Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları

Marx, sosyalist diktatörlüğü meydana getirmek için özellikle şiddetli devrim de dahil olmak üzere herhangi bir yolun kullanılmasını savunsa da, Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkeler için on siyasi hedef önerdi. Amerika Birleşik Devletleri – geleneksel olarak özgürlüğün, serbest piyasaların ve özel mülkiyetin kalesi – bu sosyalist hedefleri gerçekleştirmek için Marksist yoldan ne kadar ilerledi? Sen yargıç ol. Aşağıdakiler, Marx’ın Komünist Manifestosundan on kalaslarıdır.

1. Arazideki özel mülkiyetin kaldırılması ve tüm arazi kiralarının kamu amacına uygulanması.

Mahkemeler, ABD Anayasası’nın 14. Değişikliğini (1868), hükümete başlangıçta amaçlanandan çok daha fazla “seçkin alan” yetkisi verecek şekilde yorumladı, “seçkin alan adı” başlığı altında ve çeşitli imar düzenlemeleri, Bürosu’nun arazi kullanım düzenlemeleri Arazi Yönetimi mülkiyet vergileri ve “çevresel” bahaneler, özel mülkiyet hakları çok seyreltilmiş ve arazi, taşıtlar ve diğer türlerdeki özel mülkiyet, RICO tüzüğünün “el koyma” hükümleri uyarınca bu ülkede neredeyse her gün ele geçirilmektedir ve Uyuşturucuya Karşı Savaş deniyor ..

2. Ağır artan oranlı veya kademeli bir gelir vergisi.

ABD Anayasasının 16.Değişikliği, 1913 (bazı bilim adamlarının iddia ettiği gibi) ve çeşitli Devlet gelir vergileri, Birleşik Devletler’de on yıllar önce bu büyük Marksist darbeyi başlattı. Bu vergiler, Amerikan ekonomisindeki can damarını boşaltmaya devam ediyor ve gelecekteki büyüme, iş kurma, istihdam yaratma ve maaş artışları için umutsuzca ihtiyaç duyulan sermaye birikimini büyük ölçüde azaltmaya devam ediyor.

3. Tüm miras haklarının kaldırılması.

Özel mülkiyet haklarına yönelik bir başka Marksist saldırı, özel mülk sahiplerinin ölümleri üzerine mülklerinin tasarrufunu ve dağıtımını belirleme hakkını kaldıran veya en azından büyük ölçüde sulandıran Federal ve Eyalet emlak vergileri ve diğer miras vergileri biçimindedir. Bunun yerine, hükümet bürokratları açgözlü ellerini dahil ediyor.

4. Tüm göçmenlerin ve asilerin mülklerine el konulması.

Biz buna devlet el koymaları, vergi cezaları, “el koyma” Kamu “hukuku” 99-570 (1986) diyoruz; İcra emri 11490, Kentsel Gelişim Dairesine özel arazi veren 1205, 2002 nolu bölümler; “teröristler” ve “hükümet” aleyhine konuşan veya yazanların hapse atılması (1997 Suç / Terör Yasası); veya yasal süreç olmaksızın mülke IRS tarafından el konulması.

5. Devlet sermayesi ve münhasır tekele sahip bir ulusal banka aracılığıyla kredinin devletin elinde merkezileştirilmesi.

Federal Rezerv Yasası ile 1913’te oluşturulan Federal Rezerv Sistemi, gerçekten de böyle bir “ulusal banka” dır ve faiz oranlarını politik olarak manipüle eder ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal sahtecilik üzerinde tekel sahibidir. Bu tam olarak Marx’ın aklındaki şeydir ve bir başka büyük sosyalist hedef olan bu planı tamamen yerine getirir. Yine de çoğu Amerikalı saf bir şekilde A.B.D.’nin Marksist veya sosyalist bir ulustan uzak olduğuna inanıyor.

6. İletişim ve ulaşım araçlarının devlet elinde merkezileştirilmesi.

ABD’de iletişim ve ulaşım, 1934 tarihli İletişim Yasası tarafından kurulan Federal İletişim Komisyonu (FCC) ve Ulaştırma Bakanlığı ve Eyaletlerarası Ticaret Komisyonu (Kongre tarafından 1887’de kurulmuştur) ve Federal Havacılık İdaresi tarafından denetlenir ve düzenlenir. ve İcra emirleri 11490, 10999 – çeşitli devlet bürokrasileri ve yönetmeliklerinden bahsetmeye bile gerek yok. Ayrıca federal posta tekeli, AMTRAK ve CONRAIL – tamamen sosyalist (devlete ait) işletmeler de var. Bu önemli endüstrilerde serbest piyasa özel teşebbüsü yerine, Amerika’daki bu alanlar, hükümetin düzenleyici-endüstri kompleksi aracılığıyla yarı kartelleştirilmiştir.

7. Devlete ait fabrikaların ve üretim araçlarının genişletilmesi; atık alanların ekime açılması ve toprağın genel olarak ortak bir plana göre iyileştirilmesi.

ABD’de (Sovyetler Birliği’nde çok sefil bir şekilde başarısız olan) geniş “kollektif çiftlikler” olmasa da, yine de, fiyat destek sübvansiyonları ve arazi alanları ve arazi kullanım kontrolleri şeklinde tarıma önemli ölçüde hükümet katılımına sahibiz. Çöl Giriş Yasası ve Tarım Bakanlığı. Ticaret ve Çalışma Bakanlığı’nın yanı sıra, İçişleri Bakanlığı, Çevre Koruma Ajansı, Arazi Yönetimi Bürosu, Islah Bürosu, Maden Bürosu, Milli Park Servisi ve IRS’nin kurumsal düzenlemeler yoluyla iş kontrolü.

8. Herkes için eşit çalışma yükümlülüğü. Özellikle tarım için sanayi ordularının kurulması.

Biz buna Sosyal Güvenlik İdaresi ve Çalışma Bakanlığı diyoruz. Ortak bankanın neden olduğu milli borç ve enflasyon, iki “gelirli” bir aile ihtiyacına neden oldu. 1920’lerden beri işyerinde kadın, ABD Anayasasının 19’uncu değişikliği, 1964 Sivil Haklar Yasası, çeşitli Sosyalist Birlikler, olumlu eylem, Federal Bayındırlık Programı ve tabii ki Yürütme Kararı 11000. Ve neredeyse unutuyordum … Eşit Haklar Değişikliği, kadınların ordu dahil erkeklerin yaptığı her işi yapması gerektiği ve geçişten itibaren kadınları taslağa tabi kılacağı anlamına geliyor.

9. Tarımın imalat sanayileriyle birleşimi; nüfusun ülke geneline daha eşit bir şekilde dağıtılmasıyla kasaba ve kır ayrımının kademeli olarak ortadan kaldırılması.

Biz buna 1949 Planlama Yeniden Düzenleme Yasası, imar (Başlık 17 1910-1990) ve Süper Kurumsal Çiftlikler, ayrıca 11647, 11731 (on bölge) ve Kamu “hukuku” 89-136 diyoruz.

10. Devlet okullarındaki tüm çocuklar için ücretsiz eğitim. Bugünkü haliyle çocukların fabrika emeğinin ortadan kaldırılması. Eğitimin endüstriyel üretimle kombinasyonu vb.

Gençleri ortak borç sistemi için çalışmak üzere eğiten, ‘devlet’ dediğimiz okulları desteklemek için insanlar vergilendiriliyor. Biz buna Eğitim Bakanlığı, NEA ve Sonuç Temelli “Eğitim” diyoruz.

http://laissez-fairerepublic.com/TenPlanks.html

“Komünist Manifesto’nun 10 Kalası ve Birleşik Devletler’de nasıl uygulandıkları” üzerine 15 yorum

1. Tunceli merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız inan ki çok iyi, teraziye tıkladım 06-09-2020 04:58:47

2. Şanlıurfa merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten mükemmel, şukuladım 02-10-2020 10:19:52

Yorum yapın