Kategoriler
Genel

Kullanılan tüm bu yeni ifadeler, Orwell’in bizi neyle ilgili uyardığını doğrudan gösteriyor

“Birlikte evde kalmak” ve “birlikte yalnız kalmak” gibi ifadeler, gazete / ikililik türleridir ve Hegel diyalektik ve silahlı bilişsel uyumsuzluk modeline de uygundur.

Tez> Antitez> Sorunu yaratan veya kolaylaştıranlar ve kutuplaşma paradigması tarafından sağlanan çözüm. Hükümet hepimizin ölmesini engellediğinde izin vermek bizi evlerimizden çıkardık; Böylece, izin biz bizim özgürlük bir kere daha.

Hannah Arendt’ten “Totaliteryanizmin Kökenleri” adlı eserine içgörü veren bir alıntı.

Gerçeklerin yerine yalanların tutarlı ve tamamen yer değiştirmesinin sonucu, yalanın artık gerçek olarak kabul edileceği ve gerçeğin bir yalan olarak iftira edileceği değil, gerçek dünyadaki yönlerimizi ve kategorimizi hangi anlamda aldığımızdır. gerçekliğe karşı yalancılığa karşı bu amaca yönelik zihinsel araçlar arasında — yok ediliyor.

“Kullanılan tüm bu yeni ifadeler, Orwell’in bizi neyle ilgili uyardığını doğrudan gösteriyor” için 26 yanıt

Erzincan merkezden ben gaye. Mrb web siten vallaha mükemmel, linkedinde paylaştım 20-04-2020 09:22:47

Tekirdağ merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun 21-04-2020 17:50:51

Osmaniye merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, sağolun 25-04-2020 02:41:23

Düzce merkezden ben Gürbüz. Merhaba web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 28-04-2020 18:51:00

Bartın merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 01-05-2020 11:58:12

Osmaniye merkezden ben ziya. Selamlar web siten vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 14-05-2020 08:36:09

Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. Slm web sitesi yeminle mükemmel, teşekkürler 14-05-2020 18:40:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir