Kaynak:http://www.abovetopsecret.com/forum/thread1251814/pg1

Bugün kültürümüzdeki en gizemli sembollerden biri, yaygın olarak “Satürn’ün kara küpü” olarak adlandırılan siyah küptür. Dünyanın her yerinde siyah küpün anıtları var (aşağıdaki resme bakın) ve siyah küple ilgili yüzlerce makale ve yazı olmasına rağmen, hiç kimse gerçekten neyi temsil ettiğini veya ne olduğunu bilmiyor gibi görünüyor. Siyah küpün, içinde yaşadığımız sentetik bir gerçekliğe bir gönderme olduğu ve fiziksel varoluş planındaki yaratıklara empoze edilen yanıltıcı bir gerçekliğe bir gönderme olduğu yönünde öneriler var. Bu konuda bir bilgin, siyah küpü “ruh ve bilinci birbirine bağlamak için kullanılan matris” olarak tanımlar. Siyah küp de genellikle bir hapishane ile ilişkilendirilir. Siyah küpün neden Satürn’e bağlı olduğunu kimse bilmiyor gibi görünüyor, ancak popüler kültürde Satürn genellikle onunla ilişkilendirilir ve Satürn’ün direğinde bir küpün 2 boyutlu bir temsili olan bir altıgen olduğu varsayılır. Siyah Satürn küpü, aşağıda gösterildiği gibi, genellikle kenarında dengede gösterilir.

Resim gönder

Dünya çapında büyük siyah küp anıtları.

Siyah küp, gösterildiği gibi Masonlukta da bir semboldür. İşte (kaba ve mükemmel kesme taş olarak anılır). Alıntı: “Spekülatif Masonlukta, kaba kesme taş, aydınlanmayı keşfetmeden önce başlatılmamış Masonların bir alegorisidir. [whereas] kusursuz bir kesme taşı, Masonik eğitim yoluyla düzgün bir yaşam elde etmek için çalışan ve aydınlanmaya gayretle çabalayan bir Mason için bir alegoridir ”. Aşağıda, bu sembolün ne kadar yaygın olduğunu göstermek için siyah küp için popüler kültür referansları verilmiştir.

Resim gönder

OMEN oyun bilgisayarı.

Aşağıdaki görüntü, sinematik olarak çarpıcı video Eric Vs Chvrches Tether’den geliyor ve küpü Dünya üzerindeki çeşitli ortamlarda gösteriyor ve bu ortamlar küpten yansıtılıyor ve Dünya’nın kendisinin küpün içinde olduğunu gösteriyor.

Resim gönder

sinematik açıdan çarpıcı video Eric Vs Chvrches

Resim gönder

Shorts filminde, Kara Kutu olarak adlandırdıkları siyah bir küp bulunur.

Resim gönder

St. Vincent’ın “New York” müzik videosundan bir görüntü.

Resim gönder

Siyah bir küpün etrafında dönen Black Hollow Cage filmi.

Resim gönder

Müzik grubu “Lost Souls of Satürn” videosu.

Bilinmeyen: 2036 filmi, siyah bir küpü temel alan Netflix’teydi. Bu filmde, Mars’ta kaynağı bilinmeyen gizemli bir küp keşfedildi. Kahramanı Mack, başlangıçta küpten “soğuk, siyah monolit” olarak bahsediyor – bu muhtemelen 2001: Space Odyssey’e atıfta bulunuyor. Bir dizi olaydan sonra, Mack’in bir testin parçası olarak yaratılan bir simülasyondaki bir yapı olduğu ortaya çıktı. Belirsiz bir sonda, Mack’in, Matrix’e benzer bir AI (ARTI) tarafından çalıştırılan simüle edilmiş gerçekliği deneyimlediği tüm zaman boyunca küpün içinde olduğu ortaya çıktı.

Resim gönder

Bilinmeyen film: 2036

Resim gönder

Siyah bir küp ve alternatif boyutları temel alan Kill Switch filmi.

Resim gönder

Doctor Who dizisinden (Üçün Gücü).

2001’den Monolith: Space Odyssey. Monolit başlangıçta bir küp olarak tasarlandı. Alıntı: “Yeni Smithsonian holdingleri arasında 2001: Space Odyssey romanının ilk taslağı var. İkisi, yönetmen (Stanley Kubrick) ve romancı (Clarke), Kubrick’in Clarke’a yazdığı bir mektupta “gerçekten iyi bir bilim kurgu filmi” olarak tanımladığı şeyi yapmak için komplo kuruyorlar çünkü ikisi de böyle bir şey olmadığını biliyorlar; henüz değil. Birlikte çalıştıkları için – hem romanı hem de filmi çağrıştırarak – yazışmalar “Küp” (daha sonra Monolith’e dönüştürülmüş) ile meşgul olduklarını ortaya koyuyor”.

Resim gönder

2001’den Monolith: Space Odyssey

Aşağıdaki resim Infinity Chamber filminden. Bu film, hapis ve yanıltıcı gerçeklik temalarıyla siyah küp sembolizmine sahiptir.

Resim gönder

Sonsuzluk Odası filmi.

Resim gönder

Avarice filmi gizemli bir siyah küpün etrafında dönüyor.

Açıkçası, küp benzeri ortamlarda kapana kısılmış insanlarla Küp filmlerimiz var.

Resim gönder

Eski Mısır’da, tanrı Khonsu (aynı zamanda Khons olarak da bilinir) ile ilişkilendirilen ve özdeşleştirilen Iah adında bir tanrı vardı. Iah, Khonsu’nun “yetişkin” bir versiyonu olarak kabul edildi. Ay ile ilişkilendirildi ve zamanın tanrısıydı. Yunan muadili, her ikisi de zamanla hüküm süren Kronos’du. Alıntı: “A’ah: Iah’a (Yah olarak da bilinir) ve sonunda Khonsu’ya (Khons) evrilen erken bir Ay tanrısı. Hepsi olmasa da çoğu antik dinlerin tanrı panteonlarında Satürn vardı. Romalılar için “Satürn” iken, Yunanlılar için “Kronos/Chronos” idi. Mısırlılar için dönüşümlü olarak “Khons” ve “Osiris” idi. Babilliler ona “Ninus” adını verirken Asurlular tarafından Bel, Bal veya Belus olarak bilinirdi. Fenikeliler, Kartacalılar ve Kenanlılar Satürn’ü Baal veya Baalim olarak adlandırdılar. Aşağıda, elinde kare veya küp gibi görünen bir şeyi tutan Iah/Khonsu/Khons/Satürn’ün bir heykelciği bulunmaktadır. Iah, Ptah ile kaynaşan Osiris ile asimile oldu. Ptah, kendini var eden yaratıcı tanrı ya da Memphis Demiurge idi”. Küp genellikle insanların içinde yaşadığı bir şey olarak tasvir edilir.

Resim gönder
Resim gönder

2019 filminden Kaçış Odası.

Resim gönder

Görüntü Cabin filminden.

Resim gönder

Transformers filmi.

Resim gönder

Justice League filmindeki küp.

Resim gönder

Justice League filmindeki küp.

36 Comments

1. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım , banu – 350

2. Merhaba herkese siteniz cidden ilgi uyandırıcı, saolun

3. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selam herkese siten yeminle çok hoşuma gitti, saolun , hatice – 98

4. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , emin – 22

5. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selam siten vallaha billaha güzel, teşekkürler , ali – 99

6. Erzurum merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar siteniz harbiden hayran edici, facebookta paylaştım 29-05-2021 18:15:20

7. Selamlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Rize merkezden ben . Selam herkese sayfanız inanılmaz iyi, saolun 29-05-2021 18:56:51

9. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selam herkese sayfa vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 124

10. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok güzel, tebrikler , Hasan – 104

11. Gürbüz Reply

Kırşehir dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selam herkese paylaşım yeminle iyi, twitter da paylaştım , Gürbüz – 184

12. Amasya dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selam herkese web sitesi vallaha billaha çok iyi, saolun , mehmet – 86

13. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inan ki hayran edici, teraziye tıkladım , gaye – 447

14. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selam sayfa vallaha mükemmel, teraziye tıkladım , hatice – 389

15. Isparta dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selamın aleyküm web siteniz harbiden dikkat çekici, sağolun , – 407

16. Bursa dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selam herkese web sitesi yeminle mükemmel, sağolun , doruk – 362

17. İzmir merkezden ben banu. Selamlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 14-06-2021 20:23:14

18. Antalya merkezden ben banu. Selam sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, sağolun 21-06-2021 12:02:29

19. Selam herkese sayfan cidden çok güzel, linkedinde paylaştım

20. Isparta merkezden ben hatice. Selamlar web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler 23-06-2021 19:03:19

21. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. selamun aleyküm web sitesi yeminle dikkat çekici, teşekkürler 23-06-2021 20:53:09

22. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Merhabalar sayfan harbiden iyi, twitter da paylaştım , gaye – 402

23. Merhaba web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

24. Uşak merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden dikkat çekici, saolun 11-07-2021 04:30:25

25. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım

26. Kırşehir dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Mrb web siten inanılmaz hayran edici, şukuladım , memo – 111

27. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki mükemmel, şukuladım , gaye – 10

28. Mardin merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 22-08-2021 23:07:54

29. Adana dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selam paylaşımınız ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım , ziya – 458

30. Denizli merkezden ben emin. Slm sayfan valla güzel, teraziye tıkladım 01-09-2021 00:43:43

31. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selamlar web siten cidden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 388

32. Isparta dan kimler var. Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? . Selamın aleyküm web siten cidden çok iyi, teraziye tıkladım , ali – 240

33. Kırıkkale merkezden ben emin. Selam paylaşım yeminle dikkatimi çekti, saolun 16-09-2021 14:04:43

34. Bu konu : ” Kültürümüzde siyah küpün gizemli sembolü. Bu ne anlama geliyor? ” çok güzel. Selam paylaşımın valla hayran edici, saolun , memo – 321

Write A Comment