Koronavirüsten daha fazla insan iskorbüt hastalığından ölüyor

Her yıl milyonlarca insan gripten ölüyor ama bu gerçekten ona nasıl baktığınıza bağlı. COVID ile tek fark, morbiditeyi yetersiz beslenme olarak etiketlemeleri. Bir kıtlık üçüncü bir dünya ülkesini vurduğunda, milyonları kolayca yok edebilir. Bu insanlar yetersiz beslenir ve bağışıklık sistemleri zayıftır, bu nedenle düzenli bir soğuk algınlığı veya grip virüsü gelir ve onları yok eder. Sonra da yetersiz beslenmeden ölüyor olarak etiketlenirler. İşte böyle çalışır.

Şimdi Covid-19 ile insanları test ediyorlar ve birisi öldüğünde bunu covid olarak etiketliyorlar. Birinci dünya ülkelerinin de beslenme sorunu var. İskorbüt artıyor ve çoğu zaman teşhis edilemiyor çünkü herkes fast food yiyor ve topraklarda mineraller tükeniyor.

Sağlıksızlık bu pandeminin temel sorunudur, covid değil.

“Koronavirüsten daha fazla insan iskorbüt hastalığından ölüyor” üzerine 14 yorum

1. İstanbul merkezden ben ahmet. Mrb web siteniz harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım 09-10-2020 16:40:14

2. Kocaeli merkezden ben banu. Merhaba sayfan süper ötesi hayran edici, şukuladım 09-10-2020 16:40:14

3. Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. Mrb bu web sitesi yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 09-10-2020 16:40:15

4. Şanlıurfa merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 09-10-2020 16:40:15

5. Uşak merkezden ben doruk. Selam paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım 09-10-2020 16:40:17

6. Hakkari merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki çok güzel, sağolun 09-10-2020 19:12:16

7. Osmaniye dan kimler var. Koronavirüsten daha fazla insan iskorbüt hastalığından ölüyor . Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 306

8. Elazığ merkezden ben ahmet. Selamlar siteniz inan ki dikkat çekici, şukuladım 19-10-2020 05:15:53

Yorum yapın