyalist diktatörlüğü meydana getirmek için özellikle şiddetli devrim de dahil olmak üzere herhangi bir yolun kullanılmasını savunsa da, Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkeler için on siyasi hedef önerdi. Amerika Birleşik Devletleri – geleneksel olarak özgürlüğün, serbest piyasaların ve özel mülkiyetin kalesi – bu sosyalist hedefleri gerçekleştirmek için Marksist yoldan ne kadar ilerledi? Sen yargıç ol. Aşağıdakiler, Marx’ın Komünist Manifestosundan on kalaslarıdır.

1. Arazideki özel mülkiyetin kaldırılması ve tüm arazi kiralarının kamu amacına uygulanması.

Mahkemeler, ABD Anayasası’nın 14. Değişikliğini (1868), hükümete başlangıçta amaçlanandan çok daha fazla “seçkin alan” yetkisi verecek şekilde yorumladı, “seçkin alan adı” başlığı altında ve çeşitli imar düzenlemeleri, Bürosu’nun arazi kullanım düzenlemeleri Arazi Yönetimi mülkiyet vergileri ve “çevresel” bahaneler, özel mülkiyet hakları çok seyreltilmiş ve arazi, taşıtlar ve diğer türlerdeki özel mülkiyet, RICO tüzüğünün “el koyma” hükümleri uyarınca bu ülkede neredeyse her gün ele geçirilmektedir ve Uyuşturucuya Karşı Savaş deniyor ..

2. Ağır artan oranlı veya kademeli bir gelir vergisi.

ABD Anayasasının 16.Değişikliği, 1913 (bazı bilim adamlarının iddia ettiği gibi) ve çeşitli Devlet gelir vergileri, Birleşik Devletler’de on yıllar önce bu büyük Marksist darbeyi başlattı. Bu vergiler, Amerikan ekonomisindeki can damarını boşaltmaya devam ediyor ve gelecekteki büyüme, iş kurma, istihdam yaratma ve maaş artışları için umutsuzca ihtiyaç duyulan sermaye birikimini büyük ölçüde azaltmaya devam ediyor.

3. Tüm miras haklarının kaldırılması.

Özel mülkiyet haklarına yönelik bir başka Marksist saldırı, özel mülk sahiplerinin ölümleri üzerine mülklerinin tasarrufunu ve dağıtımını belirleme hakkını kaldıran veya en azından büyük ölçüde sulandıran Federal ve Eyalet emlak vergileri ve diğer miras vergileri biçimindedir. Bunun yerine, hükümet bürokratları açgözlü ellerini dahil ediyor.

4. Tüm göçmenlerin ve asilerin mülklerine el konulması.

Biz buna devlet el koymaları, vergi cezaları, “el koyma” Kamu “hukuku” 99-570 (1986) diyoruz; İcra emri 11490, Kentsel Gelişim Dairesine özel arazi veren 1205, 2002 nolu bölümler; “teröristler” ve “hükümet” aleyhine konuşan veya yazanların hapse atılması (1997 Suç / Terör Yasası); veya yasal süreç olmaksızın mülke IRS tarafından el konulması.

5. Devlet sermayesi ve münhasır tekele sahip bir ulusal banka aracılığıyla kredinin devletin elinde merkezileştirilmesi.

Federal Rezerv Yasası ile 1913’te oluşturulan Federal Rezerv Sistemi, gerçekten de böyle bir “ulusal banka” dır ve faiz oranlarını politik olarak manipüle eder ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal sahtecilik üzerinde tekel sahibidir. Bu tam olarak Marx’ın aklındaki şeydir ve bir başka büyük sosyalist hedef olan bu planı tamamen yerine getirir. Yine de çoğu Amerikalı saf bir şekilde A.B.D.’nin Marksist veya sosyalist bir ulustan uzak olduğuna inanıyor.

6. İletişim ve ulaşım araçlarının devlet elinde merkezileştirilmesi.

ABD’de iletişim ve ulaşım, 1934 tarihli İletişim Yasası tarafından kurulan Federal İletişim Komisyonu (FCC) ve Ulaştırma Bakanlığı ve Eyaletlerarası Ticaret Komisyonu (Kongre tarafından 1887’de kurulmuştur) ve Federal Havacılık İdaresi tarafından denetlenir ve düzenlenir. ve İcra emirleri 11490, 10999 – çeşitli devlet bürokrasileri ve yönetmeliklerinden bahsetmeye bile gerek yok. Ayrıca federal posta tekeli, AMTRAK ve CONRAIL – tamamen sosyalist (devlete ait) işletmeler de var. Bu önemli endüstrilerde serbest piyasa özel teşebbüsü yerine, Amerika’daki bu alanlar, hükümetin düzenleyici-endüstri kompleksi aracılığıyla yarı kartelleştirilmiştir.

7. Devlete ait fabrikaların ve üretim araçlarının genişletilmesi; atık alanların ekime açılması ve toprağın genel olarak ortak bir plana göre iyileştirilmesi.

ABD’de (Sovyetler Birliği’nde çok sefil bir şekilde başarısız olan) geniş “kollektif çiftlikler” olmasa da, yine de, fiyat destek sübvansiyonları ve arazi alanları ve arazi kullanım kontrolleri şeklinde tarıma önemli ölçüde hükümet katılımına sahibiz. Çöl Giriş Yasası ve Tarım Bakanlığı. Ticaret ve Çalışma Bakanlığı’nın yanı sıra, İçişleri Bakanlığı, Çevre Koruma Ajansı, Arazi Yönetimi Bürosu, Islah Bürosu, Maden Bürosu, Milli Park Servisi ve IRS’nin kurumsal düzenlemeler yoluyla iş kontrolü.

8. Herkes için eşit çalışma yükümlülüğü. Özellikle tarım için sanayi ordularının kurulması.

Biz buna Sosyal Güvenlik İdaresi ve Çalışma Bakanlığı diyoruz. Ortak bankanın neden olduğu milli borç ve enflasyon, iki “gelirli” bir aile ihtiyacına neden oldu. 1920’lerden beri işyerinde kadın, ABD Anayasasının 19’uncu değişikliği, 1964 Sivil Haklar Yasası, çeşitli Sosyalist Birlikler, olumlu eylem, Federal Bayındırlık Programı ve tabii ki Yürütme Kararı 11000. Ve neredeyse unutuyordum … Eşit Haklar Değişikliği, kadınların ordu dahil erkeklerin yaptığı her işi yapması gerektiği ve geçişten itibaren kadınları taslağa tabi kılacağı anlamına geliyor.

9. Tarımın imalat sanayileriyle birleşimi; nüfusun ülke geneline daha eşit bir şekilde dağıtılmasıyla kasaba ve kır ayrımının kademeli olarak ortadan kaldırılması.

Biz buna 1949 Planlama Yeniden Düzenleme Yasası, imar (Başlık 17 1910-1990) ve Süper Kurumsal Çiftlikler, ayrıca 11647, 11731 (on bölge) ve Kamu “hukuku” 89-136 diyoruz.

10. Devlet okullarındaki tüm çocuklar için ücretsiz eğitim. Bugünkü haliyle çocukların fabrika emeğinin ortadan kaldırılması. Eğitimin endüstriyel üretimle kombinasyonu vb.

Gençleri ortak borç sistemi için çalışmak üzere eğiten, ‘devlet’ dediğimiz okulları desteklemek için insanlar vergilendiriliyor. Biz buna Eğitim Bakanlığı, NEA ve Sonuç Temelli “Eğitim” diyoruz.

http://laissez-fairerepublic.com/TenPlanks.html

Author

61 Comments

1. Kırklareli merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz mükemmel, saolun 09-08-2020 22:09:30

2. Selam sayfan ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

3. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

4. selamun aleyküm siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

5. Aydın merkezden ben ali. Merhaba sayfan yeminle hayran edici, şukuladım 16-08-2020 17:31:15

6. Ankara merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siten inanılmaz dikkatimi çekti, saolun 21-08-2020 21:07:37

7. Yalova merkezden ben banu. Mrb paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler 26-08-2020 17:21:42

8. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar sayfan inanki iyi, teşekkürler

9. Selam herkese paylaşımın harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım

10. Gaziantep merkezden ben Emine. Selam herkese sayfa inanki mükemmel, twitter da paylaştım 30-08-2020 13:16:32

11. Gürbüz Reply

Tunceli merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız inan ki çok iyi, teraziye tıkladım 06-09-2020 04:58:47

12. Şanlıurfa merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten mükemmel, şukuladım 02-10-2020 10:19:52

13. Merhabalar web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım

14. Gürbüz Reply

Merhaba paylaşımınız valla çok güzel, linkedinde paylaştım

15. Selamın aleyküm paylaşım yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

16. Gürbüz Reply

Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 17-11-2020 21:28:45

17. elif yılmaz Reply

Selam web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler

18. Karabük merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz dikkat çekici, şukuladım 19-11-2020 02:48:53

19. Ardahan merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 23-11-2020 14:47:06

20. Bursa dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Slm sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun , Hasan – 365

21. selam arkadaşlar web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım

22. Mardin dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selamlar sayfan süper ötesi hayran bıraktı, saolun , Emine – 288

23. elif yılmaz Reply

Kırşehir dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha güzel, şukuladım , elif yılmaz – 124

24. Bartın dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selam bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , mehmet – 75

25. selamun aleyküm web sitesi vallaha mükemmel, şukuladım

26. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 251

27. Hatay merkezden ben Emine. Mrb siten harbiden hayran edici, şukuladım 23-12-2020 18:57:11

28. Sakarya merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz güzel, saolun 28-12-2020 23:37:41

29. Selam bu web sitesi yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

30. Selam herkese web siteniz cidden çok güzel, şukuladım

31. Kars dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selam herkese bu web sitesi inan ki dikkat çekici, sağolun , doruk – 494

32. Bitlis dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selam web sitesi valla çok hoşuma gitti, şukuladım , ali – 460

33. Kırıkkale dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . selam arkadaşlar paylaşımın valla dikkatimi çekti, saolun , ahmet – 465

34. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi valla hayran bıraktı, tebrikler , – 3

35. elif yılmaz Reply

Selamlar web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, saolun

36. Selam herkese web siten harbiden mükemmel, tebrikler

37. Aydın dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Mrb bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, saolun , ali – 135

38. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, saolun , ali – 234

39. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. Selam web siteniz valla ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , gaye – 401

40. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. Selam sayfan gerçekten çok iyi, saolun , gaye – 278

41. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 500

42. Van dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Merhaba herkese web siten inanılmaz dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , – 452

43. Çorum dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Slm siteniz inan ki çok güzel, şukuladım , ahmet – 210

44. Karaman dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, saolun , emin – 397

45. Sakarya merkezden ben Emine. Selamlar web siten valla mükemmel, linkedinde paylaştım 19-03-2021 01:37:49

46. Mardin merkezden ben ahmet. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım 20-03-2021 12:16:44

47. Merhaba herkese web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

48. Rize dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Slm sayfan harbiden hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 490

49. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

50. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha güzel, linkedinde paylaştım , mehmet – 220

51. Zonguldak merkezden ben hatice. Merhaba paylaşımın inanki dikkatimi çekti, şukuladım 04-04-2021 02:29:59

52. Bu konu : ” Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler , memo – 343

53. İstanbul dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Mrb paylaşımın süper ötesi çok güzel, tebrikler , Emine – 403

54. Diyarbakır dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . selam arkadaşlar siten vallaha dikkat çekici, teşekkürler , emin – 299

55. Elazığ merkezden ben ali. Merhabalar sayfanız ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım 28-04-2021 19:14:50

56. Bursa merkezden ben ali. Slm web sitesi inanki çok hoşuma gitti, sağolun 07-05-2021 04:17:21

57. elif yılmaz Reply

Kırşehir dan kimler var. Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları . Selamlar sayfanız vallaha hayran edici, şukuladım , elif yılmaz – 485

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link