Kategoriler
Genel

Long Island, NY Polis Yolsuzluğu Komplo

Federal yetkililerin Suffolk Polis Şefi James Burke'ün bir mahkumu dövüp atmadığına dair bir soruşturmayı yeniden açtıkları Haziran 2015 tarihli vahiy, Bölge Avukatı Thomas Spota'yı paniğe düşüren bir kişi olduğunu ve bir "tanıklık ettiğini" ve örtbas etme çabalarını, bir devlet tanığını açığa vurmasını istedi. Spota'nın duruşmasında Salı günü ifade verdi.

Spota eski Suffolk polisi Teğmen James Hickey'e Spota'nın Hauppauge'deki ofisinde yaptığı toplantıda, "Birileri konuşuyor. Çabuk öğrenirseniz iyi edersiniz," dedi.

Hickey, Spota'yı doğrudan iddia edilen komploya bağlayan ifadesinde, ABD Merkez İslip Mahkemesi’ndeki jüri üyelerine Spota’nın kendisinin de sorduğunu söyledi: “Kimin çevirdiğini düşünüyorsun?”

Savcılık tanıkı, Burke ve Spota'nın yolsuzlukla mücadele şefi Christopher McPartland'ın mevcut eş sanığı da orada olduğunu söyledi – bir grubun beş üyesinden dördü kendilerini "İç Çember" olarak adlandırıyordu. 2012'de dayak yedikten sonra pişiyorlardı.

Hickey, belki de dahil olan polis yetkililerinden birinin, potansiyel bir tanığın dikkatlice yaklaştığı ve federal yetkililer tarafından röportaj yapması için ikna edildiği bir polis tekniğinin yakalandığını veya "kaçırıldığını" söyledi.

Ancak Spota bu fikri düşürdü, tanık dedi.

Hickey Spota, "Federaller bunu yapmaz. Federaller sabah 6'da evinizde ortaya çıkar. İşinizde ortaya çıkarlar. Sizi utandırmaya çalışırlar. Kötü insanlar." Hickey Spota cevapladı.

Bölge savcısı, mahkum saldırısına katılan üç dedektiften biri olan Kenneth Bombace'nin "zayıf halka" olduğuna inanıyordu.

Yetkili, Suffolk’un üst düzey icra memurunun Bombace’a karşı tehdit oluşturduğunu söyledi.

Hickey Spota'ya, "Konuşursa, burada Suffolk İlçesinde öldü. Bir daha burada asla çalışmayacak. Göreceğim." Dedi.

Burke, tanıklara göre, Hickey'e Bombace ve ayrıca cezaevi istihbarat biriminin diğer iki dedektifine de bir mesaj verdi.

Suffolk Polis Departmanı Şefi "İdarecilere karşı olanlara ne olur" dedi.

Hickey, Spota ve McPartland'ın adalet davasını tıkanmasının üçüncü haftasında kürsüye çıktı.

Başsavcı tanık, Dedektif Şefi William Madigan ile birlikte “İç Çember” in de bir parçası olduğunu söyledi. Hickey, grubun takma adının, polis departmanının suç istihbarat birimini yönetmeye başladığında Kasım 2005’te yazıldığını söyledi.

55 yaşındaki eski polis, Loeb'in dayaktan sonra örtbas etme girişiminde yer aldığını, çünkü reddederse ne olacağını bildiğini söyledi.

Hickey, "Tom Spota, Chris McPartland ve Jimmy Burke'ü geçerseniz, Suffolk İlçesinde en güçlü üç adamın yeminli düşmanlarını yaptınız," dedi.

"İç Çember" üyelerinin yanı sıra Hickey, dört dedektif ve dedektif sendika yetkilisi Russ McCormack'in de örtbas etme çabalarına katıldığını söyledi. Dedektifleri Bombace, Anthony Leto, Michael Malone ve Cliff Lent olarak tanımladı.

Hickey, "İç Çember" üyelerinin, hedefin ailesinden sonra bile düşmanları maddi, kişisel ve profesyonel olarak imha edeceğini söyledi.

Tanık, "10 yıl boyunca" İç Çember "'deydim. Nasıl çalıştıklarını biliyorum. "Dedi. Hickey'e göre, grubun gördüğü gibi, "birini geçtiyseniz, hepsini geçtiniz".

Tanık, "Burke onlardan nefret ediyorsa, Spota onlardan nefret ediyor, McPartland onlardan nefret ediyor, onlardan nefret ediyordum ve Madigan onlardan nefret ediyor" dedi.

Aksine hareket etmek, "sadakatsiz olarak görülür" ve "" İç Çemberden çıkacaksınız "demiştir.

Hickey ayrıca jüri üyeleri için bazı grup üyeleri arasındaki ilişkilerin dinamiklerini ayrıntılı olarak açıkladı.

"Spota," dedi Hickey, "Burke’ün en güçlü savunucusu ve koruyucusuydu."

McPartland, “Jimmy'nin başı beladayken ilk başvurduğu kişi olur” dedi.

Ve Spota, Hickey "Ağırca Chris'e güvendi" ifadesini verdi.

Hickey, Aralık 2016'da, Suffolk'un bir ay sonra federal mahkemede adaleti engellemekten suçlu bulunmadan önce emekli maaşını korumak için polis teşkilatından 30 yıl sonra emekli olduğunu söyledi.

Tanık, savcı Lara Treinis Gatz'a, “O zamanlar patronum James Burke tarafından bir mahkumun saldırısının örtbas edilmesine katıldım” dedi.

Masumiyetlerini koruyan Spota ve McPartland, Burke'ün eylemlerini gizlemeye çalışmanın bir parçası olamayacaklarını söyledi çünkü Burke onlara suçunu asla kabul etmedi.

Sina Dağı'nın 78 yaşındaki Spota ve Northport'un 54 yaşındaki McPartland'ı, komplo suçlamaları, adaletin engellenmesi, kurcalanmaya ve Loeb'in haklarından mahrum edilmesine aksesuar olarak davranma suçuna itham etmedi.

Spota'nın şef olmadan önce en iyi araştırmacısı olan Burke, Loeb'in şimdiye dek iyileşen eroin bağımlısının 12 Aralık 2014'te Burke'ün polis aracından bir çanta çalmasının ardından ifadesine göre bir polis çantasında yumruk attı.

Burke 2016 yılının başlarında suçu kabul etti ve geçen yıl ev hapsinde serbest bırakılmasından önce 46 ay hapis cezasının çoğuna hizmet etti.

Savunma, Hickey'in güvenilirliğini, zihinsel problemleri ve alkolizmden bahseden bir hedef haline getirdi.

Ancak Hickey'in tavırları, Suffolk yasa uygulayıcılarından sorumlu kişilerin zihniyetine dair algılarını da içine alan da dahil olmak üzere savcılıktan soru sormaya devam ettiği için Salı günü kararlıydı.

Hickey, "İç Çember" monikerine ek olarak, Spota, Burke ve McPartland’ın, eyalette hukuk ve düzenden sorumlu üç kişi olarak kendilerini "İdare" olarak adlandırdığını söyledi.

Tanık, Hickey'in suç istihbarat birimindeki dedektiflerinin Burke krallığının "saray muhafızı" olarak bilindiğini söyledi.

Hickey, "Her şeyi yaparlardı ve her şeyi kralları Burke, onlardan yapmalarını isterdi" diye ekledi.

Loeb dayakına gelince, saray muhafızları krallarının düşmesine izin vermedi, Hickey Burke'e söyledi.

Aynı günün ardından Burke, Hickey'e Loeb'in Dördüncü Bölge'deki dayaktan bir açıklama yaptı ve Burke'ün kutlama havasında olduğunu söyledi.

Tanık, "Burke bana suç istihbarat dedektiflerinin kendilerinin gurur duyduğunu, Christopher Loeb'in cehennemini dövdüklerini söyledi" dedi.

Hickey, McPartland'ın Loeb'in kovuşturması için özel olarak seçildiğini ve Burke'ün şöyle bir açıklama yaptığını açıkladı: "Chris bununla ilgilenecek, kardeşim."

Hickey'e göre, Burke ve Loeb'in saldırısına karışan diğer dedektifler daha sonra Oheka Kalesi'ndeki suç istihbarat biriminin tatil partisinde övündü.

Kimse Loeb için endişelenmedi, dedi.

Ancak tanık, Ocak 2013'te, bir başka dedektif olan Robert Trotta'nın, Dördüncü Bölge'de diğer polislerin Burke'ün orada bir esiri dövüp dövmediğini görüp görmediği konusunda soru sorduğunu söyledi.

Trotta, Kasım ayında Suffolk yasama meclisi olarak seçilmesinin ardından polis gücünden emekli oldu. Ancak Hickey, o yılın başlarında yaptığı sorulara '' İç Çember '' de büyük alarmlar verdi. "Dedi.

Tanık jüri üyelerine verdiği demeçte, Trotta, John Oliva ve William Maldonado ile birlikte Eylül 2012'de Burke'ün MS-13 bağlantılı cinayet olaylarını araştıran federal bir görev kuvveti aldığı tespit edildi.

Üçlü, federallere sadık kaldı, “kimden nefret ediyoruz” diyor Hickey, Burke'e şunları söyledi.

Tanık, görevlerinin kaldırılmasının ardındaki asıl nedenin, gücünü azaltmak için Trotta'nın federal yetkililere bağlarını kesmek olduğunu söyledi.

Hickey, Spota'nın Trotta için endişelendiğini ve Burke'ün Trotta'nın Dördüncü Bölge'yi ziyaretinden sonra paniğe kapıldığını söyledi.

Ancak tanık, McPartland’ı hatırladı, Washington’daki federal yetkililerin, Loeb’in ciddi yaralanmalara maruz kalmamasından ve “bir kariyer suçlusu” olması nedeniyle, bir şefin eylemleriyle ilgili soruşturmayı onaylayacağını düşünmediğini söyledi.

Tanık, savcı Treinis Gatz'a, hiç kimsenin endişelenecek bir şey olmadığını söylemediğini, çünkü Burke'ün masum olduğunu söyledi.

Hickey, “Açıkça konuştuk, Burke'ün bir mahkumu cehenneme çevirdiğini ve örtbas etmek zorunda kaldıklarından bahsetti” dedi.

Aynı ay, “İç Çember”, Tania Lopez'in dedektiflerin görev gücünden kaldırılmasıyla ilgili bir haberi sonrası yeni bir hedefi hedef aldı.

Hickey, Lopez'e sızdırdığını düşündüğü Oliva'nın bir düşman haline geldiğini söyledi.

Tanık, çok sayıda Newsday gazetecisine sızıntı hikayeleri duyduğunu söyleyen Burke'ün, misillemeyi hak eden "sıçan" Oliva olduğunu söyledi.

Eski Suffolk savcısı Spiros Moustakas, daha önce Oliva'nın medyaya gizli bilgi sızdırıp sızdırmadığını görmek için yapılan bir telgraf soruşturması hakkında tanıklık etti ve Spota'nın 2014 yılında dedektifin çağrılarının kasetlerini dinleyerek çok fazla zaman geçirdiğini söyledi.

Moustakas, "memur güvenliği" nin Spota'nın imzaladığı bir başvuruda telgraf için belirtilen sebep olduğunu söyledi.

Temmuz 2014'te yetkililer Oliva'yı sorguladı ve iki ay sonra resmi suiistimali yapmaktan suçlu bulundu.

Hickey Salı günü, Oliva teleferiğinin "memur güvenliği ile hiçbir ilgisi olmadığını" belirtti; "bir tel almak için kullanabileceğimiz bir örtü" idi.

Tanık ayrıca, özellikle Loeb'in avukatı iddialarıyla kamuoyuna açıklandıktan sonra, Burke – Bombace, Leto ve Malone ile dayakta yer aldığını söyleyen dedektiflerinin emin olmak için "günlük, aralıksız sürekli baskı" altında olduğunu da belirtti.

Hickey’in iki dedektifi de dahil olmak üzere FBI’ın mahkeme celbi hizmet ettiği Haziran 2013’te daha fazla panik yaşandı.

Tanık, McPartland’ın kendisine "FBI’ya ne söylediklerini ve kendilerine ne söylendiğini öğrenmesini" emrettiğinden aynı gün tüm dedektifleriyle konuştuğunu söyledi.

Dedektifler "enkazdı" dedi ve Burke'ün o gün dedektiflere mesaj gönderdiğini söyledi.

Hickey, "Burke, onlara bunun üzerinde çalışmayı bildiği en akıllı iki avukatının olduğunu söylememi söyledi, Spota ve McPartland, ve adamlarım [avukat] sendika avukatları değil gerçek avukatlar alacaklardı." Dedi.

Tanık, Spota ve McPartland'ın ona şöyle söyleyeceğini söyledi: "Bu, Jimmy'yi hapisten uzak tutmakla ilgili."

Hickey, 2013 yılında iş sonrası içki içmeye başladığını ve akşam yemeğinden sonra bir kadeh şarapla başladığını söyledi.

Tanık, "Bu komploun tüm ağırlığını sırtımda taşıyormuş gibi hissettim" dedi.

2013 yazında, yatmadan önce gece bir şişe şarap ve yarım şişe votka içtiğini ekledi.

Tanık, aşırı içme sonrası pankreatit nedeniyle yaz sonunda hastaneye yatırıldığını ve hastanenin serbest bırakılmasından sonra bir daha hiç içmediğini söyledi.

Hickey ayrıca içmenin hafızasından ödün vermediğini ve iş yerinde veya Spota veya McPartland ile görüşmelerinde hiç içmediğini söyledi.

Ayrıca, Salı günü, bir FBI görevlisinin aradığı ve Loeb sondasının bittiğini ve temizlendiğini söyledikten sonra Burke'ün Aralık 2013'te sevindiğini hatırladı.

Ancak 2015 sonbaharında Hickey, Bombace’in federal bir jüri önünde tanıklık ettiğini öğrendiğini ve Burke’ün “aşırı paranoyak” olduğunu söyledi.

Hickey fazla uyumadığını, örtbas etmeye devam etme baskısının tekrar arttığını ve karısının onu Ekim 2015'te Huntington Hastanesine götürdüğünü söyledi.

Tanık, kendisine küçük bir inme geçirdiğini söyleyen bir doktoru hatırladığını ancak bir buçuk gün sonra uyanana kadar başka hiçbir şey olmadığını söyledi.

Bir hafta sonra, federal müfettişler mahkeme celbi ile kapısını çaldılar ve o aldı ve doğrudan polis birliğinin ofisine sürdü, dedi.

Çok geçmeden, Burke içeri girdi, dedi Hickey.

Hickey, Burke’e o gece Leto’nun “büyük jüriyi yıktığını” söylediğini ya da gerçeği söylediğini söyledi.

Burke, avukatının kendisi için bir kefalet paketi hazırladığını ve “üç yıl yapmak, gangsterlerle kart oynamak” umrunda olmadığını, ancak Hickey'nin “güçlü olması” gerektiğini, “tanığın hatırlattığını” söyledi.

Hickey, Burke'ün bir şey ifade ettiğini söyledi: "Spota ve McPartland'a karşı işbirliği yapmamak".

Tanıklık Pazartesi günü devam ediyor.

“Long Island, NY Polis Yolsuzluğu Komplo” için 367 yanıt

Hakkari merkezden ben Gürbüz. Merhaba web siteniz valla dikkat çekici, face de paylaştım 04-12-2019 10:35:27

Batman merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşım vallaha billaha güzel, sağolun 04-12-2019 11:30:35

Muğla merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 17-12-2019 15:30:20

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 27-12-2019 21:13:06

Bolu merkezden ben mehmet. Selam herkese web sitesi ciddiyim iyi, twitter da paylaştım 29-12-2019 08:56:08

Samsun merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız cidden dikkat çekici, teşekkürler 03-01-2020 06:59:07

Kastamonu merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar siteniz harbiden çok iyi, sağolun 20-01-2020 05:42:04

Denizli merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siteniz cidden hoşuma gitti, şukuladım 20-01-2020 05:42:08

Van merkezden ben doruk. Selam bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 20-01-2020 05:42:10

Osmaniye merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki hayran edici, sağolun 20-01-2020 05:42:12

Sakarya merkezden ben Aylin. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2020 05:42:14

Kırşehir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa inanki hayran edici, şukuladım 20-01-2020 05:42:18

Kilis merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siteniz vallaha çok güzel, tebrikler 20-01-2020 05:42:26

Kütahya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfan harbiden hayran bıraktı, teşekkürler 20-01-2020 05:42:28

Çankırı merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfanız valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 05:42:31

Ardahan merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2020 05:42:36

Ankara merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2020 17:15:04

Bayburt merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 20-01-2020 17:15:11

Batman merkezden ben mehmet. Merhaba paylaşımın inanılmaz güzel, sağolun 20-01-2020 17:15:13

Yozgat merkezden ben Aylin. Merhaba bu web sitesi inanki çok güzel, teraziye tıkladım 20-01-2020 17:15:26

Balıkesir merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-01-2020 17:15:28

Denizli merkezden ben Emine. Merhaba sayfan süper ötesi mükemmel, sosyal medyada paylaştım 20-01-2020 17:15:30

Yalova merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler 20-01-2020 17:15:32

İstanbul merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 21-01-2020 05:40:40

Isparta merkezden ben ali. Selamın aleyküm siten inanılmaz güzel, teşekkürler 21-01-2020 05:40:42

İstanbul merkezden ben mehmet. Selamlar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 21-01-2020 05:40:46

Muş merkezden ben Aylin. Mrb sayfa inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-01-2020 05:40:48

Çanakkale merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 21-01-2020 05:40:50

Kırşehir merkezden ben gaye. Merhaba herkese web siteniz yeminle güzel, teşekkürler 21-01-2020 05:40:52

Yozgat merkezden ben gaye. Merhabalar sayfanız vallaha güzel, teraziye tıkladım 21-01-2020 05:40:54

selamun aleyküm web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

Nevşehir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 21-01-2020 05:41:01

Yozgat merkezden ben gaye. Selamlar paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 21-01-2020 05:41:07

Artvin merkezden ben ali. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım 21-01-2020 05:41:09

Karabük merkezden ben Emine. Selamlar bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 21-01-2020 11:34:49

Iğdır merkezden ben doruk. Merhaba web sitesi inan ki hayran bıraktı, şukuladım 21-01-2020 11:34:58

Samsun merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımın cidden iyi, linkedinde paylaştım 21-01-2020 11:35:08

Mardin merkezden ben ali. Selam herkese web siten vallaha hoşuma gitti, teşekkürler 21-01-2020 11:35:10

Kırıkkale merkezden ben ziya. Slm siteniz vallaha çok iyi, twitter da paylaştım 21-01-2020 11:35:12

Diyarbakır merkezden ben mehmet. Merhaba paylaşımınız cidden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-01-2020 11:35:14

Niğde merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siten vallaha iyi, tebrikler 21-01-2020 11:35:25

Amasya merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 21-01-2020 11:35:33

Mersin merkezden ben doruk. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım 21-01-2020 23:10:05

Ankara merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hayran edici, sağolun 21-01-2020 23:10:07

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, şukuladım 21-01-2020 23:10:09

Artvin merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siteniz vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 21-01-2020 23:10:15

Kastamonu merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 21-01-2020 23:10:17

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım 21-01-2020 23:10:23

Bayburt merkezden ben mehmet. Slm siten inan ki çok güzel, teraziye tıkladım 21-01-2020 23:10:29

Adana merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siten ciddiyim iyi, twitter da paylaştım 21-01-2020 23:10:31

Karabük merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın yeminle hayran edici, teşekkürler 21-01-2020 23:10:33

Malatya merkezden ben Aylin. Slm sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 21-01-2020 23:10:35

Elazığ merkezden ben ali. Selam herkese bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 22-01-2020 09:43:05

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfan cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım 22-01-2020 09:43:12

Kırıkkale merkezden ben Emine. Selam bu web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 22-01-2020 09:44:48

Karaman merkezden ben ahmet. Merhaba sayfa cidden dikkat çekici, şukuladım 22-01-2020 09:45:05

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Slm web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun 22-01-2020 09:45:24

Çankırı merkezden ben banu. Selam sayfa süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım 22-01-2020 15:27:37

Kars merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 22-01-2020 15:27:45

Ankara merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşım inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-01-2020 15:27:50

Samsun merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşımınız valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 22-01-2020 15:27:55

Burdur merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siteniz yeminle iyi, tebrikler 22-01-2020 15:28:00

Ordu merkezden ben Emine. Slm web siten süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım 22-01-2020 15:28:00

Kahramanmaraş merkezden ben banu. Selam sayfa vallaha mükemmel, teşekkürler 22-01-2020 15:28:04

Bilecik merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siteniz yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-01-2020 15:28:11

Kırıkkale merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşım vallaha iyi, teşekkürler 22-01-2020 15:28:14

Kütahya merkezden ben Aylin. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, saolun 22-01-2020 15:28:17

Bingöl merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-01-2020 15:28:20

Edirne merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız cidden güzel, teşekkürler 22-01-2020 15:28:27

Ordu merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun 22-01-2020 15:28:35

Adana merkezden ben Aylin. Selamlar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 22-01-2020 15:28:42

Kilis merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 22-01-2020 15:28:46

Çankırı merkezden ben banu. Selamlar web sitesi inan ki mükemmel, tebrikler 22-01-2020 15:28:48

Kırklareli merkezden ben gaye. Merhaba web siten inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 22-01-2020 15:28:52

Edirne merkezden ben doruk. Merhaba siteniz inanki çok iyi, facebookta paylaştım 22-01-2020 15:28:56

Aksaray merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşım cidden hayran edici, saolun 22-01-2020 15:45:22

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, saolun 22-01-2020 15:45:26

Çorum merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 22-01-2020 15:45:52

Kırklareli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-01-2020 15:46:14

Kırıkkale merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım 22-01-2020 15:46:22

Aksaray merkezden ben ahmet. Selamlar siteniz inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım 22-01-2020 15:46:27

Çorum merkezden ben gaye. Selam herkese siten inan ki hoşuma gitti, sağolun 22-01-2020 21:02:40

Çanakkale merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler 22-01-2020 21:02:50

Rize merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siten cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 22-01-2020 21:02:53

Mardin merkezden ben ziya. Selam herkese siten ciddiyim çok güzel, face de paylaştım 22-01-2020 21:03:07

Giresun merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız gerçekten hayran bıraktı, saolun 22-01-2020 21:03:13

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Slm sayfan inan ki güzel, teraziye tıkladım 22-01-2020 21:03:16

Kars merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-01-2020 21:03:19

Eskişehir merkezden ben ahmet. Merhaba bu web sitesi yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 22-01-2020 21:03:22

Bitlis merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten inanki mükemmel, saolun 22-01-2020 21:03:33

Denizli merkezden ben mehmet. Mrb siteniz inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 22-01-2020 21:03:39

Tunceli merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 22-01-2020 21:03:41

Niğde merkezden ben gaye. selamun aleyküm web siten inanılmaz dikkat çekici, saolun 22-01-2020 21:03:49

Adana merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siteniz gerçekten güzel, linkedinde paylaştım 22-01-2020 21:03:55

Tekirdağ merkezden ben banu. Merhabalar web sitesi harbiden hayran bıraktı, sağolun 22-01-2020 21:04:01

Denizli merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşım valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım 22-01-2020 21:04:17

Tekirdağ merkezden ben gaye. Slm siteniz cidden çok iyi, face de paylaştım 22-01-2020 21:04:26

Gaziantep merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden çok güzel, saolun 22-01-2020 21:04:32

Ardahan merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfan harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-01-2020 21:04:38

Sakarya merkezden ben Emine. Merhaba sayfa valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 22-01-2020 21:04:47

Aydın merkezden ben gaye. Selamlar paylaşımın harbiden güzel, facebookta paylaştım 25-01-2020 21:27:33

Diyarbakır merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımınız vallaha iyi, facebookta paylaştım 25-01-2020 21:27:56

Ağrı merkezden ben doruk. Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, saolun 25-01-2020 21:28:09

Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Merhabalar web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 25-01-2020 21:28:18

İzmir merkezden ben Aylin. selamun aleyküm siteniz vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 25-01-2020 21:29:04

Aksaray merkezden ben banu. Merhaba siten süper ötesi çok güzel, teşekkürler 25-01-2020 21:29:09

Muş merkezden ben ahmet. Merhaba web siten inan ki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 25-01-2020 21:29:14

Elazığ merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfa valla hayran edici, teşekkürler 25-01-2020 21:29:19

Sinop merkezden ben ziya. Selamlar siteniz yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım 25-01-2020 21:29:23

Osmaniye merkezden ben Aylin. Merhaba web sitesi inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 25-01-2020 21:29:31

Adana merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz çok iyi, sağolun 25-01-2020 21:29:35

İzmir merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 25-01-2020 21:29:48

Bursa merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web sitesi inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 25-01-2020 21:29:55

Kütahya merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşımınız yeminle iyi, teşekkürler 25-01-2020 21:30:40

Gümüşhane merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın gerçekten çok iyi, face de paylaştım 25-01-2020 21:30:55

Aydın merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web sitesi valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım 25-01-2020 21:30:59

Mersin merkezden ben gaye. selamun aleyküm web siten cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 03:46:10

Ağrı merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 26-01-2020 03:57:03

Mersin merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım 26-01-2020 03:57:06

Sinop merkezden ben ahmet. Mrb paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 26-01-2020 03:57:08

Afyon merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siteniz inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:57:16

Mardin merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 26-01-2020 03:57:19

Nevşehir merkezden ben doruk. Selam herkese siten inanki güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:57:21

Mardin merkezden ben ahmet. Slm sayfanız inanki güzel, twitter da paylaştım 26-01-2020 03:57:31

Trabzon merkezden ben gaye. Selamın aleyküm bu web sitesi cidden hoşuma gitti, saolun 26-01-2020 03:57:41

Tunceli merkezden ben doruk. Selamlar siteniz inanki mükemmel, facebookta paylaştım 26-01-2020 03:57:49

Manisa merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:57:57

İstanbul merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:58:07

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa inanki iyi, tebrikler 26-01-2020 03:58:09

Elazığ merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi yeminle mükemmel, teşekkürler 26-01-2020 03:58:12

Uşak merkezden ben Emine. Mrb paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, saolun 26-01-2020 03:58:17

Osmaniye merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımın cidden güzel, şukuladım 26-01-2020 03:58:22

Erzurum merkezden ben gaye. Merhabalar siten yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 03:58:42

Çankırı merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfa cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:58:52

Diyarbakır merkezden ben ahmet. Slm sayfan cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:59:01

Çanakkale merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, sağolun 26-01-2020 03:59:05

Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfan cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 03:59:08

Van merkezden ben doruk. Selam herkese web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 03:59:12

Düzce merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz mükemmel, tebrikler 26-01-2020 03:59:17

Kastamonu merkezden ben doruk. Selam herkese sayfan vallaha billaha hayran edici, saolun 26-01-2020 03:59:28

Kocaeli merkezden ben ahmet. Selam siten valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 03:59:37

Yozgat merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web siteniz harbiden güzel, saolun 26-01-2020 03:59:39

Kahramanmaraş merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 03:59:44

Kars merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımın gerçekten hayran edici, twitter da paylaştım 26-01-2020 03:59:51

Muğla merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 26-01-2020 04:00:02

Çorum merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım 26-01-2020 04:00:07

Rize merkezden ben banu. Selamın aleyküm web siteniz valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 04:00:12

Aksaray merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki güzel, linkedinde paylaştım 26-01-2020 04:00:24

Nevşehir merkezden ben ahmet. Selam sayfan inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-01-2020 04:00:28

Bayburt merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten inanki hayran edici, facebookta paylaştım 26-01-2020 04:00:33

Karabük merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi valla dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 26-01-2020 08:29:25

Eskişehir merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 26-01-2020 08:29:48

Isparta merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2020 08:30:34

Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Merhaba siteniz ciddiyim çok iyi, tebrikler 26-01-2020 08:30:51

Manisa merkezden ben ahmet. Mrb web siten harbiden hoşuma gitti, şukuladım 26-01-2020 08:31:02

Ardahan merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan inanki iyi, teşekkürler 27-01-2020 09:58:53

Denizli merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi inan ki güzel, face de paylaştım 07-02-2020 11:03:09

Aydın merkezden ben gaye. Slm web siteniz inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım 08-02-2020 02:16:27

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa vallaha billaha çok güzel, teşekkürler 11-02-2020 10:26:34

Artvin merkezden ben Aylin. Slm sayfanız inanki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 11-02-2020 18:22:23

İstanbul merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfanız cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 12-02-2020 23:05:19

Şanlıurfa merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 14-02-2020 20:37:31

Iğdır merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 16-02-2020 05:37:00

Balıkesir merkezden ben doruk. Merhaba siten inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 16-02-2020 05:37:02

Samsun merkezden ben banu. Selamın aleyküm siteniz inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 29-02-2020 17:46:42

Trabzon merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden çok iyi, linkedinde paylaştım 13-03-2020 10:58:26

İzmir merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfanız valla çok iyi, teraziye tıkladım 15-03-2020 19:04:10

Tekirdağ merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler 20-03-2020 12:31:19

Bitlis merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-03-2020 04:25:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir