Bu yüzden Leonardo Da Vinci’nin kendisini sadece Mona Lisa olarak değil, aynı zamanda İsa’nın kendisi ve son akşam yemeğinde İsa olarak resmettiği teorisine sahibim, işte neden benim nedenim … Leonardo sadece yetenekli bir sanatçı değildi ama aynı zamanda evrenin ve varoluşun arkasındaki bilimi / mekanizmaları tam olarak anlıyor, bu yüzden ünlü “gizemli” defterlerini yazdı. Leonardo, 14/15 Nisan 1452’de doğdu ve 2 Mayıs 1519’da öldü, o zamanki katolik kilisesi ve kraliyet evi Leonardo’nun az önce yazdıklarını anladı … dinsel reformu başlatan evren için bir “anahtar”. Avrupa ortaçağ kilisesi, MS 476-1500’den beri varlığını sürdürüyor ve Katolik Kilisesi ve papa tarafından yönetiliyordu. Martin Luther (1483-1546) “95 tez” (- dini özgürlüğü teşvik etti) yazdı ve 31 Ekim 1517’de Schlosskirche’nin (Kale Kilisesi) kapısına çiviledi ve Protestan Reformu, yani Katolik Kilisesi reformu olarak kabul edildi. .. Leonardo Da Vinci’nin de bu Protestan reformunun bir parçası olduğuna inanıyorum. Nasıl yani? Başlangıçta bu reformun gerçekleşmesinin tüm nedeni, Katolik Kilisesi’nin – o zamanlar ve şimdi – dünya üzerinde tam kontrol istemesiydi. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Leonardo “her şeyi” – evrenin matematik / bilim yoluyla nasıl işlediğini ve sanatın nasıl birlikte çalıştığını defterlerine koyduğuna göre, tek başına bir reform başlatabilirdi, ancak kilise ve Kong onunla alay etti, bu da herkesin onunla alay etmesine neden oldu başlangıç ​​… bir süre sonra, kral ve kilise onun işini ele geçirdi, bilgiyi kontrol altına aldı ve genel halktan “sakladı” – böylece gerçeği bulamasalar, kiliseye izin verdiler. Kral, bilgiyi kilitleyerek ve İncil’i yeniden yazarak ve yanlış bilgileri yavaşça yayarak ve gerçeği herkesten uzak tutarak yeni bir kilise reformu veya “yeni dünya” başlatarak kitleleri kontrol etmek ve kâr elde etmek için, bunu Martin Luther ve onun aracılığıyla yaptılar. Katolik Kilisesi’nin kapısına tutturulmuş 95 tez beyanı (o zamanlar inananlar arasında bir öfke yarattı), bu aynı zamanda Luther’in görevinde bu kadar başarılı olmasının nedenidir. Leonardo bir anlamda kral / kilise tarafından defterlerini ele geçirdikten sonra “ipuçları” (resimleri / çalışmaları) boyamak ve her şeyden büyük bir “gizem” yaratmak için tutulmuştu … yaşamı boyunca teslim ettiği ve oynadığı on yıllar boyunca. Bu yüzden “Mona Lisa”, “Son akşam yemeği” ve “İsa” resimlerinin hepsi ona benziyor ve onun tarafından çiziliyor ve o kadar büyük bir anlaşma haline getiriliyor ki … orkestrasyonlu “kilise reformu” nun bir parçası. ve o zamandan beri farklı dinler olarak günümüz dünyasına kadar (luthers reformu “yayılmasına izin verdi”), onu ve son akşam yemeğini tasvir eden kiliselerde herkes ona taptı. Gerçekten de dahice bir plan …

İşte resim bağlantısı … https://imgur.com/a/JJbgWW7

Author

24 Comments

1. Gürbüz Reply

Malatya merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım 28-12-2020 22:03:21

2. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler

3. Gürbüz Reply

Mrb paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Şırnak dan kimler var. Leonardo da Vinci . Selam siteniz inanki dikkatimi çekti, tebrikler , mehmet – 266

5. elif yılmaz Reply

Erzurum dan kimler var. Leonardo da Vinci . Selam herkese siteniz ciddiyim güzel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 387

6. selam arkadaşlar sayfan inanki hayran bıraktı, face de paylaştım

7. Bu konu : ” Leonardo da Vinci ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , mehmet – 320

8. Adana merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 15-01-2021 06:42:16

9. selam arkadaşlar siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

10. İzmir dan kimler var. Leonardo da Vinci . Selam herkese web siteniz yeminle mükemmel, twitter da paylaştım , gaye – 66

11. Balıkesir merkezden ben Aylin. Selam web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 21-01-2021 00:25:34

12. Mrb web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

13. Elazığ merkezden ben banu. Merhaba herkese web siten yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 09-02-2021 04:51:47

14. Hakkari merkezden ben mehmet. Selam paylaşım gerçekten çok iyi, şukuladım 18-02-2021 09:23:09

15. Bu konu : ” Leonardo da Vinci ” çok güzel. Merhaba siten inan ki güzel, face de paylaştım , ali – 24

16. Selam herkese siteniz ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım

17. Bu konu : ” Leonardo da Vinci ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , gaye – 305

18. Selam web sitesi inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

19. Bu konu : ” Leonardo da Vinci ” çok güzel. Selamlar paylaşımın yeminle hayran bıraktı, tebrikler , emin – 120

20. Rize dan kimler var. Leonardo da Vinci . Merhaba herkese siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler , banu – 284

21. Niğde merkezden ben emin. selam arkadaşlar web siten gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım 01-04-2021 15:53:58

22. Gaziantep merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, saolun 02-04-2021 05:07:19

23. Bu konu : ” Leonardo da Vinci ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım , gaye – 141

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link