1977’de bir H1N1 türü Sovyetler Birliği ve Çin’de hızla yayılmaya başladı. Özel suş, 1950’lerde izole edilen aynı virüsün iki suşuyla neredeyse aynıydı. Bilimsel sonuç, aşağı yukarı tamamen ortadan kaybolan ve 20 yıl sonra neredeyse değişmeden geri gelen bu virüsün son derece garip olduğuydu. Ancak zamanın siyasi manzarası, her türlü bağımsız köken araştırmasını dışladı.

https://rogerpielkejr.substack.com/p/the-original-pandemic-lab-leak-debate

Çok daha yakın bir zamanda SARS, bir Çin laboratuvarından bir değil iki kez sızdırıldı. Bir DSÖ soruşturması, sızıntıların nedeninin Çin laboratuvarındaki güvenlik protokolünün ihlali olduğu sonucuna vardı.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7096887/

SARS sızıntısı çoğunlukla Çin’in sorunuydu. Çin dışındaki etkiler minimum düzeydeydi, Çin sorumlu laboratuvar çalışanlarını cezalandırdı ve hepimiz yolumuza devam ettik.

House Affairs Committee Origins Report’u okumadıysanız, okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Çin’de Covid-19 pandemisinin patlak vermesine yol açan çok sayıda şüpheli faaliyet devam ediyordu. Bilim adamları ve yetkililer, Wuhan laboratuvarının Covid-19’un ortaya çıkmasından birkaç yıl önce çalıştırılma şekliyle ilgili endişelerini dile getiriyorlardı. Fakat Çin’in sızdıran biyo-araştırmasına ilişkin tüm bu tarihi önceliğe rağmen, neden bu kadar çok politikacı onu kapıdan “uzak bir komplo teorisi” olarak nitelendirdi?

Bunun doğru olduğunu öğrenmiş olmamızın sonuçlarından dolayı mı? Bir şeyler yapmak zorunda kalırdık, her ulus bir şeyler yapmak zorunda kalırdı. Çin’e karşı ekonomik yaptırımlar zaten zarar görmüş ekonomimizi ne kadar kötü etkiler? Çin’de son zamanlarda artan silahlarla, silahlı bir çatışma başlatmak için yeterince pervasız olacaklar mı? Belki Varşova Paktı’nda gördüğümüz gibi kendi askeri ittifaklarını kurmak için suçlamaları kullanırlar? Tüm bunlarda, mantıklı bir insanın hemen atlayıp laboratuvar sızıntısı teorisini ortadan kaldırması için çok fazla tesadüf var. Öyleyse neden teklif edildiğinde neredeyse anında vuruldu?

52 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , Gürbüz – 453

2. Gürbüz Reply

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımınız valla iyi, sağolun 07-08-2021 19:48:00

3. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 241

4. Slm web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

5. Gürbüz Reply

Kars merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siten inanki çok iyi, twitter da paylaştım 07-08-2021 19:57:10

6. Gürbüz Reply

Tokat merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız inanki güzel, teşekkürler 07-08-2021 19:57:19

7. selamun aleyküm paylaşımınız valla hayran edici, sosyal medyada paylaştım

8. Merhaba siten harbiden dikkatimi çekti, şukuladım

9. Gürbüz Reply

Antalya merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki hayran edici, saolun 07-08-2021 20:02:41

10. selam arkadaşlar siteniz inan ki güzel, twitter da paylaştım

11. Bolu merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten inanki dikkat çekici, teşekkürler 07-08-2021 20:10:01

12. Adıyaman merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha hayran edici, facebookta paylaştım 07-08-2021 20:11:32

13. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, saolun , banu – 378

14. Gümüşhane merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 07-08-2021 20:13:42

15. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Mrb sayfan gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım , ziya – 360

16. Balıkesir merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 07-08-2021 20:16:42

17. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar web siten gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım

18. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Merhabalar siteniz cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Gürbüz – 349

19. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Merhabalar web siteniz vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 284

20. Elazığ merkezden ben memo. Slm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler 07-08-2021 20:22:04

21. Gürbüz Reply

Mrb sayfanız harbiden mükemmel, facebookta paylaştım

22. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Selam paylaşımın valla dikkatimi çekti, teşekkürler , Gürbüz – 102

23. Muş dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . Merhaba herkese web siten yeminle hoşuma gitti, sağolun , ziya – 311

24. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Slm bu web sitesi gerçekten hayran edici, şukuladım , ali – 283

25. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Merhabalar sayfan harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 128

26. Adana merkezden ben . selam arkadaşlar sayfa cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 07-08-2021 20:33:55

27. Slm paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım

28. Bolu dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . Selamlar web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 426

29. Burdur merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten ciddiyim çok iyi, face de paylaştım 07-08-2021 20:38:26

30. İstanbul merkezden ben emin. Slm paylaşım inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım 07-08-2021 20:40:13

31. Amasya dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . Selam paylaşım inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , doruk – 449

32. Mardin merkezden ben Emine. Mrb paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 07-08-2021 20:43:36

33. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. Mrb siten yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , emin – 58

34. Edirne dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . selam arkadaşlar sayfanız vallaha çok iyi, teraziye tıkladım , memo – 9

35. Merhabalar paylaşımınız valla güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

36. Gümüşhane merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfanız cidden iyi, teraziye tıkladım 11-08-2021 14:53:27

37. Merhabalar sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

38. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki hayran bıraktı, sağolun

39. Merhaba web sitesi vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

40. Mrb siteniz harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

41. selamun aleyküm siten vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım

42. Gümüşhane dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . Merhaba paylaşım süper ötesi çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 436

43. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 493

44. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

45. Adana merkezden ben gaye. Slm web siten inan ki dikkatimi çekti, saolun 29-08-2021 19:42:01

46. Bursa merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşım yeminle çok iyi, face de paylaştım 31-08-2021 05:57:20

47. Tekirdağ merkezden ben hatice. Selam bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 31-08-2021 18:30:56

48. Bu konu : ” Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 304

49. selam arkadaşlar sayfan süper ötesi hayran edici, face de paylaştım

50. elif yılmaz Reply

Hatay dan kimler var. Laboratuvar Sızıntı Teorisi: Tarihsel öncelik, bunun çok makul olduğunu göstermektedir. Politikacılar bu kadar mı reddetti? . Merhaba herkese paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler , elif yılmaz – 369

Write A Comment