Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır.

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/08/12/statistical-quirk-means-coronavirus-pandemic-may-never-officially/

Koronavirüs salgınının hiç bitmeyeceğini hissetmeye başladıysanız, o zaman haklı olabilirsiniz. Testlerdeki istatistiksel tuhaflık, virüs tamamen yok edilmiş olsa bile İngiltere’nin asla sıfır vakaya ulaşamayacağı anlamına geliyor.

Bunun nedeni, vaka sayıları çok düştüğünde neredeyse kesin olan çok sayıda yanlış pozitifte yatmaktadır, ancak testler çok yüksek kalmaktadır.

Test asla yüzde 100 doğru değildirve bilim adamları, enfeksiyon prevalansını belirlerken yanlış pozitif ve negatif oranları hesaba katmalıdır. Sorun şu ki, bu oranların ne olduğunu kimse bilmiyor.

Şu anda en iyi tahmin, koronavirüs testlerinin pozitif vakaların yaklaşık yüzde 80-85’ini ve negatif vakaların yaklaşık yüzde 99,9’unu tespit ettiği … “

“Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır.” üzerine 48 yorum

1. Erzincan merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım 14-08-2020 22:53:26

2. Çorum merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 23-09-2020 23:32:33

3. Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 10:12:28

4. Tokat merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:22:05

5. Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 22-10-2020 14:34:20

6. Isparta merkezden ben ahmet. Mrb sayfa vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 12-11-2020 13:17:13

7. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 17

8. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki mükemmel, saolun , ali – 432

9. Afyon dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . selam arkadaşlar sayfan yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 243

10. Diyarbakır merkezden ben Hasan. Mrb bu web sitesi yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 24-12-2020 22:22:18

11. Van merkezden ben emin. Selamın aleyküm sayfan inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 29-12-2020 13:01:48

12. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi cidden iyi, saolun , emin – 309

13. Adana merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfa harbiden iyi, face de paylaştım 11-01-2021 21:52:34

14. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten mükemmel, şukuladım , gaye – 442

15. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , hatice – 184

16. Burdur merkezden ben gaye. Merhaba bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, teşekkürler 13-01-2021 20:17:55

17. Hatay dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Selam herkese sayfa inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , gaye – 392

18. Balıkesir merkezden ben ali. selam arkadaşlar web sitesi inan ki hayran edici, tebrikler 29-01-2021 09:51:31

19. Yalova merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfa valla iyi, linkedinde paylaştım 29-01-2021 20:45:25

20. Şanlıurfa merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım 02-02-2021 14:24:22

21. Çorum dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Merhabalar siteniz valla çok iyi, şukuladım , memo – 312

22. Bu konu : ” Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. ” çok güzel. Selam web sitesi inanılmaz çok iyi, teşekkürler , banu – 258

23. Sakarya dan kimler var. Koronavirüs pandemisinin asla resmen sona ermeyeceği anlamına gelen istatistiksel tuhaflık Vaka sayıları çok düştüğünde ve testler çok yüksek kaldığında çok sayıda yanlış pozitif ortaya çıkacaktır. . Slm web siteniz inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 122

24. Aydın merkezden ben ali. Merhaba paylaşım yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 24-02-2021 14:55:31

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link