Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği.

“X” değişkenine dayalı olarak 1 yıl boyunca bilimsel bir deney yürüttüğünüzü hayal edin. “X” değişkeninin değiştirilmesi gerektiğini ve “X” in sonuçlarınız üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu bulduğunuzda deneyinize ne olur? “X” değişkenini aynı anda değiştirirseniz, deneyinize yeni bir değişken, “Y” değişkeni eklerseniz ne olur? Önceki sonuçları yeni sonuçlarla karşılaştırabilir ve “Y” değişkeninin yeni sonuçtan yalnızca sorumlu olduğunu ve “X” in değiştirilmesinin göz ardı edilmesi gerektiğini iddia edebilir misiniz? “X” e geçişin hiçbir etkisi olmadığını nasıl kesin olarak iddia edebiliriz?

Doğru bir bilim deneyinin işleyişi bu değildir. Bilimsel yöntemi anlayan herkes, aynı anda birden çok değişkeni değiştirmememiz gerektiği konusunda hemfikirdir. Bunu yaparsak, yeni sonuçlardan yalnızca “X” in veya “Y” nin sorumlu olduğunu iddia edemeyiz.

Bu noktaya kadar, çoğu insan yukarıdaki ifadeye katılma eğilimindedir çünkü sadece mantığa dayalıdır ve ifadeye bağlı herhangi bir duyguya sahip değildir. Şimdi yukarıdaki ifadeyi gerçek bir dünya sorununa uygulayalım. Çoğu insanın en kolay sömürülen duygu olan korku ile ilişkilendirme eğiliminde olduğu bir şey.

Bu pandeminin başlangıcından bu yana, DSÖ defalarca COVID-19 PCR testlerinin 50 döngü kadar yüksek yapılması gerektiğini belirtti. En büyük sorun, döngülerin nasıl ölçekleneceğidir. Döngüler doğrusal olarak ölçeklenmez, üssel olarak ölçeklenirler. Fauci bile bir röportajda testlerin 35 döngünün üzerinde çalıştırılmaması gerektiğini aksi takdirde sonuçların yanlış olacağını belirtti. Bu sayının üzerinde çalıştırılan herhangi bir test, büyük olasılıkla yanlış bir pozitifle sonuçlanacaktır, çünkü küçük virüs numunesi zaten ölmüş veya yayılamayacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=A867t1JbIrs&t=31

Peki bu neden önemli? Bu testleri yalnızca kritik değişkenlerinizden biri olan “X” in (PCR Döngü Sayısı) endişe verici bir yanlış pozitif oranıyla sonuçlandığını ve hatalı veri ürettiğini bulmak için yaklaşık 1 yıl çalıştırdığınızı düşünün. Daha da kötüsü, dünya, dünyaya akıl almaz bir ikincil zarar veren bu kötü verilere şimdiden yanıt verdi. Ne yazık ki, ana akış medyası bu konuda rapor vermiyor. Bunun yerine, bir doktor tarafından teşhis edilmeyen vakaların sayısını bildirmeye devam ederler. Vaka numaralarının sabit olduğu bu itfaiye binası tek bir şey yapmak için tasarlandı – sürekli bir korku hali yaratmak. Dünya Sağlık Örgütü kısa süre önce değişken “X” inin (PCR Döngü Sayımları) yüksek oranda yanlış pozitiflere yol açtığını duyurdu ve sessizce laboratuvarların kesme değerini manuel olarak ayarlamaları gerekebileceğine dair bir bildirim yayınladı (döngü sayısını azaltın). “Bilim deneyimiz” deki tek değişiklik bu olsaydı, yeni sonuçlarımızı önceki sonuçlarla karşılaştırarak “X” değiştirmenin etkisinin dünya genelinde COVID-19 vakalarında pozitiflik oranına nasıl yol açtığını doğru bir şekilde test edebilirdik. Ne yazık ki, bu duyuru, değişken “Y” dünyaya tanıtıldıkça şüpheli bir şekilde geliyor gibi görünüyor; “X” değişkeninden önemli ölçüde daha fazla tanıtım alan bir değişken – aşı.

https://off-guardian.org/2020/12/18/who-finally-admits-pcr-tests-create-false-positives/

https://www.who.int/news/item/14-12-2020-who-information-notice-for-ivd-users

Önümüzdeki birkaç ay içinde, hem değişken “X” hem de değişken “Y” değiştiği için (dünya çapında PCR döngülerinde azalma ve aşı dağılımının artması), COVID-19 vakalarında bir düşüş göreceğiz. Halk vaka istatistiklerini “Y” değişkeninin (aşı) “X” değişkenine herhangi bir atıfta bulunulmadan vakaların azaltılmasında tek etken olduğunu “bilimsel” olarak ilan etmek için kullanacaktır. Halkın çoğunluğu “X” değişkenini hiçbir zaman bilmeyecek veya duymayacak ve umursamayacak, çünkü “Y” değişkeninin pandeminin sona ermesinin tek nedeni olduğuna karar vermişler. Bütün bu mantık, bilimsel yöntemin amacını bozar, çünkü bazı gerçekler kamusal bilgiden çıkarılır ve bu nedenle gerçeklerden çıkarılır.

Peki, bu nasıl yapılır ve neden daha fazla insan bunu görmez? İnsanlar, yukarıdaki ilk duygusuz ifadeye nasıl katılabilirler ama şimdi çok yakından ilişkili olmalarına rağmen ikinci ifadeyi bir şekilde reddedebilirler? Korku. Korku, düşüncelerimizi dondurup bozmamıza neden olan bir duygudur. Korku, muhakememizi etkiler ve mantıklı kararlar almamıza izin vermez. Günlük hayatımızda dünya çapında sürekli bir korku tehdidinin olmasının bir nedeni var. Olan Güçler (TPTB) bunu biliyor ve medya aracılığıyla bize korku satmaya devam ediyor. Neden? Çünkü korku son derece karlı ve kontrol edilebilir. Korku bize kendimiz için düşünmememiz için bir neden verir ve bunun yerine bir “uzmana” nın bizim yerimize düşünmesini sağlar. Bu “uzmanlar” tam olarak kimler? Hiç soran var mı? Kimlik bilgilerini doğrulayan var mı? En kötü kısımlardan biri, şu anda sadece insan olduğumuz için diğer insanlardan korkmaya şartlandırılıyor olmamız. “Bu kişinin maskesi yok mu? Katil olmalı!” “Benden 6 fit uzak dur! Hasta olabilir ve bilmeyebilirsin!”

Bunun üstesinden gelmenin sırrı, nasıl korkmayacağınızı öğrenmek ve duyguyu bir ifade veya fikirden ayırabilmektir. Bu, zihninizi düzene sokarak duygudan ziyade mantığa dayalı daha düşünceli ve rasyonel bir karar vermenize olanak tanır.

Unutmayın, bir fikri tanımlamak için kullanılan “sağduyu” kelimelerini her gördüğünüzde, siz daha ifadeyi okumayı bitirmeden bilinçaltınızda belirli bir şekilde hissetmeniz için kandırılıyorsunuz. “Sağduyu silah yasaları”, “Sağduyu kısıtlamaları”, “Sağduyu kilitlemeleri”. Siz ifadeyi okumayı bitirmeden önce, duygularınız, ifadeye zaten katılmanız gerektiğini hissettirmek için etkileniyor; başka herhangi bir görüş sadece aptalca veya mantıksız olacaktır.

İnsanlığı canlandırmanın en güçlü yollarından birinin, herkese kendileri için nasıl düşüneceğini yeniden öğretmeye çalışmak olduğunu görüyorum. İnsanların eleştirel düşünmenin önemini yeniden öğrenmesi ve soru sormaktan korkmaması gerekir. Bunun toplum üzerinde rastgele insanlarla istatistikleri körü körüne tartışmaktan ve çok güçlü ve köklü bir fizyolojik fenomen olan bilişsel uyumsuzluğa karşı savaşmaktan çok daha büyük bir etkisi olacaktır.

DÜZENLEME: Başlıkta yazım hatası. Olmalı “Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. “

“Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği.” üzerine 21 yorum

1. İstanbul dan kimler var. Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. . Merhaba paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 149

2. Bu konu : ” Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten çok güzel, saolun , Emine – 152

3. Iğdır merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten güzel, teraziye tıkladım 19-12-2020 06:51:23

4. Manisa dan kimler var. Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. . Selam herkese siten inan ki iyi, facebookta paylaştım , ziya – 176

5. Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfan valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 23-12-2020 14:44:59

6. Bu konu : ” Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım , Hasan – 74

7. Muğla merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım 13-01-2021 09:43:40

8. Bu konu : ” Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 459

9. Ağrı dan kimler var. Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. . Selam paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 86

10. Bu konu : ” Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz çok iyi, tebrikler , doruk – 353

11. Bu konu : ” Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa valla hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 77

12. Batman dan kimler var. Korkunun gücü ve bilimsel yöntemi nasıl etkilediği. . selamun aleyküm web siteniz süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 244

13. Muğla merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 14-02-2021 20:12:24

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link