Sosyal medyada olan her şey bir uyarı işaretidir.

Herkes “ifade özgürlüğü” nden bahsediyor ama insanlar tarihin insan hakları hareketlerini yerle bir eden olaylarını ve bu olayların onları ayırmak ve halka dışlamak için herhangi bir grup insana tam anlamıyla nasıl uygulanabileceğini kabul etmeyi reddediyor.

FBI, yurttaşlıktan çıkarma becerilerini sivil haklar hareketlerinde pekiştirdi ve sosyal medya “patronları” ve teknoloji devleri bu uygulamaları benimsedi ve tam Ferguson olayı sırasında solcular üzerinde kullanmaya başladı. Aktivistler ve konuşan (veya mevcut kuruma aktif bir tehdit oluşturan) herhangi bir radikal, sosyal medyadan açıklama yapılmadan yasaklandı ve yeni kimlikler altında kayıt olmaları yasaklandı.

Şirketler daha sonra politikalarını değiştirerek, görevden uzaklaştırılan kişilerin davranışlarını hizmet şartlarına göre yasaklanabilir bir suç haline getireceklerdir.

Sonra bunu daha ılımlı aktivistlere yaptılar. Sonra bunu seks işçilerine yaptılar. Sonra bunu sanatçılara yaptılar. Şimdi mi? Sağ kanatlara yapıyorlar. Eğer ölçeğe göre mutlaka “aşırılıkçı” noktasında olmasanız bile.

Oturan bir ABD Başkanı, Twitter’dan Spotify’a HER ŞEYİ sildi.

İşte bunun neden önemli olduğu: Amerika Birleşik Devletleri’nde ne olursa olsun, tüm dünyayı etkiler. Örneğin SESTA / FOSTA geçtiğinde her türlü site “çocuk kaçakçılığını önlemek” kisvesi altında kaldırıldı. Bununla hiçbir ilgisi olmayan siteler bile. Her türlü seks işçiliğinin yasal olduğu ve suç olmaktan çıkarıldığı diğer ülkelerdeki insanlar artık müşterilere ulaşmak için kullandıkları sitelere erişemiyorlardı.

Suriye, Bolivya, Filistin ve Türkiye’deki aktivistler, bölgelerindeki dışarıdan desteklenen siyasi kargaşayla ilgili farkındalık yaratmaya çalıştıkları için Twitter, Fascistbook ve Instagram’dan yasaklandı. Yayınladıkları içeriğin “site politikalarını ihlal ettiği” belirtildi.

Bu teknoloji şirketleri şimdi, sitelerinde olanlarla ilgili kovuşturmaya karşı yasal dokunulmazlık elde etmek için lobi yapıyor. Şu anda kimseye cevap vermediklerini biliyorlar ve bunu kendi avantajlarına kullanıyorlar.

Tüm bu Trump fiyaskosunu, hangi bilgilerin çevrimiçi olarak görüldüğünü ve alındığını kutuplaştırmak için kullanıyorlar. “Dama” nın cevap verecek kimsesi olmadığında, “doğruluk kontrolü” kavramı hızla kararabilir.

Beni sinirlendirmeyin, beyaz üstünlüğü HER ZAMAN bir tehdit olmuştur, ama şüpheli, sadece şimdi bunu kabul etmeyi seçerler. Çünkü bu, kitlelerin duyguları için bir oyun. Korkulması gereken en büyük şey İslami terörizmdi. Şimdi, ehote üstünlüğü.

Beyaz kimlik aşırılık yanlıları ve miras sadakati / milliyetçiliği tehdidinin büyümesine kasıtlı olarak izin verdiler, böylece insanlar onun oluşturduğu tehdide tanık olabilirler, sadece onlar için girip kahraman gibi davranabilirler. Ancak herhangi bir gerçek çözüm sunmuyorlar, sadece bu insanları yeraltına itmek istiyorlar, böylece sahip oldukları kontrolleri ima edebilsinler ve bu grupları daha da hayal kırıklığına uğratarak daha radikalleşme için daha kötü bir ortam yaratıyorlar.

Ama bu gerçekten herhangi birimizin başına gelebilir.

İnsanlar dünyanın berbat olduğunu biliyor ve bu yüzden dünyanın neden böyle olduğuna dair en kolay cevapları arıyorlar. Ancak sorun, zayıf medya okuryazarlığı ve yaygın yanlış bilgilerde yatıyor. Zenginler, insanlara doğru cevap dışında her yanıtı vermek için gülünç, stratejik olarak bölücü medyaya yatırım yapabilir.

İki partili sistemin kurulmasına geri dönüyor. Eskiden işe yarardı, böylece çalışan adam kendi temsiliyetine sahipti ve o da zengin adam kadar yüksek bir sese sahipti. Ancak zamanla, işçiler aramızdaki artıklar için kavga etmeye ve hayatlarımızın durumu için birbirimizi suçlamaya başladılar. Kimlik sadakati, milliyetçilik ve yetki, her zamankinden daha kötü bir sosyal hiyerarşiye yol açtı ve şimdi işçiyi daha da bastırmak için kitlesel çabalar gösteriliyor.

Bence çoğu insan, zengin / elit / burjuvazi sınıfının farkında, ona ne derseniz deyin, ÇOĞU insan onlardan nefret ediyor. İnsanlar kuruluştan NEFRET EDER ve ajanslarını özlerler.

Bunun okunacak çok şey olduğunu biliyorum, ancak video formatında da daha çok şeyim olacak.

Author

22 Comments

1. Kilis merkezden ben Emine. Mrb siteniz süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 01-02-2021 03:49:34

2. Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha mükemmel, saolun

3. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. Selam herkese web siten inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım , Aylin – 229

4. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz valla mükemmel, face de paylaştım , – 103

5. Selam bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun

6. Burdur merkezden ben hatice. Selam siten ciddiyim hayran edici, sağolun 02-02-2021 19:11:34

7. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden çok iyi, linkedinde paylaştım , gaye – 14

8. Gürbüz Reply

Zonguldak merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım 03-02-2021 20:26:18

9. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. Slm bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, saolun , Gürbüz – 477

10. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 435

11. Merhaba siteniz gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım

12. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. Selam web sitesi süper ötesi güzel, teraziye tıkladım , mehmet – 91

13. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. Merhabalar web siten süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım , Hasan – 41

14. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok hoşuma gitti, teşekkürler

15. Rize dan kimler var. Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz . Selamın aleyküm web siteniz gerçekten mükemmel, tebrikler , emin – 398

16. Bu konu : ” Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz ” çok güzel. selam arkadaşlar siten vallaha iyi, face de paylaştım , Aylin – 311

17. Adıyaman dan kimler var. Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz . Selam herkese siteniz cidden hayran bıraktı, face de paylaştım , gaye – 99

18. Bayburt merkezden ben banu. selam arkadaşlar siten inanki hoşuma gitti, face de paylaştım 24-03-2021 04:25:43

19. Uşak dan kimler var. Konuşma ve Davranış Kontrolünde Eşi Görülmemiş Girişimlere Yaklaşıyoruz . selam arkadaşlar web siten süper ötesi iyi, tebrikler , Emine – 175

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link