52 yıl önce, Apollo 11 görevi sonraki 8 gün boyunca insanlık temsilcilerinin ilk olarak ayı ziyaret ettiği ve Dünya’ya döndüğü başladı. Pek çok insan, hükümetin misyon tarihinin versiyonunu sorguluyor. Sonuçta, teorik olarak, eğer Ay’ın Dünya’ya uzaklığı 384.399 kilometredir., o zaman tüm bu 8 gün boyunca görevin komuta modülünün böyle bir mesafeyi aşmak için en az 4000 km / s hızla hareket etmesi gerekecekti. NASA uzay aracının özel bir hareket rotası seçtiğine inanılıyor. Ay Yörüngesi Buluşması (LOR), tarafından icat edildi Yuri Kondratyuk.

Houbolt’un bakış açısından LOR hikayesinin en eksiksiz anlatımı, Hansen’in Uzay Uçuşu Devrimi’dir (Bölüm 8). WvB hakkında, Sherrod’un 19 Kasım 1969 tarihli röportajına bakınız: NASA/HD, HRC 13254. Houbolt elbette ilk gelen değildi. Ay için fikirle. Fikir görünüşe göre ilk olarak 1929’da Rus uzay savunucusu Yuriy Kondratyuk tarafından önerildi: Asif A. Siddiqi, Challenge to Apollo, NASA, Washington, DC, 2000, s. 475.

– notlarından http://dx.doi.org/10.1016/j.actaastro.2007.12.011

r/komplo - Kondratyuk rotası

Onun fikri, güneş sisteminde uçuş sırasında bir uzay aracının ek hızlanması veya yavaşlaması için yaklaşan gök cisimlerinin yerçekimi alanını kullanmaktı (Yerçekimi yardımı), diğer gezegenlere uçuşların yanı sıra, uzay aracını bir uydunun yörüngesine fırlatmak ve üzerlerine inmek için insanlar ve küçük bir kalkış ve iniş gemisi kullanmak için gemiye geri dönmek (çerçevesinde uygulandığı gibi) Apollo görevi). Kondratyuk rotası:

Alexander Ignatievich Shargei, Poltava şehrinde bir Rus İsveçli Barones Lyudmila Lvovna Shargei (nee Schlippenbach) ve Katolikliğe vaftiz edilen bir Yahudi Ignatiy Benediktovich Shargei ailesinde doğdu. Ekim Devrimi’nden sonra çarlık ordusunda bir subay olarak Beyaz Ordu’ya katıldı, ancak ondan ayrıldı. Kiev Kızıl Ordu tarafından alındıktan sonra yaya olarak yurt dışına çıkmaya çalıştı, ancak gözaltına alındı ​​ve geri döndü. Memurunun geçmişine yönelik misillemelerden korkan üvey annesi Elena Petrovna Giberman, Yuri Vasilyevich Kondratyuk adına belgeler aldı – bu adla hayatının sonuna kadar yaşadı. Dünya Savaşı’nın başlamasından sonra Kondratyuk, halkın milisleri için gönüllü oldu. “Büyük Vatanseverlik Savaşı’nda öldürülen ve kaybolanların anı kitabına göre. Cilt 7 ”, Kondratyuk Yuri Vasilyevich, 33. ordunun 110. tüfek bölümünde 1291. tüfek alayının müfreze komutan yardımcısı olarak görev yaptı, gömüldü Oryol bölgesi, Bolkhovsky bölgesi, Krivtsovo köyü yakınlarında.

Bu vesileyle, Kondratyuk’un ölüm yerinden çok uzak olmayan anıt kompleksini ziyaret ettim, anıtın fotoğrafını çektim.

İsveç-Alman baron ailesinin bir yerlisi olan Kondratyuk’un dikkat çekicidir. Von Schlippenbach, genç Sovyet vatanını savunmak için gönüllü olan Alman faşist işgalcilerinin saldırısının saldırısı altında öldü. Ve ölümünden sadece 27 yıl sonra, araştırması, liderliğindeki Apollo uzay görevinin zaferinin temeli olarak alındı. SS Sturmbannführer, Baron Wernher Magnus Maximilian Freiherr von Braun. NASA’nın Apollo profil resmini önemli ölçüde basitleştirdiğini belirtmekte fayda var:

https://history.nasa.gov/SP-350/profile.html

Belki de NASA versiyonu, yerçekimi manevrasını Kondratyuk versiyonundaki spiraller kadar açık bir şekilde temsil etmiyor, ancak birleştirilmiş versiyonunda, özlü anlatımında daha basit anlamlar taşıyor gibi görünüyor:

Author

62 Comments

1. Gürbüz Reply

Selamlar bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, şukuladım

2. Kırıkkale dan kimler var. Kondratyuk rotası . merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ziya – 360

3. Antalya dan kimler var. Kondratyuk rotası . Selamlar web sitesi inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım , ziya – 367

4. Elazığ merkezden ben banu. Selam sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 16-07-2021 22:19:54

5. Ordu merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-07-2021 22:20:58

6. Bayburt dan kimler var. Kondratyuk rotası . selam arkadaşlar siten vallaha çok güzel, tebrikler , doruk – 242

7. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Mrb paylaşımın harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , gaye – 122

8. Bingöl merkezden ben ali. Merhaba siten inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 16-07-2021 22:24:07

9. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle iyi, şukuladım

10. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız gerçekten çok iyi, teşekkürler , Aylin – 321

11. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Merhabalar web siteniz inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , memo – 324

12. Aksaray merkezden ben ahmet. Mrb sayfa vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 16-07-2021 22:31:40

13. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım

14. Gürbüz Reply

Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım 16-07-2021 22:35:07

15. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Merhabalar sayfan yeminle çok iyi, twitter da paylaştım , memo – 487

16. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Slm siten inanki çok iyi, sağolun , Aylin – 128

17. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Selamlar paylaşım yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 217

18. Merhabalar web siten inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

19. Yozgat dan kimler var. Kondratyuk rotası . Selam siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , ziya – 500

20. Osmaniye merkezden ben memo. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, tebrikler 16-07-2021 22:49:38

21. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden mükemmel, saolun , ziya – 136

22. Gürbüz Reply

Kocaeli dan kimler var. Kondratyuk rotası . Merhaba herkese sayfanız cidden iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 209

23. Gürbüz Reply

Bitlis merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfanız inanılmaz iyi, teşekkürler 16-07-2021 22:54:18

24. Tokat merkezden ben Emine. Selam paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 16-07-2021 22:54:57

25. selamun aleyküm sayfanız gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım

26. Merhaba siteniz yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım

27. Selamlar siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun

28. Selam herkese sayfan süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

29. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım yeminle hayran edici, teşekkürler , memo – 272

30. Düzce dan kimler var. Kondratyuk rotası . Merhaba herkese paylaşım inanılmaz mükemmel, şukuladım , ahmet – 378

31. Trabzon merkezden ben hatice. selamun aleyküm web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-07-2021 23:06:39

32. Ankara merkezden ben banu. selamun aleyküm web siten inanılmaz hayran edici, saolun 17-07-2021 06:12:44

33. Amasya dan kimler var. Kondratyuk rotası . Selam web siteniz harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 391

34. Merhaba herkese web siteniz vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım

35. Mersin merkezden ben Hasan. Selam paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 23-07-2021 02:18:06

36. Selamın aleyküm siteniz vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

37. Trabzon merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm siteniz inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 24-07-2021 11:16:22

38. Giresun dan kimler var. Kondratyuk rotası . Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi dikkat çekici, tebrikler , Aylin – 80

39. Artvin merkezden ben ahmet. Slm siteniz inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 29-07-2021 22:33:16

40. Merhaba sayfa inan ki çok güzel, face de paylaştım

41. selam arkadaşlar sayfan inanki çok iyi, facebookta paylaştım

42. Afyon merkezden ben . Mrb paylaşım harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 30-07-2021 11:32:27

43. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Selam herkese sayfan ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , emin – 214

44. Van dan kimler var. Kondratyuk rotası . selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler , Hasan – 184

45. Artvin merkezden ben Emine. Selam sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 03-08-2021 23:05:39

46. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Merhabalar sayfa inan ki iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 197

47. elif yılmaz Reply

Selam herkese bu web sitesi vallaha çok güzel, twitter da paylaştım

48. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

49. elif yılmaz Reply

Çankırı dan kimler var. Kondratyuk rotası . Merhaba bu web sitesi inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 152

50. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , memo – 12

51. Burdur merkezden ben gaye. Mrb sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 26-08-2021 20:38:59

52. Kayseri merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, saolun 31-08-2021 19:16:23

53. Amasya dan kimler var. Kondratyuk rotası . selam arkadaşlar siten süper ötesi mükemmel, tebrikler , memo – 334

54. Afyon dan kimler var. Kondratyuk rotası . Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , ali – 313

55. Düzce dan kimler var. Kondratyuk rotası . Selam herkese paylaşımın valla mükemmel, linkedinde paylaştım , memo – 368

56. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Selam herkese paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 260

57. Bu konu : ” Kondratyuk rotası ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ziya – 56

Write A Comment