Kontrol Dili = Halkın Zihnini Kontrol Edin

“Dili kontrol eden kişi, Platon tarafından iyi anlaşılan bir kavram olan halkın zihnini kontrol eder. Aslında, dilin manipülasyonu, Roma Collegia, Cizvit akademilerinde müfredatın merkezindeydi ve nüfuz sahibi çocuklar için özel okullar korunuyordu. sınıflar; Machiavelli metninin önemli bir bölümünü oluşturdu; reklam ve halkla ilişkilerin modern sanat ve bilimlerine yol açtı.Gallaudet gibi insanlar tarafından onurlu bir şekilde türetilen ve kullanılan tam kelime yöntemi aynı zamanda bir herhangi bir rejim veya menfaat tarafından zekanın büyümesini sınırlandırmada bir menfaat sağlayacak şekilde kullanılacak bir araç. “

–John Taylor Gatto

“Kontrol Dili = Halkın Zihnini Kontrol Edin” üzerine 19 yorum

1. Yalova merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfan valla mükemmel, facebookta paylaştım 26-08-2020 18:55:28

2. Mersin merkezden ben ali. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 08-09-2020 14:38:58

3. Kocaeli merkezden ben gaye. selamun aleyküm siteniz cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:19:59

4. Gümüşhane merkezden ben banu. Selam herkese web siteniz inanki çok hoşuma gitti, şukuladım 09-10-2020 20:33:38

5. Bu konu : ” Kontrol Dili = Halkın Zihnini Kontrol Edin ” çok güzel. Merhabalar paylaşım cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 290

6. Bu konu : ” Kontrol Dili = Halkın Zihnini Kontrol Edin ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın inan ki mükemmel, teşekkürler , doruk – 105

Yorum yapın