Ocak sonundan beri reddit ve twitter üzerinden salgını takip ediyorum. İnsanların kamuya açık alanlarda öldüğü, kanlı öksürdüğü, işe giderken yere yığıldığı bazı video materyalleri gördüm. Sadece Çin’de değil, aynı zamanda İtalyan tren istasyonlarından videolar.

Tabii ki medyanın corona hashtag’leriyle uyuşmadığı da olabilir. Yine de, ilk başlarda “çöküş” kısmının çok tartışıldığını hatırlıyorum.

Bunun üzerine düşününce, Avrupa’da Mart 2020’deki fe önlemleri, ölüm vakalarının üç kat daha yüksek olmasına rağmen (sadece rakamların doğrudan karşılaştırılması) şu anda olduğundan çok daha yoğundu. Kamyonlar cesetlerden kurtulmak için kuzey İtalya’da kuyruğa giriyor, Madrid buz pateni salonlarını ölüleri depolamak için kullanıyor, çeşitli yerlerde triyaj yapıyor. Halka açık alanları büyük ölçekte dezenfekte eden insanlar.

Peki şimdi neredeyiz?

Bu, bulaşmanın tamamen daha iyi yönetilmesi meselesi mi? Viral yükü sınırlamak gibi mi? Çöken insanlar aslında virüs yüzünden çöküyorlarsa, şimdi fark nerede?

Bu soruyu kendim göz ardı etmeye çalışırken, özellikle viral yükün azaltılabileceğini düşünürken, Çin toplu taşıma araçlarında yüzünüzü maskelerle kapatmanın ne kadar yaygın olduğunu da düşünüyorum.

Burada bu konu hakkında fikir sahibi olan var mı?

Author

19 Comments

1. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 117

2. Edirne merkezden ben doruk. Merhabalar web sitesi valla mükemmel, twitter da paylaştım 05-02-2021 10:36:34

3. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 46

4. Bu konu : ” Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan harbiden çok güzel, face de paylaştım , ali – 159

5. Şanlıurfa dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . Merhaba siten vallaha billaha iyi, saolun , ali – 27

6. Denizli merkezden ben ali. selam arkadaşlar web siteniz harbiden iyi, teraziye tıkladım 05-02-2021 14:21:41

7. Manisa merkezden ben . Merhaba herkese web sitesi inanılmaz hayran edici, sağolun 05-02-2021 14:52:32

8. Sivas dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . Selamlar sayfanız inan ki çok iyi, şukuladım , memo – 250

9. Van dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . Mrb web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 224

10. Merhaba web siteniz ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım

11. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha çok güzel, sağolun

12. Diyarbakır dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . Selam sayfan gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 345

13. Denizli dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . Selamlar paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Emine – 346

14. Şanlıurfa merkezden ben ali. selamun aleyküm web siten inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım 14-03-2021 01:44:30

15. Manisa dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . selamun aleyküm web siten yeminle hayran edici, şukuladım , Hasan – 46

16. Mrb web siteniz inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

17. Muş dan kimler var. Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? . merhaba arkadaşlar web sitesi inanki hoşuma gitti, teşekkürler , Aylin – 155

18. Bu konu : ” Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz valla çok hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 416

19. Bu konu : ” Korona merakı: Çin, İtalya ve diğerlerinin erken dönem videolarına kıyasla şimdi halkın içinde çöküp düşen insanlar nerede? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden iyi, tebrikler , emin – 140

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link