Kötülük İmparatorluğu

Selam. sevgili okuyucu. Sizi burada bu alt bölümde, cevaplar ararken, gerçeği arayan dostları dinlerken görmek çok güzel. Ve sizlerle ABD ve bu politika hakkında ilginç bulduğum bir şeyi paylaşmak istiyorum.

11 Eylül hakkında bir sürü teori var, değil mi? En ilginç bulduğum bir tane var, o da bütün trajedinin hükümet tarafından Arap dünyasına sızma bahanesini kazanmak için düzenlendiğidir. ABD en güçlü silahlı kuvvetlere sahip ve uzmanlarının profesyonel seviyesi en yüksek oranda. Ama sözün dediği gibi: “büyük güç büyük sorumluluk getirir”. Görünüşe göre hükümet bu sorumluluğu üstlenemez. ABD hükümeti tarafından alınan eylemlerin sonuçları oldu. ABD’nin 11 Eylül sonrası sonuçları ölüm, yıkım, acı ve acıdır. Çoğu savaş, insan hakları ihlali ve savaş suçlarıyla gelir. Bush yönetimi tarafından oluşturulan ‘kara sitelerde’ Merkezi İstihbarat Teşkilatı tarafından sorgulama sırasında onlarca insan işkence gördüğünü iddia ediyor. Yani gerçek şu ki Uluslararası Ceza Mahkemesi ABD için tedbir almak zorunda kaldı. Bu yüzden ABD, Ordunun işlediği potansiyel Savaş suçlarını araştıranlara yaptırımlar uyguladı.

Bu savaş sırasında her iki taraftan da birçok kişi öldü, ancak bunlar en çok acı çeken sivillerdi. Savaş açlık ve hastalık getirdi, savaş bölgesinde güvenli diye bir şey yok, ölüm her an her yerden gelebilir. CIA gizli davrandı ve ajansla karşılaşıldığında çoğu zaman işkence görmesi şaşırtıcı değil.

Orduya saygı duyduğum sürece, devlet başkanlarına saygı duymuyorum. İnsan yaşamına ilgi duymazlar ve kirli hedefleri için fedakarlık yaparlar. Kabineyi kim yönetirse yönetsin, gündem aynı. Hala her şey kâr ve güçle ilgili.

… sterovebertz tarafından gönderildi
[comments]

“Kötülük İmparatorluğu” üzerine 16 yorum

1. Hakkari merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi güzel, face de paylaştım 10-09-2020 15:33:38

2. Elazığ merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfan süper ötesi çok güzel, teşekkürler 10-09-2020 19:00:52

3. Erzincan merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siten cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 13-09-2020 23:57:46

4. Burdur merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 14-09-2020 12:30:58

5. Mersin merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımınız harbiden çok güzel, face de paylaştım 02-10-2020 09:30:33

6. Kırklareli merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:19:51

7. Diyarbakır merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfan süper ötesi iyi, twitter da paylaştım 19-10-2020 05:26:52

Yorum yapın