Bazılarınızın İncil’in ne hakkında olduğunu merak edebileceğini düşündüm.

Öğrettiği bu. Tanrı’nın adaletsiz olduğunu iddia eden yaratılmış bir varlık (Şeytan) vardır. Durumunu kanıtlamak için bu dünyada kendi krallığını yönetmeye çalışıyor. Tanrı bunun oynamasına izin veriyor ve esasen Şeytan’ın kendini yanlış kanıtlamasına izin veriyor.

Tanrı, iradesini zorlarsa (ve Kendisini doğrudan insanlığa ifşa ederse), Şeytan kendisinin haklı olduğunu ve Tanrı’nın itaate zorlamak için güç kullanmak zorunda olduğunu iddia edecektir. Tanrı’nın yönetim sisteminin adil olmadığı ve Şeytan’ın sisteminin daha iyi olduğu. Bugün dünyanın durumunu görünce evren, Şeytanın bir katil ve bir yalancı olduğunu görebilir. Şeytan’ın sistemi, acı ve ölümle sonuçlanan bir felakettir.

Tanrı, O’nu gerçekten seven insanların, O’nun kanununa, O’nun yönetim sistemine mükemmel bir şekilde uyarak karakterini tam olarak haklı çıkarmalarını bekliyor. Kendi özgür iradeleriyle. Evrene, Tanrı’nın kanunlarının uygulanabileceğini ve Tanrı’nın yönetim sisteminin gerçek barış ve uyumla sonuçlandığını göstermek. Sonra davası nihayet kanıtlanacak ve halkını almaya, Şeytan’ı ve takipçilerini yok etmeye ve hükümeti altında bir kez daha yeni, mükemmel bir dünya kurmaya gelecek. Bunu yapma, Şeytan’ın yanılsamalarına direnme ve Tanrı’nın sistemini takip etme yeteneği, gerçekten isteyen herkese verilen Tanrı’nın ruhunun armağanı ile sağlanır.

Şeytan dünyanın bu gerçeği anlamasını istemiyor. Yanlış olduğunu kanıtladığını biliyor. Şimdi başarabileceği tek şey, insanlığı mümkün olduğunca yanılsaması altında tutmak, böylece Tanrı’nın çocuklarına ve Tanrı’nın Kendisine zarar vermektir.

Elbette söylenebilecek çok şey var, Mesih’in (insan formundaki Tanrı’nın) bu dünyaya gelerek başardığına bile girmedim. Şeytanın bir katil ve yalancı olduğunu kanıtlamak ve Tanrı’ya, hediyeyi kabul eden her kimse için hükümetine karşı isyan cezasını kaldırması için gerekçe sağlar. Söylenebilecek çok şey var ama bu, Tanrı ile Şeytan arasındaki büyük tartışmanın genel bir özeti.

Uzun açıklama için üzgünüm ama burada bazılarının İncil’in gerçekte ne hakkında olduğunu merak edebileceğini düşündüm.

Komplo, bu gerçeğin, bu dünyanın gerçek gerçekliğinin, insanlığın çoğunluğu tarafından neredeyse tamamen gizlenmiş ve unutulmuş olmasıdır.

Author

17 Comments

1. Gürbüz Reply

Zonguldak dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . selam arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Gürbüz – 213

2. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım

3. Tunceli dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . Mrb bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım , banu – 137

4. Bu konu : ” Kutsal Kitap aslında ne diyor? ” çok güzel. Selam bu web sitesi valla hayran bıraktı, şukuladım , emin – 119

5. selam arkadaşlar sayfanız cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım

6. Kırklareli merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımın inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 03-02-2021 20:57:45

7. Yozgat dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . Merhaba paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , Hasan – 392

8. Yalova dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . selamun aleyküm sayfa harbiden iyi, saolun , hatice – 8

9. Sakarya merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla mükemmel, face de paylaştım 27-02-2021 05:08:00

10. Iğdır merkezden ben . Merhaba siteniz inanılmaz çok güzel, şukuladım 04-03-2021 21:19:25

11. Ağrı dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . Merhaba herkese sayfan cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 118

12. Bu konu : ” Kutsal Kitap aslında ne diyor? ” çok güzel. Selamlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun , ali – 366

13. Samsun dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 310

14. Sinop dan kimler var. Kutsal Kitap aslında ne diyor? . selam arkadaşlar sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , memo – 182

15. Selam herkese paylaşım inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link