Bir beyniniz varsa ve eleştirel düşünme, gözlem ve analiz yapabilen orta düzeyde bir zeka seviyeniz varsa, etrafımızda olup bitenlerin imal edilmiş korku olduğunu görebilirsiniz.

Korku, hayatta kalma modunda hareket etmemizi sağlar, savaş ya da kaç tepkisi devreye girerek hareketlerimizi tahmin edilebilir hale getirir. Etrafına bak. Her gün haberleri açıyorsunuz ve ya virüs, Afganistan, aşı karşıtları, küresel ısınma, protestolar vb. hakkında. Gördüğümüz tüm bu bilgi kaynakları bize dünyanın gerçekten de yanmakta olduğunu ve hayatlarımız için net bir görüş olmadığını hissettiriyor. .

Kanada’da bir okulda çalışan bir gençlik danışmanıyım ve ilk defa bir genç bana “Artık hayatımda ne yapacağımı bilmiyorum” diyerek geldi. Bu gençler, bir zamanlar covid öncesi hayalleri, hedefleri ve yaşamları için özlemleri olan 22-25 yaşlarındalar, ancak şimdi geleceklerini seçen sürekli bir günlük korku içinde yaşıyorlar.

Korku, kaygı, depresyon içinde yaşayıp “tamam” diyen bir nesil olamaz. Bu, önümüzdeki 5 yıl içinde çok fazla soruna neden olacak.

Bu gündemin erkekleri ve kadınları, 7 milyarlık bu büyüyen insan nüfusunu kontrol etmeye çalışıyor. Onları 100 kat daha fazla saydığımızı biliyorlar ama bunu bize asla söylemeyecekler, bu yüzden korkuyu ruhumuzu ezmek için kullanıyorlar.

Ruhumuzu ezmek için çalışan en zeki ve en kurnaz insanlara sahibiz ve bunun olmasına izin veremeyiz. Bu insanlar bizim günlük hayatlarımızı, hikayelerimizi, özlemlerimizi, umutlarımızı, hayallerimizi bilmiyorlar, ancak kitle kontrolü ve nihayetinde nüfus azalması gündemlerini takip etmemizi istiyorlar.

29 Comments

1. Bu konu : ” Korku tüccarlığı ” çok güzel. Selamlar web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 244

2. İstanbul merkezden ben Emine. Selam sayfan cidden hoşuma gitti, saolun 22-08-2021 13:44:56

3. Rize dan kimler var. Korku tüccarlığı . selam arkadaşlar siten valla hoşuma gitti, saolun , Emine – 259

4. Selam web sitesi vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

5. selamun aleyküm sayfa süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım

6. Merhaba paylaşımınız inan ki hayran edici, şukuladım

7. Gümüşhane dan kimler var. Korku tüccarlığı . Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha iyi, linkedinde paylaştım , Emine – 397

8. Bu konu : ” Korku tüccarlığı ” çok güzel. Selam web sitesi harbiden hoşuma gitti, tebrikler , doruk – 144

9. Mrb sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

10. Selam sayfan inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım

11. Selamın aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler

12. Antalya dan kimler var. Korku tüccarlığı . Selamın aleyküm sayfanız inanki çok iyi, twitter da paylaştım , gaye – 27

13. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Korku tüccarlığı ” çok güzel. Merhaba siteniz inanki iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 87

14. Selam herkese web siten harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Bingöl dan kimler var. Korku tüccarlığı . Selamlar sayfan valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler , mehmet – 27

16. elif yılmaz Reply

Mardin merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 26-08-2021 20:39:17

17. Yozgat dan kimler var. Korku tüccarlığı . Merhaba herkese siteniz valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , gaye – 174

18. Bayburt dan kimler var. Korku tüccarlığı . selamun aleyküm web sitesi yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 340

19. Bu konu : ” Korku tüccarlığı ” çok güzel. Merhaba web sitesi inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 329

20. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

21. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki mükemmel, twitter da paylaştım

22. İzmir merkezden ben hatice. selam arkadaşlar siten vallaha çok güzel, teraziye tıkladım 08-09-2021 23:44:32

23. Yozgat merkezden ben . selamun aleyküm bu web sitesi cidden mükemmel, face de paylaştım 10-09-2021 07:00:41

24. Bu konu : ” Korku tüccarlığı ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız inan ki çok güzel, şukuladım , – 408

25. Bitlis dan kimler var. Korku tüccarlığı . Selamın aleyküm siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 241

26. İzmir merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 13-09-2021 23:34:46

27. Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfan süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 18-09-2021 23:39:24

28. Adana merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım 24-09-2021 17:01:35

Write A Comment