Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı?

Dünyanın yuvarlak olduğunu keşfeden ve onun uğruna yakılan bu adam olan Kopernik’in hikayesini hatırlayan var mı?

Şimdi onu Wikipedia’da okuyorum ve hikaye hatırladığıma benzemiyor. Basılı kopyası olan başka biri var mı?

Belki onun adını başkasıyla karıştırmışımdır? ama bir gökbilimcinin (Galileo değil) dünyanın yuvarlak olduğunu söylediği için kazıkta yakıldığını öğrendiğimi açıkça hatırlıyorum.

Wikipedia’da biraz korkuyorum.

“Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı?” üzerine 21 yorum

1. Şanlıurfa dan kimler var. Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? . Mrb siten inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , – 43

2. Malatya merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 09-02-2021 02:26:03

3. Bu konu : ” Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? ” çok güzel. Selam sayfa inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 307

4. Batman merkezden ben emin. Slm paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 09-02-2021 03:23:35

5. Erzurum merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşım inanki çok iyi, face de paylaştım 09-02-2021 07:19:16

6. Iğdır dan kimler var. Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? . Slm paylaşımın cidden hayran edici, linkedinde paylaştım , Aylin – 368

7. Bu konu : ” Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa yeminle çok güzel, tebrikler , Gürbüz – 149

8. Bu konu : ” Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? ” çok güzel. Merhaba web siten yeminle ilgi uyandırıcı, saolun , ahmet – 425

9. Adıyaman merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfanız cidden hayran edici, teşekkürler 22-02-2021 09:06:45

10. Bu konu : ” Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? ” çok güzel. Merhaba siten ciddiyim mükemmel, şukuladım , ahmet – 350

11. Kütahya dan kimler var. Kopernik … tarih yeniden yazımı mı yoksa kötü hafıza mı? . Selamın aleyküm siten inanılmaz iyi, tebrikler , doruk – 109

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link