Küresel Gıda Kıtlığı Büyüyor mu? [Discussion]

Küresel nüfusu kontrol etmeye çalışan seçilmiş bir grup insan fikrini takiben, gıda arzının kontrolü bunun önemli bir yönü olacaktır.

Son salgın, gıda dağıtımında dünya çapında büyük lojistik sorunlara neden oldu. Afrika’nın bazı bölgeleri ve yardıma muhtaç diğer milletler şimdiden baskıyı hissetmeye başladılar. Benim memleketim Zimbabwe de onlardan biri.

Bankacılar ve şirketler mali yardım alırken, çiftçiler ve gıda üreticileri bu desteğe hak kazanamıyor. Bu küresel olarak sadece ABD’de değil.

Ürünler / hayvanlar, alışılmadık derecede kötü fırtınalar ve ‘hava olayları’ nedeniyle dünya çapında tahrip ediliyor. Gemiler canlı hayvanlarla batıyor,

Lübnan’daki son patlama, ana depolama silolarının tahrip edilmesiyle ulusların gıda güvenliğine zarar verdi. Diğer ülkelerdeki savaşla birleştiğinde Orta Doğu artık gıda yardım arabasında daha fazla ülkeye sahip.

Hükümetler, insanların bahçelerinde kendi yiyeceklerini yetiştirmelerini engelleyen yasaları uyguluyor. Yağmur suyunu yakalamak bazı ABD eyaletlerinde suçtur. Bir sondaj deliği kazmaya çalışmak diğerlerine tamamen yasak.

Covid nedeniyle can kaybını görmezden gelmiyorum, ama açıkça şu anda dünya insanları pandeminin MSM’nin iddia ettiği kadar ölümcül olduğu fikrine isyan ediyor. Korku işe yaramıyor.

Bütün bunlar ve daha fazlası birlikte ele alındığında, yoldaki bir sonraki krizin gıda kıtlığı olduğuna inanmama neden oluyor. Aç bir insan her şeyi yapar. Maske takmak konusunda ne kadar meydan okuyan biri olsa da, eğer açsanız meydan okumak oldukça zordur.

Siz ne düşünüyorsunuz?

“Küresel Gıda Kıtlığı Büyüyor mu? [Discussion]” üzerine 21 yorum

1. Amasya merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siten valla hayran edici, sağolun 08-09-2020 11:21:29

2. Zonguldak merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımın inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım 23-09-2020 15:52:42

3. Muğla merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 25-09-2020 09:00:08

4. Zonguldak merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz harbiden güzel, twitter da paylaştım 02-10-2020 09:33:40

Yorum yapın