Açıklama:

Başarılı bir şekilde Kuzey Kore’den Güney Kore’ye kaçan bir adamın hikayesini duyduk. Bu kaçış sırasında, Güney Kore tarafında ve Kuzey Kore tarafında birden fazla alarm tetiklendi, ancak kimse ilgilenmedi / onları duymak için burada değildi.

Kuzey ve Güney Kore arasındaki sınırın dünyanın en askerileştirilmiş bölgesi olduğu söyleniyor.

Kuzey Kore’den kaçan adamın aslında Güney Kore Sınırlarını test ediyor olması mümkündür. Deniz kenarından kaçmak için mayo kullandığı söyleniyor. Bunun nasıl mümkün olabileceğini gerçekten anlamıyorum. Kuzey Kore hükümeti, ülke çapında denizde yüzmelerine izin verilmediğinden, halklarından birine mayo vermedi. Köyde bir gölde ya da başka bir yerde yüzmek olsa bile.

Böylece birden fazla sonuca varılır:

İki ülke arasındaki sınırın alarmları ve güvenlik sistemleri var, ancak bunlar genellikle bazı şeyler tarafından tetiklendikleri için, gardiyanlar artık ilgilenmiyorlar.

Güney Kore Sınırı devre dışı bırakıldı veya bir şey Güney Koreli muhafızların sınırı gözetim altında tutmasını engelleyerek Kuzey Koreli adamın Güney Kore Sınırını geçmeyi denemesine izin verdi. Bu durumda, Kuzey Kore’den Güney Kore üzerinden bir tür işgal projesi düşünebiliriz. Ancak Kuzey Kore bu projede yalnızsa, bu sonuç gerçekten doğru olamaz. Demek istediğim, özellikle silahlarından / güçlerinden söz etmiyorlar. Bu, Kuzey Kore’nin aslında bazı şekillerde (askeri, gıda, vb.) Başka bir ülke tarafından desteklendiği gerçeğini düşünmemizi sağlayabilir.

Hangi ülke ve neden?

• ABD: Kuzey Kore’nin kontrolleri altında olması, onlara Asya ülkeleri (Çin gibi) üzerinde bir baskı noktası oluşturacaktır. Kuzey Kore’den birçok askeri gösteri / geçit töreni görebiliyor olmamız, ülkenin bize güçlü bir askeri güç olduğunu göstermek istediğini kanıtlıyor ve bu, Kuzey Kore’ye yakın ülkeleri endişelendirebilir. Çin bu endişeli ülkelerden biri olabilir. Çin’in ABD’nin Kuzey Kore’yi kontrol ettiğinin farkında olması mümkün (ama gerçekten emin değilim). Çin, Kuzey Kore’den kurtulmak isteseydi, ABD, Kuzey Kore’yi işgal ettiği için daha fazla Çin’i (ekonomik terimlerle, ekonomik ticaretle) cezalandırması gerektiğini savunacak bazı argümanlar bulabilirdi. Çin, ABD’nin bir şekilde Kuzey Kore’yi kontrol ettiğini söylese bile buna inanılmaz (Çin de bir diktatörlüktür, ABD bir diktatörlüğe güvenemeyeceğimizi söyleyecektir). Dolayısıyla ABD dolaylı olarak Çin’i tehdit edebilir. Asya ülkelerinin ABD’nin Kuzey Kore üzerindeki kontrolünün farkında olmadığını söylersek, bu kontrolün onlara ne gibi avantajlar sağlayacağından emin değilim.

• Çin: Halkın Çin ile bağlantılı olmadığı bir askeri güce sahip olarak ülke, Çin’in geride kaldığını bilmeden, Asya ülkelerini tehdit edecek bir güç gücüne sahip olabilir. Neden ? Her şeyden önce Çin, bir ülke için Kuzey Kore’ye karşı koruma sözü verebilir (bu, onu sizin emrinizde tutmak için kendi yarattığınız bir tehlikeden korumak gibidir), bazı ekonomik avantajlar (bazı limanlara erişim vb. Gibi) için … ). Bu, neden bu kadar çok Çin binası ve tüm dünyada Çin askeri üsleri olduklarını ve neden Kuzey Kore’nin nükleer silahlara sahip olduğunun söylendiğini açıklayabilir.

Kuzey Koreli adamın sınırları test ettiği teorisiyle, ya ABD’nin ya da Çin’in Güney Kore üzerinde projeleri olduğunu düşünebiliriz.

Author

9 Comments

1. Isparta merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inanki hayran bıraktı, teşekkürler 27-03-2021 15:44:16

2. Bu konu : ” Kuzey Kore, bağımsız olmayan bir ülke mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , banu – 6

3. Bu konu : ” Kuzey Kore, bağımsız olmayan bir ülke mi? ” çok güzel. Selam sayfan valla çok güzel, facebookta paylaştım , Aylin – 295

4. Bu konu : ” Kuzey Kore, bağımsız olmayan bir ülke mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz cidden çok güzel, twitter da paylaştım , gaye – 35

5. Bingöl dan kimler var. Kuzey Kore, bağımsız olmayan bir ülke mi? . selamun aleyküm web siteniz valla güzel, teşekkürler , ahmet – 362

6. Bu konu : ” Kuzey Kore, bağımsız olmayan bir ülke mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ali – 309

7. Osmaniye merkezden ben banu. selamun aleyküm siten vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 16-04-2021 13:52:20

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link