Kategoriler
Genel

Kraliçe şarkısı “Bohemian Rhapsody”, “reenkarnasyon ruh tuzağı” na bir referans mıdır?

Burada daha önce yayınlanan böyle bir şey gördüm ama sadece şarkının ilk ayetine atıfta bulundu. Bence bu, ölümden ve reenkarnasyondan sonraki hayatla ilgili bir sonuca yol açabilecek çok şey var. Çoğunlukla insanların bu konuda daha fazla deneyime sahip olup olmadığını görmek için gönderiyorum …

İtiraf etmeliyim ki, bu şarkının bahsettiğim şeylerle ilgili olduğu sonucuna başlıyorum ve daha sonra şarkı sözlerini buna uymaya çalışıyorum … neyse, işte burada şarkı sözleri analizim:

Not: Müzik videosu ölüm sembolizmiyle başlar, çünkü grup melekler gibi giyinir.

“Bu gerçek hayat mı?
Bu sadece bir fantezi mi?
Heyelan yakaladı,
Gerçeklikten kaçış yok. “

Benim yorumum: Bu hayat GERÇEK yaşam mı? Bu sadece bir fantezi mi (bir simülasyon)? “Toprak kaymasına yakalanmak”, nereye gittiğinizin (ölüm) kaçınılmaz olduğu anlamına mı gelebilir? … Gerçeklikten kaçış yok.

Gözlerini aç,
Gökyüzüne bak ve gör,

Bu, öldüğünüzde, “kaçabileceğiniz bir ızgaraya bakmanız ve görmeniz” gerektiği ya da bunun gibi bir şeye işaret edebilir …

Ben sadece fakir bir çocuğum, sempati duymama gerek yok,
Çünkü kolay geldim, kolay git,
Biraz yüksek, biraz düşük,
Rüzgar estiğinde hiçbir şekilde benim için, benim için önemli değil.

Bu reenkarnasyona önem vermemek veya reenkarnasyonun koşullarını önemsememek anlamına gelebilir ???

Anne, sadece bir adamı öldürdüm,
Kafasına bir silah koy,
Tetiğimi çektim, şimdi öldü.
Anne, hayat yeni başlamıştı,
Ama şimdi gittim ve hepsini attım.

Bunun ne anlama geldiğine dair hiçbir fikrim yok … Bence “Tetikleyicim” ifadesi önemli

Anne, ooh,
Seni ağlatmak istememiştim,
Yarın bu sefer tekrar dönmezsem,
Devam et, sanki hiçbir şey önemli değil gibi devam et.

Emin değil…

Çok geç, zamanım geldi,
Omurgama titreme gönderir,
Vücut her zaman ağrıyor.
Hoşçakalın, herkes, gitmem gerek,
Hepinizi geride bırakmalı ve gerçekle yüzleşmelisiniz.

Bu yaşlılık ve ölümü kabul etmekle ilgili olabilir. (Yardımlar hakkında da olabilir mi? Yoksa Freddie Mercury’nin bunu yazarken yardımları yoktu mı?)

Anne, ooh (Rüzgar her türlü esiyorsa),
Ölmek istemiyorum,
Bazen hiç doğmamış olsaydım.

Yaşam hakkında hayal kırıklığı mı? …

Bir adamdan küçük bir silhouetto görüyorum,
Scaramouche, Scaramouche, Fandango’yu yapacak mısın?
Şimşek ve şimşek çok beni çok korkutuyor.
(Galileo) Galileo.
(Galileo) Galileo,
Galileo Figaro
Asilzadem-O-O-O-O.

Hiçbir ipucu … ölümden sonra ışık tünelinde bir adam görüyor olabilir misin? Bu bir streç …

Ben sadece fakir bir çocuğum, kimse beni sevmiyor.
O sadece fakir bir aileden gelen fakir bir çocuk,
Hayatını bu canavarlıktan kurtar.

Emin değilim … belki de fakir bir çocuk olarak reenkarne oluyor ve onu reenkarne eden varlıklar hayatına daha fazla zorluk getirmek istiyor?

Kolay gel, kolay git, gitmeme izin verir misin?
Bismillah! Hayır, gitmene izin vermeyeceğiz. (Bırak onu!)
Bismillah! Gitmene izin vermeyeceğiz. (Bırak onu!)
Bismillah! Gitmene izin vermeyeceğiz. (Gitmeme izin ver!)
Gitmene izin vermeyeceğim. (Gitmeme izin ver!)
Asla gitmene izin verme (Asla, asla, asla, asla gitmeme izin verme)
Oh oh oh oh
Hayır hayır Hayır Hayır Hayır Hayır Hayır
Oh, anne mia, anne mia (Mama mia, bırak beni.)

Bir reenkarnasyon yapmaya çalışan varlıklarla savaşmakla ilgili olabilir … “bismillah”, “Tanrı adına” anlamına gelir, bu yüzden alakalı olabilir.

Beelzebub’ın benim için, benim için kenara koyan bir şeytanı var.

hmmm …

Yani beni taşlayıp gözüme tükürebileceğini mi düşünüyorsun?
Yani beni sevebileceğini ve ölüme terk edebileceğini mi düşünüyorsun?

Belki onu Dünya’da doğmuş olan varlıklar bunu bir aşk kılığına girmişlerdir? Ama onu nasıl sevebilir ve acı çekmesine izin verebilirlerdi?

Oh, bebeğim, bunu bana yapamazsın, bebeğim,
Sadece çıkmalıyım, hemen buradan çıkmalıyım.

Reenkarnasyon döngüsünden çıkmalısın?

Hiçbir şey önemli değil,
Herkes görebilir,
Hiçbir şey önemli değil,
Benim için hiç bir şey önemli değil.

Neyse rüzgar esiyor. . .

Bu ayet, “hiçbir şeyin gerçekten önemli olmadığını” söylediğini düşündürüyor, ama sonunda “bana” ekliyor … Bence bu önemli … bazı şeyler gerçekten önemli, sadece onun için değil mi?

“Kraliçe şarkısı “Bohemian Rhapsody”, “reenkarnasyon ruh tuzağı” na bir referans mıdır?” için 45 yanıt

Yalova merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 11-05-2020 01:49:08

Düzce merkezden ben banu. Selam paylaşımın gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 08:07:12

Karabük merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, teşekkürler 14-05-2020 08:17:04

Ankara merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi güzel, teraziye tıkladım 14-05-2020 08:17:13

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 14-05-2020 09:49:30

Hakkari merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşım valla iyi, linkedinde paylaştım 31-05-2020 02:08:27

Kahramanmaraş merkezden ben ahmet. Selam herkese bu web sitesi yeminle hayran edici, twitter da paylaştım 11-06-2020 17:38:22

Gümüşhane merkezden ben mehmet. Merhaba sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 17:18:06

İzmir merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi inanılmaz hayran edici, tebrikler 08-07-2020 08:50:13

Edirne merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten valla güzel, linkedinde paylaştım 10-07-2020 21:08:38

Hatay merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım 10-07-2020 21:08:45

Kastamonu merkezden ben ziya. Merhaba web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 17-07-2020 01:06:04

Sakarya merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımın harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 03-08-2020 07:26:44

Amasya merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 06-08-2020 21:10:16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir