https://www.telegraph.co.uk/news/2020/08/12/statistical-quirk-means-coronavirus-pandemic-may-never-officially/

Koronavirüs salgınının hiç bitmeyeceğini hissetmeye başladıysanız, o zaman haklı olabilirsiniz. Testlerdeki istatistiksel tuhaflık, virüs tamamen yok edilmiş olsa bile İngiltere’nin asla sıfır vakaya ulaşamayacağı anlamına geliyor.

Bunun nedeni, vaka sayıları çok düştüğünde neredeyse kesin olan çok sayıda yanlış pozitifte yatmaktadır, ancak testler çok yüksek kalmaktadır.

Test asla yüzde 100 doğru değildirve bilim adamları, enfeksiyon prevalansını belirlerken yanlış pozitif ve negatif oranları hesaba katmalıdır. Sorun şu ki, bu oranların ne olduğunu kimse bilmiyor.

Şu anda en iyi tahmin, koronavirüs testlerinin pozitif vakaların yaklaşık yüzde 80-85’ini ve negatif vakaların yaklaşık yüzde 99,9’unu tespit ettiği … “

Author

89 Comments

1. Erzincan merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım 14-08-2020 22:53:26

2. Düzce merkezden ben gaye. Slm web sitesi vallaha iyi, teşekkürler 15-08-2020 00:07:29

3. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden güzel, twitter da paylaştım

4. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden çok güzel, saolun

5. Merhaba sayfa yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

6. Selam herkese web siteniz harbiden hayran bıraktı, saolun

7. Konya merkezden ben mehmet. Slm siten süper ötesi dikkatimi çekti, saolun 27-08-2020 03:03:00

8. Merhabalar sayfanız harbiden mükemmel, facebookta paylaştım

9. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

10. selam arkadaşlar bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, tebrikler

11. Çorum merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 23-09-2020 23:32:33

12. Manisa merkezden ben doruk. Mrb siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun 29-09-2020 14:46:59

13. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 10:12:28

14. Tokat merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:22:05

15. Selamlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler

16. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok güzel, face de paylaştım

17. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 22-10-2020 14:34:20

18. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

19. Isparta merkezden ben ahmet. Mrb sayfa vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 12-11-2020 13:17:13

20. Merhaba web siten inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

21. Selamlar paylaşım yeminle hoşuma gitti, şukuladım

22. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 17

23. Tokat merkezden ben ali. Selam sayfa süper ötesi hayran bıraktı, saolun 06-12-2020 14:13:48

24. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki mükemmel, saolun , ali – 432

25. Selamlar paylaşımın süper ötesi hayran edici, şukuladım

26. Afyon dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . selam arkadaşlar sayfan yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 243

27. Diyarbakır merkezden ben Hasan. Mrb bu web sitesi yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 24-12-2020 22:22:18

28. Tunceli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siten inanılmaz iyi, tebrikler 27-12-2020 05:25:18

29. Van merkezden ben emin. Selamın aleyküm sayfan inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 29-12-2020 13:01:48

30. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi cidden iyi, saolun , emin – 309

31. Adana merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfa harbiden iyi, face de paylaştım 11-01-2021 21:52:34

32. Merhaba paylaşımınız harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

33. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten mükemmel, şukuladım , gaye – 442

34. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , hatice – 184

35. Burdur merkezden ben gaye. Merhaba bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, teşekkürler 13-01-2021 20:17:55

36. Hatay dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selam herkese sayfa inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , gaye – 392

37. Balıkesir merkezden ben ali. selam arkadaşlar web sitesi inan ki hayran edici, tebrikler 29-01-2021 09:51:31

38. Yalova merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfa valla iyi, linkedinde paylaştım 29-01-2021 20:45:25

39. Şanlıurfa merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım 02-02-2021 14:24:22

40. Çorum dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Merhabalar siteniz valla çok iyi, şukuladım , memo – 312

41. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selam web sitesi inanılmaz çok iyi, teşekkürler , banu – 258

42. Sakarya dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Slm web siteniz inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 122

43. Aydın merkezden ben ali. Merhaba paylaşım yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 24-02-2021 14:55:31

44. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web sitesi inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 03-03-2021 01:50:22

45. Edirne dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Slm web siteniz harbiden dikkat çekici, şukuladım , ahmet – 377

46. Düzce dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Mrb sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 481

47. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Slm paylaşım inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 86

48. Mardin merkezden ben . Selamlar siten cidden dikkat çekici, şukuladım 21-03-2021 20:07:16

49. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 28

50. Uşak merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten güzel, saolun 26-03-2021 00:29:18

51. Edirne dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selamlar siteniz inanki güzel, saolun , emin – 264

52. Edirne dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selamlar sayfa inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Hasan – 404

53. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın vallaha çok güzel, twitter da paylaştım , emin – 106

54. Sinop merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 23-04-2021 18:05:45

55. Adıyaman dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Slm web sitesi cidden hayran edici, facebookta paylaştım , ziya – 306

56. Bayburt merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden hayran bıraktı, şukuladım 03-05-2021 01:54:16

57. Gürbüz Reply

Antalya dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selam herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Gürbüz – 110

58. Mrb sayfan inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

59. Nevşehir merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 07-05-2021 04:10:27

60. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 440

61. Giresun merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siteniz inan ki çok iyi, face de paylaştım 10-05-2021 15:11:26

62. Amasya dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Mrb siteniz gerçekten güzel, şukuladım , emin – 197

63. Yozgat dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . selamun aleyküm web sitesi valla mükemmel, saolun , – 52

64. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler

65. Uşak merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha mükemmel, teşekkürler 05-06-2021 02:42:29

66. Manisa merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler 05-06-2021 14:43:46

67. Çankırı merkezden ben doruk. Selamlar bu web sitesi inan ki iyi, şukuladım 10-06-2021 16:45:30

68. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selam sayfa inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 443

69. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım , doruk – 385

70. Gümüşhane dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selam herkese sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun , doruk – 278

71. Çorum merkezden ben hatice. selam arkadaşlar paylaşımın inanki hayran edici, twitter da paylaştım 06-07-2021 14:50:20

72. Mrb bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım

73. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Merhabalar web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 231

74. Van dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selam herkese paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 120

75. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Merhabalar sayfan vallaha hayran edici, facebookta paylaştım , memo – 223

76. merhaba arkadaşlar web siteniz valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım

77. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz inan ki güzel, teraziye tıkladım , doruk – 227

78. Kırıkkale dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . selam arkadaşlar web siten yeminle çok güzel, teşekkürler , Aylin – 187

79. elif yılmaz Reply

Muğla merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 16-07-2021 21:11:29

80. Rize merkezden ben memo. Merhaba herkese web siten vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım 23-07-2021 18:28:52

81. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese sayfa vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım

82. selamun aleyküm sayfanız valla hoşuma gitti, face de paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link