Koronavirüs sandığınız gibi değil.

Buna başlamadan önce, insanların koronavirüsten öldüğünü anladığımı ve bunun sahte olduğunu düşünmediğimi söylemek istiyorum. Çocukların yanı sıra yaşlı birçok insanı da öldüreceğine inanıyorum. Bunun hakkında konuşmak istediğim Çin. Son birkaç yıldır Çin, çevre ülkelerle gerginlik yaratıyor. O ülkelerdeki insanları kaçırıyorlar ve onları tam anlamıyla toplama kamplarına koyuyorlar.

Buraya bakın: https://foreignpolicy.com/2020/07/15/uighur-genocide-xinjiang-china-surveillance-sterilization/

Bana asıl yaklaşan şey, koronavirüsün Çin’de aslında nasıl başladığı, ancak oldukça hızlı bir şekilde kontrol altına aldılar. Sonra diğer tüm ülkeler bunu almaya başladığında bu kadar çabuk başa çıkamadılar. Bana öyle geliyor ki, Çin bunu (bir nevi kanıtlanmış olan) bir laboratuarda bilerek başlattı. Diğer tüm ülkeleri hazırlıksız yakalayabilmeleri için sızdırılmış olması mantıklı.

Şimdi Tik Tok’a geçelim. Çoğu uygulamanın (Facebook, Twitter, YouTube vb.) Her hareketinizi de izlediğini anlıyorum. Benim endişem, Çin hükümetinin uygulama oluşturucuları uygulamanın belirli yönlerini belirli kişiler için sansürlemeye zorlaması. Uygulamanın geliştiricileri bu kurala uyacaklarsa, kimin sözüne Çin hükümetinin dünyanın her yerindeki herkesin bilgisini sormasına uymayacaklar?

Görünüşe göre Çin dünya için zararlı bir şey planlıyor ve bu bir sürpriz değil. Bakabilir ve Çin’in yaptıklarının ne kadar az kapsanmakta olduğunu görebilirsiniz. Bu korkutucu bir düşünce ve bence Çin hakkında konuşma zamanı.

“Koronavirüs sandığınız gibi değil.” üzerine 22 yorum

1. Eskişehir merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşım vallaha güzel, linkedinde paylaştım 09-08-2020 16:54:26

2. Ordu merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-08-2020 13:03:00

3. Edirne merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız yeminle hayran bıraktı, sağolun 16-08-2020 14:20:10

4. Muğla merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar paylaşım valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 04-09-2020 02:31:58

5. Kocaeli merkezden ben Aylin. Merhaba sayfa süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım 13-09-2020 02:04:41

6. Van merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten çok güzel, şukuladım 25-09-2020 03:41:23

7. Artvin merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım cidden çok iyi, tebrikler 02-10-2020 10:20:14

Yorum yapın