Kategoriler
Genel

Abraham Lincoln, asla Amerikan kölelerine özgür köleler yapmak istememiştir.

Bu üzücü olabilir, ama şüphesiz ki bir gerçekçilik, "kamuoyu" çoğu zaman sloganların ürünüdür. Sokaktaki ortalama bir Amerikalıya Sanctuary'nin en büyük sembolümüzün ne olduğunu ve New York Limanı'ndaki Ellis Adası'ndaki Özgürlük Heykeli'ni önereceğini söyleyen on kişiden dokuz kez sorun. “Özgür göçün sembolü değil mi?” Onlar düşünecekler.

Birkaç Amerikalı, Özgürlük Anıtı'nın Fransa'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne dostluk armağanı olduğunu ve "Bana yorgun, açını vb." Sloganının olduğunu fark etti. kaide üzerine çok sonra yazılmıştır. Orijinal heykelin göçle ilgisi yoktu. Bir Emma Lazarus tarafından yazılmış olan slogan, ancak Ellis Adası'nın göç geçiş istasyonu haline gelmesinden sonra eklendi.

Ortalama bir Amerikalıya Thomas Jefferson’un ırk ilişkileri hakkında ne söyleyeceğini sorun ve kuşkusuz Washington DC’deki Jefferson Anıtı’nın üzerine yazdığı sloganı soracak: “Bu kaderinkinden daha kesin bir kader kitabında hiçbir şey yazılı değil. özgür olmak için. " Bununla birlikte, Bay Ortalama'nın bilme olasılığı düşük olan, şu cümlesidir: "İki ırkın, aynı ölçüde özgür, aynı hükümette yaşayamayacağından daha az emin değil.

Köleleri kimin serbest bıraktığını ve neden sokaktaki adamın İbrahim Lincoln'ü doğru bir şekilde önereceğini tekrar söyleyin, ancak şüphesiz ki bunun Amerikan vatandaşlarını Zencilerden uzaklaştırmak olduğu fikrine sahip olacak. Hiçbir şey gerçeklerden daha fazla olamaz. Lincoln, köleleri serbest bırakarak Afrika'ya geri gönderilebildi. Birkaç kez ırksal entegrasyona karşı çıktı ve Negro Amerikan vatandaşlarına sahip olma fikrini şiddetle kınadı.

“Ben, ABD Başkanı ABRAHAM LINCOLN, Ordu ve Deniz Kuvvetleri Başkomutanı, bu vesile ile ilan ediyorum ve bunu tekrar beyan ediyorum. Köleliğin derhal veya kademeli olarak kaldırılması … ve Afrika kökenli insanları, kıta veya başka bir yerde, rızalarıyla, daha önce var olan hükümetin daha önce alınmış rızasıyla kolonileştirme çabalarının devam edeceği, Ocak günümüz, Rabbimiz'in bin sekiz yüz altmış üçünde, herhangi bir Devlette veya bir Devletin belirlenmiş bir bölümünde köle olarak tutulan bütün kişiler, o zamanlar Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı isyan edeceklerdir. o zaman, ileri ve sonsuza dek özgür; Özgürlük Bildirgesi, köleler için özgürlük ilan etti ve onları kolonileştirme çabalarının sürdürüleceğini ilan etti.

Bu belgenin kabine okunması arasındaki dönemde, kölelerin özgürleşmesini ilan etmeden önce Federal bir zafer beklerken, Başkan Lincoln Beyaz Saray'a ücretsiz Zenciler topladı ve çözecekleri genel bir programa girmeyi planladıklarını bildirdi. ırk sorunu, ırkların barışçıl ve gönüllü olarak ayrılmasıyla. Adresini ücretsiz Zencilere şu sözlerle kapattı: "Tespit etmek istediğim pratik şey, kanıt sunarken gitmeye istekli olan eşleriyle ve çocuklarıyla, birkaç güçlü vücutlu erkek alıp alamayacağım. cesaretlendirme ve koruma, konuşabilmek için yüzleri tolere edilebilecek kadar zeki bir erkek, eşleri ve çocukları ile birlikte alabilir ve konuşabilmeleri için 'kendi yemlerini kesebilir' mi? Elli tane alabilir miyim? Kadınlar ve çocuklar karıştığında, aile ilişkilerinde iyi şeyler olduğunu düşünüyorum; —Başarılı bir başlangıç ​​yapabilirim. Bunun yapılıp yapılmayacağını bana bildirmenizi isterim. Bunlar çok büyük öneme sahip konulardır – bir saat içinde yapılan bir konuşma yerine, bir aylık bir araştırmaya layık görülüyor. O zaman, sizden ciddiye almayı, sadece kendinize ait olmayı değil, şu anki yarışınızı ve bizim için değil. zaman, ama başarılı bir şekilde başardıysanız, bunlardan biri olarak nkind – şimdiki nesiller ile sınırlı değil, ama yaştan yaşına kadar yatacağı gibi, milyonlarca insan olmak için, yankıları sonsuzluğa doğru gidene kadar.

Bu Beyaz Saray'da Zencileri serbest bırakmak için Başkan Lincoln, kolonizasyon için gönüllü olacaklara Federal yardım önerdi ve 25 kadar gönüllü gönüllü olursa harekete başlayacağını belirtti.

NEGRO MEMORIAL Aşağıda, Etiyopya Barış Hareketi tarafından Başkan Franklin D Roosevelt’in ("Etiyopya", burada bir Kutsal Yazı anlamında kullanıldığı ve "Afrika" ya eşdeğer) tarafından imzalandığını belirtti. 400.000 Zenciler, Liberya'ya göç etmek ve Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen göçmenler için güvenilen topraklara yerleşmek isteyenler için Federal yardım talep ediyor. Başvuranların birçoğu yardım rulolarına indirgenmiş ve Cumhurbaşkanı'na, yardım fonlarını Liberya'da yer almalarına yardımcı olmak için kullanmalarını istemiştir. ".. İmzacılar hiçbir ücret veya başka bir ücret ödemiyorlar ve Etiyopya Barış Hareketi görevlileri tamamen bedelsiz olarak hizmet ediyor, harcamalarını tamamen kendi kaynaklarından mahrum bırakıyorlar. Federal Hükümetin, kabul edilen planların başlatılması gibi başlangıçtaki harcamaları doğrudan karşılamasını öneriyoruz. ” (Başvuranların birçoğunun Güney'de doğduğu, durumlarını iyileştirmek için kuzeye geldiği ve yeni devletlerinde geçim kazanma fırsatı olmadan kendilerini buldukları bir alıntıyı takip ediyor.) “Biz basit düşünceli, içten, az basit dürüstlük, endüstri ve meyvellik geleneğini zorunluluktan seçtiği kadar koruyan yasaya sayılan işçiler, birçoğumuz eğitim aldık, ancak çok az eğitim aldık, ancak kendini arayan politikacıların, sahtekârların ve taklitlerin sıkıntılarına kulak vermemeyi öğrendik. doğası gereği yabancı olan telaşlı bir medeniyetin değersiz ve istenmeyen ürünleri. ”Planlarımızın tuhaf bir alanda gerçekleşmesini gerektiren zorlukların ve çürümenin canlı bir şekilde gerçekleşmesini sağladık. Ancak, çalınmaya mecburuz ve sosyal ve ekonomik özgürlüğün nihai hedefi, çocuklarımızın uğruna sıkıntılarımızı memnuniyetle karşılamamız için bize gönül veriyor. . . Atalarımıza ait Afrika'da bir fırsat verildiğinde, burada edindiğimiz tarım ve basit tarım makineleri ve uygulamalarının bilgisi, bakir topraklardan ve Liberya'nın elverişli ikliminden meyvemsi ama makul bir geçim kaynağı olmamızı sağlayacaktır. . . Ne kadar büyük olursa olsun, şu anda bir sorumluluktayız ve bu projenin herhangi bir maliyeti var.

Kategoriler
Genel

Talk Show'da Canlı Komplo Çağrı – Cumartesi 12:00 EST Konuları: 2020 Tahminler, DC Secret Uçuşları, Ring Hack

YouTube'da canlı yayın: https://www.youtube.com/user/ourbigdumbmouth

Orduyu DC üzerinden gerçekleştiren bazı gizli uçuşlarla birlikte 2020'de ne olabileceğinden bahsedeceğiz. Eğlenceli bir gösteri, buluşma ve çağrı olacak, sizden haber almaktan çok mutlu oluruz.

Kategoriler
Genel

Akıllı şehirler mevcut altyapıya karşı

Çoğunuz akıllı şehir ve günlük yaşamın her yüzüne veri ve bilgi teknolojisi uygulanarak daha fazla verimlilik ve sürtünmesiz yaşam vaat eden akıllı ev teknolojilerine aşina olacaksınız. Muhtemelen, toplam sürveyanstan programlı popülasyonlara, kovan beyinlerine ve Azınlık Raporu tarzı suç öncesi polisliğe kadar, bu teknolojinin olası kabus senaryolarını da düşünmüş olacaksınız.

Şu an bulunduğumuz yerden akıllı şehre nasıl gidebileceğimizi düşündün mü? Mevcut piyasa temelli mekanizmalar işe yarayacak gibi gözüküyor, fakat yavaşlar. İnsanlar Alexa veya Google Home gibi "Oracular" (gözetim ve sosyal programlama) teknolojisini benimsiyorlar, ancak her zaman bekletmeler, geç kabul edilenler ve alternatif / rekabet eden teknolojiler var, bu nedenle pazar yaklaşımının tam olarak ulaşması zordur. Bireysel akıllı evlerden entegre akıllı şehirlere ulaşmak için başlangıçta göründüğü kadar kolay değildir ve akıllı şehirlerin yandaşlarının "vizyonlarını" gerçekleştirmelerini engelleme yolunda duran şeylerden biri; mevcut şehirler Gerçek şu ki, altyapı zaten çok iyi çalışıyor ve mevcut sosyal yapılarımıza, kurumlarımıza ve uygulamalarımıza çok fazla bağlı. Bu şeylerle birlikte büyümüş ve birlikte gelişmiştir ve bunun sonucu olarak organik olarak bizim şu andaki yaşam biçimimizle bağlantılıdır.

Akıllı şehri gerçekten kurmak için toplumu bir trilyon pahasına değiştirmek için mevcut altyapısını atmaya ve değiştirmeye ikna etmeniz gerekir. Akıllı teknoloji bir dereceye kadar merkezi planlama, paylaşılan protokoller vb. Gerektirdiğinden, tüm parçalarının birlikte çalışabilmesi için bu bir miktar koordinasyon gerektirecektir. Piyasa rakipleri, ürünlerini, kârlılıkları menfaatleri altındayken, bir dereceye kadar birlikte çalışabilir hale getireceklerdir, ancak bu genellikle durum olsa da, işlem rekabetçi çıkarlar, özel çözümler vb. Tarafından geri çekilir. Bu bağlamda, pazar güçleri, ortak standartların benimsenmesine ve birlikte çalışabilir bileşenlerin benimsenmesine karşı hem kolaylaştırma hem de direniş / engellemeyi teşvik ettiğinden, bu bağlamda.

Çin hükümeti, şu anda bunlar ıssız olmasına rağmen, akıllı şehirlerin inşasını merkezi olarak koordine ediyor. Altyapıyı bir "sonraki aşama" için hazır hale getiriyor gibi görünüyorlar.

Bu arada "düşman", batının geri bombaladığını, taş çağının, akıllı şehir modelini "gelecekleri" olarak benimsemeleri durumunda beklenmedik bir avantaja sahip olabileceğini belirtiyor. Mevcut altyapı, bütün şehirler ve yerleşim bölgeleri yok edildiğinde, sıfırdan yeniden inşa edilebilirler. Bu arada, batılı güçler inşa edilecekleri etkili sıfırlama sıkıntısı çekiyorlar. Yenisine yer açmak için eskisini kolayca süpüremezler. Nihai "birleştirilmiş" sivil altyapı konusundaki vizyonlarını gerçekleştirmek için gerekli olacak şekilde ve bu tür bir koordinasyonla bunu doğrulamak için tutarlı bir anlatıdan yoksundurlar.

Bu, (tek neden olmadan) nedeninin, toprakta yıkıcı savaşlar yaptığını görmemizden korkmamın nedenidir. Arazinin önceden seviyelendirilmesi, mevcut altyapının tahrip olması ve “kalkınma” projelerini gerçekleştirmek için büyük miktarda kamu fonu ve merkezi koordinasyon talep etmenin bir nedeni olacaktır. Savaş her zaman nihai “yıkıcı yenilik” olmuştur. Avrupa, geçen yüzyılın ortasındaki hava bombardımanıyla seviyelendirildi. Amerika asla olmadı. Her iki kıta da bu büyük yıkımın yüzlerce yıl sonra tekrarlandığını görebilir miydi? Umarım değildir. Sadece kıtamın yok edilmesini istemediğim için değil, akıllı şehirler yaşayan bir cehenneme benziyor, ve onlar için yol açacak olan eski dünya da yüzlerce yılda, hatta binlerce yıl boyunca organik olarak büyüdü. Yeri doldurulamaz.

Kategoriler
Genel

Bence esrarı yasallaştırmak, hükümetin bizi kalan şikayetlere sokmaya çalışıyor olduğunu düşünüyorum.

Bunu düşün. Esrarı, şu anda esrar alanlarına sahip geniş millenial nüfuslu eyaletlerde yasallaştırıyorlar. Bazı insanlar, çoğu olmasalar da, ülkemizde olup bitenleri kabul edecek ve politik olarak aktif olmak yerine sigara içeceklerini hissediyorum.

Kategoriler
Genel

İç teröristler yeni bir şey değil.

Şu anki kültürel iklim, hiçbir yerden gelen yepyeni bir tehdit gibi beyaz inceliyor. Hayır, bu doğru olmaktan uzak. Aynı şey Orta Doğu'da da oldu. Ortadoğu, bir kadını asla bulamayacak olanları inceliyor. Tabii 72 bakireler. Bir kadının dokunuşunu hiç hissetmemiş bir bakireye daha ne arzu edilebilir ki? Bu kadınların 72'si seni becermeye hazır ve istekli. Tek yapman gereken kendin dahil birçok insanı öldürmek.

Bu, yeni İslam'ın bundan çok önce faydalandığı bir şey değil. Şimdi Amerika'da oluyor ama kimse onlara kadına söz vermiyor, bu yüzden sadece kızıyorlar ve herkesi dışarı çıkartıyorlar.

… prosperousderelict tarafından gönderildi
[Bağlantı] [Yorum]