* Bu temelde bir ranttır. Idk başka nereye gönderilecek. G. Kore Facebook gruplarında, diğer yabancılar aşıyı reddeden herkesle boş konuşuyor. Çoğunuz aşı konusunda aynı fikirde olduğunuz için buraya yazayım dedim.

Şu anda birçokları gibi İngilizce öğreterek Güney Kore’de yaşıyorum. Dedikodu iş arkadaşlarımdan biri ve ben bu gece aynı anda ayrıldık. Patronumuzun tüm Koreli öğretmenlere bir mesaj gönderdiğini ve hepsini aşı randevusu almaya zorladığını söyledi.

Hem benim hem de onun alerji ve otoimmün sorunları var ve bu onun aşıyı yapmaktan korkmasının nedeniydi. Bu noktadan sonra aklıma bile gelmedi ama evet, sağlık sorunlarımı daha fazla etkileyebileceğini düşünüyorum. (Ayrıca aşının zorla kısırlaştırma veya daha kötü bir şey olduğunu düşünüyorum ama bu farklı bir konuşma).

Her neyse, ona zorlanamayacağını ve istemiyorsa reddetmesi gerektiğini söyledim. Ona reddedeceğimi söyledim ve birkaç ay önce patrona istemediğimi söyledim.

Geçmişte bana sorun olmadığını ve almama gerek olmadığını söyledi. Şu anda şanslıyım, çünkü yabancılarla ilgili çevrimiçi hatalar ve kimlik kartlarındaki isimlerle eşleşmeyen isimler nedeniyle, özellikle yabancılar şu anda aşı olmaktan geri çevriliyor.

Sadece endişeliyim çünkü gerçekten Koreli öğretmenleri aşı yaptırmaya zorluyorsa bu daha sonra benim de zorlanacağım anlamına geliyor. Şu anda daire taşımak için param yok (biriktiriyorum ama burada peşinatlar pahalı ve şu anki işim bir daire sağlıyor). Reddedersem beni kovacağını düşünüyorum ve 4 köpekle parasız, işsiz ve evsiz kalacağım. %100 reddedeceğim ama aynı zamanda işimden de ayrılmayı göze alamam.

Sonunda benim aşı alamamamı kabul ederse, daha sonra hükümetin bir işte çalışabilmeleri için tüm öğretmenlerin aşı yaptırmasını zorunlu kılacağından endişeleniyorum.

Ugg…Şimdi çok endişeliyim ve bu gece stresliyim!

32 Comments

1. Kırşehir merkezden ben memo. Merhaba herkese paylaşım yeminle iyi, tebrikler 19-07-2021 17:37:31

2. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. Slm bu web sitesi süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 199

3. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, teşekkürler , Gürbüz – 55

4. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler

5. Artvin dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 142

6. Kahramanmaraş dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . Merhaba web sitesi vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 460

7. Hakkari merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımınız ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım 22-07-2021 17:33:32

8. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız cidden dikkat çekici, tebrikler , hatice – 81

9. Bilecik dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . Selamlar paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , mehmet – 258

10. Merhaba sayfa vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım

11. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 449

12. Mardin dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . Merhaba herkese web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler , memo – 319

13. Ankara merkezden ben doruk. Selam sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 29-07-2021 11:24:09

14. Malatya dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . selamun aleyküm web sitesi ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , ziya – 361

15. Çorum merkezden ben emin. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 06-08-2021 19:15:10

16. elif yılmaz Reply

Mrb web siteniz harbiden çok güzel, tebrikler

17. selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım

18. Slm paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, tebrikler

19. Kırşehir merkezden ben memo. Merhabalar siten inanki ilgi uyandırıcı, sağolun 13-08-2021 08:21:15

20. Kırıkkale merkezden ben ziya. Merhaba siten gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 18-08-2021 22:19:27

21. Amasya dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . Mrb paylaşımınız inanki mükemmel, sağolun , ali – 159

22. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. Selam herkese siten süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 478

23. Kastamonu merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım 01-09-2021 17:27:29

24. selam arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım

25. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi yeminle çok iyi, face de paylaştım , ziya – 87

26. Bu konu : ” Kore’de zorunlu aşı ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa yeminle çok iyi, teşekkürler , mehmet – 386

27. Slm paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım

28. Amasya dan kimler var. Kore’de zorunlu aşı . Selam herkese paylaşım harbiden hayran bıraktı, sağolun , doruk – 498

29. Selamlar web siten süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım

30. Siirt merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle mükemmel, teraziye tıkladım 19-09-2021 23:46:56

31. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha dikkatimi çekti, şukuladım

Write A Comment